Rimantas Ridikas.

Kaip apibūdintumėte miesto tarybos nario darbą?

Miesto taryboje priimami sprendimai labai skirtingais klausimais, todėl reikia bent minimaliai orientuotis įvairiose srityse: strateginio planavimo, finansų, ūkio, miesto plėtros, socialinės, kultūros, sporto ir kt. Taip pat vieną ar kelias sritis reikia išmanyti gerai. Žinoti apie tos srities problemas ir iššūkius. Būtina turėti viziją, matyti dinamiką: kur dabar esame ir ko norime pasiekti, kokių pokyčių norime, kaip sekasi to pasiekti ir kas trukdo?  Realybė kartais pakoreguoja planus, todėl reikia tam tikro lankstumo. Taip pat labai svarbu turėti politinį sutarimą.

Kokius miesto taryboje priimtus sprendimus išskirtumėte kaip priartinusius valdžią prie žmogaus? 

Manau, labai gerai, kad buvo steigiamos visuomeninės tarybos. Kitas žingsnis turėtų būti – suteikti joms daugiau galių, didinti autoritetą. Savivaldybės priimamasis miegamajame mikrorajone – Dariaus ir Girėno gatvėje, manau, buvo teisingas žingsnis. Gaila, kad sprendžia tik administracines reikmes, neatlikdamas bendruomenės telkimo funkcijų, tačiau, kiek stebiu, pasiteisina, ypač yra patogu vyresnio amžiaus gyventojams.

Esate aistringas buriuotojas. Tai valios, psichologinės stiprybės, greito sprendimų priėmimo reikalaujantis sportas. Ar buriavimo patirtis praverčia dirbant miesto taryboje?

Buriavimas norom nenorom veikia charakterį. Tikiuosi, kad gerąsias buriuotojo savybes panaudoju ir tarybos darbe. Kodiniai žodžiai čia būtų: atsakomybė (jūroje atsakomybė reiškia atsakomybę už gyvybę; natūraliai esi atsakingas, tad persigalvoti ir atsisakyti atsakomybės nėra įmanoma), komandiškumas (buriavime nuo kiekvieno komandos nario veiksmų tiesiogiai priklauso kiti: kol esi laive, vykdai kapitono įsakymus; laivo erdvė maža, todėl atmosferos palaikymas tampa išgyvenimo klausimu), prioritetai (kai kuriuos dalykus reikia atlikti nedelsiant, o kai kas gali palaukti – reikia mokėti tai atskirti).

Vienas dalykas, kuris man trukdo yra tai, kad buriuotojai neskuba kritikuoti sprendimų, priimtų sudėtingomis sąlygomis. Sakoma – geriausias sprendimas – laiku priimtas  sprendimas. Kitaip su tarybos nariu:  į tarybos nario sprendimus visuomet galima pažiūrėti kritiškai. Net po kelerių metų.

Kaip manote, kokios savybės miesto tarybos nariui yra svarbiausios?

Miesto tarybos narys turėtų būti pakankamai smalsus ir informuotas apie procesus, vykstančius mieste. Turėti savo nuomonę apie tai, kas vyksta. Mokėti tą nuomonę išdėstyti ir ginti. Bet tuo pačiu metu, matyti ir platesnį paveikslą, sugebėti nebūti užsispyręs mažuose dalykuose dėl svarbesnių.

*Politinė reklama, parengta pačių kandidatų.