Viktorija Polzunovaitė. Pilietiškumas auga kartu su mumis

Ką reikėtų daryti, kad Panevėžys būtų patrauklesnis jaunoms šeimoms?

Manau, kad reikėtų kviesti šeimas kurti kartu. Jauni žmonės kūrybingi, šeimos buriasi į sporto užsiėmimus, arbatos gėrimus, bendravimus nedidelėmis grupėmis… Iniciatyvų mieste tikrai daugėja, jaunimui  kyla noras burtis, bendrauti, veikti. Norisi, kad šias iniciatyvas pastebėtų ir miesto valdžia, veiklius žmones įgalintų. Mano nuomone, viena iš formų galėtų būti Šeimų taryba, kuri prisidėtų prie priimamų sprendimų, teiktų siūlymus.

Vyrauja nuomonė, kad politiniame gyvenime trūksta jaunų žmonių. Kas galėtų paskatinti jaunimą įsitraukti į politiką?

Pirmiausia švietimas ir plačiai prieinama informacija, kas yra politika, ir žinojimas, kaip prisidėti prie miesto ir miestiečių gerovės. Džiugu, kad mieste daugėja savanorystės pavyzdžių, sėkmingai gyvuoja Atviras jaunimo centras, aktyviau matomos jaunimo organizacijos… Jų sėkmės pavyzdžiai įkvepia ir kitus.

Kaip manote, kada ima kaltis žmogaus pilietiškumo daigai ir kaip juos derėtų auginti ir puoselėti?

Pilietiškumas auga kartu su mumis. Nuo mažens savo dukrytėms pilietiškumą diegiu savo pavyzdžiu, aktyviai dalyvaujame valstybinių švenčių minėjimuose, bendruomeniniame gyvenime. Šeimoje daug kalbamės apie tradicijas, papročius, jų svarbą. Maži dalykai, tokie kaip bendrystė su kaimynu, gali nuversti kalnus ir užauginti aktyvius ir atsakingus piliečius.