Panevėžio valdantieji niekaip netiki, kad per karantiną nukentėjo žmonės, dirbantys pagal verslo liudijimus. Jie netgi įsitikinę, kad, atvirkščiai, – kirpėjos, pakėlusios kainas, dabar gerai gyvena, o kapinių paminklų verslas išvis suklestėjo. Tačiau opozicija ir toliau ragina padėti smulkiausiems verslams.
Panevėžietis Ramūnas jau seniai prekiauja „Žaros“ turgelyje. Jo šeima ūkininkauja Panevėžio rajone, augina daržoves. Per karantiną uždraudus prekiauti atviroje aikštelėje, jis persikraustė į kioskelį. Vyras pardavinėja savo užaugintas daržoves, bet priima ir atvežtines.
Už verslo liudijimą, leidžiantį prekiauti 7 mėnesius, panevėžietis sumokėjo 260 eurų, maždaug po 37 eurus kas mėnesį. Ir tai pirkdamas liudijimą pasinaudojo lengvata, nes buvo bedarbis.
Jis prisipažino negirdėjęs, kad Panevėžio valdžioje esanti opozicija siūlė sumažinti verslo liudijimų kainą iki 1 euro. Bet jei taip atsitiktų – tikrai neįsižeistų.
„Du mėnesius nedirbau, o mokesčius reikėjo sumokėti. Nuostolių dar nesuskaičiavau, bet 1 euras tikrai būtų didelė lengvata“, – sakė prekiautojas.
„Šis ir atleidimas nuo rinkliavos tautinio paveldo prekiautojams yra tokie nereikšmingi ir apima labai mažą segmentą. Savivaldybė neturi plano, kaip padėti verslininkams, o siūlymas palikti tuos pačius verslo liudijimo įkainius labai nejautrus“, – teigė politikas.