Vieni paliko klyną, kiti paliks plytą

Valdančiųjų patvirtintas naujas miesto istorinės dalies planas yra dar vienas mėginimas įteisinti plyta praminto gremėzdiško Stasio Eidrigevičiaus menų centro statybas. Už „Garso“ kino teatro išsaugojimą kovojantys panevėžiečiai ir tarybos opozicija tuo yra įsitikinę.

Ketvirtadienį vykusiame Panevėžio tarybos posėdyje valdančiųjų balsais buvo patvirtintos naujos miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiojo plano ribos. Jos apima 147,3 hektaro, arba daugiau nei dvigubai mažesnį nei buvo prieš tai (314,13 ha) plotą.

Šįkart jis skubotai tvirtinamas, anot opozicijos ir visuomenininkų, tik dėl to, kad buldozeriu atlaisvintų kelią kitam buldozeriui – „Garso“ sulygintojui su žemėmis.

Todėl dar kartą jo gynėjai stojo į kovą.

Posėdžio pradžioje architektas Donatas Malinauskas perskaitė iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą!“ pareiškimą, prašydamas atidėti specialiojo plano tvirtinimą ir perduoti jį svarstyti Panevėžio regioninės architektūros tarybai.

Frakcijos „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas valdantiesiems rėžė, esą šie, užėmę labai seksualią – galvą į smėlį įkišusio stručio padėtį, apsimeta norį kažką pakeisti.

Tačiau nušalintasis meras Rytis Račkauskas, dabar būdamas tik eiliniu tarybos nariu, leido sau replikomis nutraukti oponento pasisakymą, o laikinasis meras Valdemaras Jakštas staiga paskelbė pertrauką.

Po jos grįžus V.Jakštas atsiprašė opozicijos ir leido R.Bakanauskui tęsti pasisakymą.

„Aš ne prieš semcą, tam, kas jį sugalvojo, reikia paminklą statyti, bet tai, kaip jis yra realizuojamas, netelpa į jokius rėmus“, – pareiškė R.Bakanauskas.

„Keista, kad miesto istorinę dalį deriname prie vieno pastato, o ne atvirkščiai. Taip tik sukiršinome visą miestą“, – sakė jo kolegė Viktorija Polzunovaitė.

Tačiau valdantieji visada turi kvorumą, todėl jiems surinkti daugumą balsuojant ir dabar buvo vienas juokas. Už naująjį miesto specialųjį planą balsavo 14 tarybos narių, 8 buvo prieš, 2 susilaikė.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/vieni-paliko-klyna-kiti-paliks-plyta