Panevėžys yra mano kraujo grupė. Čia gimiau ir užaugau. Buvau su juo, kai jam buvo sunkiausia. Kai mieste siautėjo nusikalstamos organizuotos gaujos ir niekas nesijautė saugus. Buvau tarp tų, kurie padarė viską, kad nebijotumėte gyventi ir auginti vaikus čia.
Dabar esu vienas iš tų, kuris tiki, kad Jūs nusipelnėte tokios valdžios, kuriai savivaldybė – ne asmeninis dvarelis, o Jūsų gerovė nepriklauso nuo „gero“ pono išlikimo.
Tikiu – Jūs galite išsirinkti tokią valdžią, kuri nebus siejama su miesto sąstingiu ar kriminaliniu veikimu. Ir išsirinkti merą, kuris nebus teisiamas už ,,gerus darbus“ sau. Ir turėti tokius atstovus miesto taryboje, kurie skirs kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesidangstys „nekaltumo prezumpcija“ lyg figos lapeliu. Ir savo pareigos tvarkyti miestą nepristatinės kaip išskirtinės malonės Jums.
Ar mūsų komanda „Kurkime jaukų miestą KARTU“ nusipelnė Jūsų pasitikėjimo, – spręsite Jūs.
Ne visi mūsų sąraše esantys kandidatai yra Jums žinomi. Bet neabejoju: tie, kuriuos pažįstate, Jums yra žodžio žmonės. Todėl mes į sniego pusnis pažadų nesmaigstysime. Ir už savo žodį atsakysime.
Mes, kaip ir Jūs, norime gyventi jaukiame mieste.
Mums jaukus miestas – tai ne tik tvarkoma aplinka, bet visų pirma, jautrus
ir atviras santykis su žmogumi.
Mums savivalda – tai ne valdžios arogancija. Mums savivalda – tai Jūs.
Deja, dažnai šia idėja pasinaudoja tarsi karnavaliniu apdaru. Įgiję valdžią
įtiki savo „visažinyste“ ir „neklystamumu“, ir anksčiau ar vėliau tampa
savo piktnaudžiavimo įkaitais.
Tikiu, ir iš šio akligatvio galime išeiti. Šį kartą mero ir savivaldybės tarybos
rinkimuose imuosi asmeninės atsakomybės. Mūsų komanda patikima –
susibūrėme, kai lengviau buvo pasakyti ne negu TAIP.
Mes tikime Jumis ir todėl nuo savo tikslo nesitraukiame.
Nuoširdžiai kviečiame: kurkime jaukų miestą KARTU. MIESTĄ – JUMS.
Kandidatas į Panevėžio miesto merus
Povilas Urbšys
Gimiau 1962 m. rugsėjo 2 d., Panevėžyje. 1977 m. baigiau Panevėžio 1-oji aštuonmetę mokyklą; 1980 m. Panevėžio 7-oji vidurinę mokyklą (dabar – Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija); 1995 Vilniaus pedagoginiame universitete istorijos-teisės, politologijos ir visuomenės mokslus (1983–1985 m. – studijos stacionare. Po pertraukos – studijavau neakivaizdiniu būdu).
1980-1982 atlikau privalomą karinę tarnybą SSRS kariuomenėje. 1983 buvau „Ekrano“ gamyklos darbininkas. 1985-1986 dirbau drožėju Liaudies kūrybos gaminių įmonėje „Minija“. 1986-1988 dėstytojavau Panevėžio 84-oje vidurinėje profesinės technikos mokykloje. 1988-1989 dirbau Kėdainių r. Šėtos kolūkyje. 1990 buvau Panevėžio miesto savivaldybės Istorijos ir kultūros paminklų apsaugos tarnybos inspektoriumi. 1990-1992 LR Kultūros paveldo inspekcijos Panevėžio apygardos viršininkas. 1992-1994 buvau Valstybės saugumo departamento Panevėžio skyriaus vyr. inspektorius. 1994-1995 Apsaugos tarnybos prie LR Finansų ministerijos vyr. operatyvinis įgaliotinis. 1995-1997 dirbau Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie LR Finansų ministerijos vyr. leidybos ir kontrolės revizoriumi. 1997-2012 LR Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininku. Nuo 2012 esu išrinktas LR Seimo nariu.
1988 – 1990 m. dalyvavau Sąjūdžio Panevėžio tarybos veikloje. 1991 metų sausio ir rugpjūčio mėnesiais buvau Aukščiausiosios Tarybos gynėjų gretose. 1991- 1992 m. paskirtas į LR AT komisiją Sovietų Sąjungos KGB veiklai tirti. 2013 m. Panevėžyje įkūriau Pilietinį judėjimą KARTU, kurio pagrindinis tikslas – stiprinti piliečių savivaldą. Niekada jokiai partijai nepriklausiau. Nuo 2012 LR Seimo narys. Dirbu Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete (2016 11 22-2018 06 18 komiteto pirmininkas).
Apdovanotas: 2003 m. – Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO progos atminimo ženklu, 2005 m. liepos 6 dieną – Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi už kovą su organizuotu nusikalstamumu, 2009 m. rugpjūčio 23 dieną (minint Baltijos kelio dvidešimtmetį) – Baltijos Asamblėjos medaliu už Baltijos kelio organizavimą. Sausio 13-osios atminimo medalio atsisakiau, nes nesutikau su tuo, kad ne visi panevėžiečiai parlamento gynėjai yra teikiami šiam valstybiniam apdovanojimui.
2008 metais padovanojau valstybei savo asmeninį turtą – senelio brolio, paskutinio tarpukario Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio sodybą. Šiuo metu restauruotoje sodyboje įkurtas Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro muziejus. Šis centras jau dabar prisideda prie ateities kartų ugdymo.
Santuokoje su žmona Jūrate drauge gyvename jau 35 metus. Užauginome du sūnus. Laurynas yra psichoterapeutas. Užsiiminėja triatloninu. Dominykas Gedimino technikos universiteto A.Gustaičio aviacijos institute įgijo orlaivių pilotavimo specialybę.
Laisvalaikio pomėgiai – teatras, kinas, grožinė literatūra, psichologija, teologija.