Renata Stančikienė. Bendradarbiavimas skatina tobulėti

Esate sertifikuota nuolatinio organizacijų tobulinimo metodininkė. Papasakokite apie tai išsamiau.

Dirbdama vienoje iš gamybinių įmonių dalyvavau įmonės inicijuotame projekte, kurio metu buvo diegiama ir įgyvendinama LEAN sistema. LEAN sistema yra procesų valdymo pasauliniame lygyje metodinis pagrindas. Didelė dalis geriausių pasaulio kompanijų LEAN metodikos pagrindu jau daug metų kuria ir tobulina savo vadybos praktikas. Efektyvių procesų valdymas dažnai lyginamas su namo statyba, kur itin svarbu tvirti pamatai, kolonos, stogas ir tiek pat svarbu žmogus. Žinoma, namo statyba ar efektyvus proceso valdymas neįmanomas be nuolat tobulėjančio žmogaus. Darbuotojai įtraukiami į nuolatinį procesų tobulinimą. Kitu atveju: jei darysi tą patį, ką anksčiau darei, gausi tą patį, ką anksčiau gaudavai. Tad nuolatinis tobulėjimas XXI amžiaus darbuotojo vizitinė kortelė.

Kas turėtų keistis savivaldoje priimant sprendimus, kad jie pirmiausia tarnautų miestiečiams?

Miesto gyventojų interesai turi būti lemiami bendrosiomis vertybėmis, o ne individualių savanaudiškų interesų sankaupomis. Miesto visuomenės įsitraukimas ir bendradarbiavimas priimant aktualius miestui sprendimus skatina tobulėti ir teigiamai keičia organizacijos kultūrą.

Ko šiandien labiausiai pasigendate Panevėžyje?

Gaila, bet viešoje erdvėje šiandien yra daugiau susireikšminimo, daug dėmesio ,,gražiems ir tvarkingiems” popieriams, žurnalistams ir reitingams. Labiausiai pasigendu sugrįžtančių į Panevėžį gabių, jaunų žmonių, norinčių ir turinčių stiprių ambicijų siekiant, kad Panevėžys taptų regiono lyderiu.

*Politinė reklama, parengta pačių kandidatų.