Posėdžio išvakarėse suvežė griovimo techniką

Panevėžio valdantieji į paskutinius opozicijos prašymus išsaugoti „Garso“ kino teatrą atsakė išplatintu nelabai suprantamu Stasio Eidrigevičiaus laišku ir sprendimu šio pastato griovimui panaudoti paskolų likutį – per 2 mln. eurų. Besipriešinantys politikai įspėjo, kad valdžia gali tapti godumo įkaitais, o menininkas gali pradėti reketuoti.

Panevėžio tarybos opozicijos prašymu ketvirtadienį buvo sušauktas neeilinis tarybos posėdis. Opozicija prašė nagrinėti du klausimus – stabdyti „Garso“ kino centro griovimą ir Stasio Eidrigevičiaus menų centrą statyti ne nugriovus „Garsą“, o kitoje vietoje.

Tačiau šių siūlymų svarstymo jiems reikėjo laukti 6 valandas, kol bus išnagrinėti į posėdžio dienotvarkę valdančiųjų tarsi specialiai įtraukti net 22 klausimai. Abu opozicijos siūlymai liko sąrašo uodegoje. Prašymai svarstyti juos pirmiausia arba nagrinėti prie 7 klausimo apie menų centro finansavimą buvo atmesti.

„Čia jums ne Seimas“, – į buvusio Seimo nario Povilo Urbšio repliką, kad Seime nebūtų leista neeiliniame posėdyje svarstyti kitų klausimų, metė meras Rytis Račkauskas ir iškart išjungė P.Urbšio mikrofoną.

Opozicija bandė įtikinti valdančiuosius, kad jie nebūtų tokie užtikrinti menininko, dažnai keičiančio nuomonę, pažadais.

„Keista, kad jis stato savo sąlygas ir nori derėtis dėl darbų tik tada, kai bus pastatytas pastatas. O jeigu jam pastatas nepatiks ir jis vėl persigalvos? Manau, jis nesiruošia dovanoti savo darbų. Ar jūs nemanote, kad tapsite įkaitais? Ar jis nepradės reketuoti savivaldybės, kai menų centras bus pastatytas ir jame nebus ką rodyti?“ – kalbėjo P.Urbšys.

Politikai abejojo, ar, patikėjus tik tokiu vos ne popiergaliu, galima pradėti milžiniškas statybas.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/posedzio-isvakarese-suveze-griovimo-technika-nuotraukos?fbclid=IwAR0q9NXK4FIOqx8lGiOH4NIta-U4k7_AJQgMDpq6XEPB_wM6QwprmygD1WY

A.Švelnos nuotr.