Šventė-mugė – paskutinis lapkričio akcentas NVO

 Bendruomeniškumas – tai vertybė, gebėjimas veikti kartu. Tai galimybė kitaip kurti savo gyvenamąją aplinką ir įprasminti savo laisvalaikį. Kad ir maži darbai, ypač savanoriškai atliekami, augina žmogų, bendruomenę, miestą. Lapkričio 30 dieną nevyriausybinės organizacijos turėjo galimybę tuo įsitikinti.

Nevyriausybinių organizacijų šventė- mugė „Maži darbai kuria didelę Lietuvą“ subūrė beveik 30 mieste veikiančių organizacijų, kurios pristatė save scenoje, savo veiklą ir darbus mugėje, keitėsi kontaktais, dalyvavo diskusijoje. Tai unikalus renginys, kuris ne tik sukvietė organizacijas į vieną vietą, bet ir sudarė galimybes diskutuoti, kartu kurti, bendrauti.

Ši miesto nevyriausybinių organizacijų šventė-mugė vyko kaip  bendruomeninio projekto, kurį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė, dalis. Pagrindinis organizatorius Pilietinis judėjimas KARTU.

„Stebino ir džiugino dalyvių pasiruošimas renginiui. Juk reikėjo apgalvotai pasiruošti prisistatymui, parengti stendus-stalus, numatyti, kuo, kokiomis staigmenomis, edukacijomis ar prekėmis galėtų pritraukti atėjusiuosius į mugę,“- džiaugėsi organizatoriai ir pridūrė, kad gražus sutapimas, jog renginys vyko prieš pat adventą.

Prieš savaitę į Kniaudiškių gatvėje šurmuliavusią šventę atėję miestiečiai galėjo pasiklausyti kraštiečių, muzikinio projekto “Du balsai-  viena širdis” dalyvių, Gražinos Krikščiūnienės ir Redos Venediktovos dainų, nustebti girdėdami ir matydami jauno talentingo menininko – žmogaus orkestro Daumanto Lukošiūno galimybes, linksmai pritarti pulkui “Pynimėlio” šokėjų. O kur dar edukacijų netikėtumai, “Solidarumo kavinės” kava, arbata ir kiti šventės-mugės akcentai.

Labai svarbi renginio dalis buvo paskaita – diskusija „Bendruomenė skirta visiems“. Ją moderavo ir patirtimi dalinosi vienos garsiausių Lietuvoje bendruomenių – Balsių bendruomenės pirmininkė Neringa Kleniauskienė ir VŠĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė Kristina Paulikė. Viešnios dalinosi asmenine patirtimi, žiniomis apie projektų finansavimą, įžvalgomis apie tai, kas stiprina bendruomenes, paslaptimis kaip jas užauginti iki sėkmės istorijų.

Organizatoriai dėkingi “Minties” gimnazijai, priėmusiai šį renginį po savo stogu. Renginyje talkino ir gimnazistai, suprasdami, kaip svarbu pažinti nevyriausybines organizacijas, pristatant jas miestiečiams ir kviečiant įsijungti, prisidėti darbais, iniciatyvomis, savanoryste, kad Panevėžyje gyventi būtų jaukiau, turiningiau, įvairiau.

„Didžiausias įvertinimas – dalyvių pastebėjimai ir klausimai apie tai, ar renginys vyks ir kitąmet. Tai parodo didelį poreikį burtis, pažinti ir dalintis,“- sakė organizatoriai.