Seimui nepavyko atmesti prezidento veto dėl privalomų seniūnijų

Kadenciją baigiančiam Seimui nepavyko surinkti pakankamos daugumos, kad būtų atmestas prezidento Gitano Nausėdos veto privalomam seniūnijų steigimui. Tad įstatymo pataisos dėl tokio įpareigojimo yra laikomos nepriimtomis.

Antradienį parlamentarai pakartotinai svarstė ir balsavo dėl to, ar pritarti veto dar spalio 15 d. priimtam įstatymui, nustatančiam savivaldybėms pareigą privalomai steigti seniūnijas savo teritorijose.

Klausimą svarstęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas prezidentui nepritarė – dauguma šio komitetų narių balsavo už tai, kad veto reikėtų stengtis atmesti.

Tačiau Seimo posėdyje tam nepavyko surinkti pakankamai balsų. Norint atmesti veto, reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys, tačiau antradienį už veto atmetimą buvo tik 47 parlamentarai. 48 buvo prieš, susilaikė dar 17 Seimo narių.

„Prezidentas mus kviečia diskutuoti dėl savivaldos didesnio įgalinimo, bet kažkodėl jis nesiima politinės lyderystės stiprinti vietinės bendruomenės galias, suteikiant savivaldai tą tikrąją prasmę. Todėl raginčiau Seimo narius atmesti prezidento veto įstatymui, kuris stiprina tokias vietos bendruomenių galias, ir palikti įstatymą nepakeistą“, – valstybės vadovui prieštaravo parlamentaras Povilas Urbšys.  

J.Grigelytės nuotr. 
Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2020/11/10/seimui-nepavyko-atmesti-prezidento-veto-del-privalomu-seniuniju#ixzz6dwidG8q2