Pirmas

Kunigas R.Doveika: „Einame piligrimines keliones, bet nenueiname iki giminių ar kaimynų“

Adventas – ypatingas metas, kviečiantis atrasti harmoniją ir balansą skubančiame pasaulyje, prisiminti savo artimą ir nepasiduoti besaikiam godumui. Kunigas Ričardas Doveika Kačerginėje vykusiuose Advento pašnekesiuose pabrėžė kiekvieno mūsų kaip asmenybės svarbą, ragindamas nepamiršti mylėti savęs, savo artimo ir netapti mase.

„Advento metas mus veda į šventes – žiebiamos eglutės, perkamos dovanos, vienos dekoracijos keičiamos kitomis. Kaip ir kiekvienais metais, stebiu, kaip verslas „pagauna“ pačią jautriausią mūsų tautos stygą – mes tampame nuolaidų įkaitais. Per šitą mėnesį mes prisiklausysime daugybės dalykų – tiek bažnyčioje, tiek parduotuvėse, tiek politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Tai įtemptas mėnuo, kuriame nemažai spaudimo, savotiško santykio ir atsiskaitomumo, kai reikės atsilyginti dovanomis. Tai mainų, renginių, diskusijų, kieno eglė gražesnė, mėnuo“, – kalbėjo kunigas. Jis uždavė ne vieną klausimą ir skatino juos užduoti sau. „Kokios naudos galima išpešti? Džiaugiuosi, kad galime susirinkti ir kartu pakalbėti apie tai, ką šis laikas, kuris yra pilnas savo turinio, kartais – beskonybės, primityvumo, pačių žingeidžiausių jausmų patenkinimo, mums duoda. Ką tu apie tai sakai?

Skaitykite daugiau…

Apie teisybės paieškas dėl Etikos komisijos

Kartais teisybės tenka ieškoti. Vis dar apie Etikos komisiją.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos gavo atsakymą iš Vidaus reikalų viceministrės dėl situacijos Panevėžio miesto taryboje. Jame rašoma, kad „Vyriausybės atstovas Panevėžio ir Utenos apskrityse informavo, kad 2019 m. lapkričio 27 d. raštu Nr. 1-14(2.10) kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybės merą ir komisiją šios savivaldybės tarybos veiklos reglamentui patikslinti su reikalavimu įvertinti Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d sprendimu Nr. 1-44 (toliau –Reglamentas), 156 punkte nustatytą savivaldybės tarybos opozicijos siūlymo teikimo reglamentavimą (156.2 papunktyje nustatyta, kad, tarybai nepritarus siūlomai kandidatūrai, opozicija raštu per vieną savaitę po tarybos posėdžio teikia merui kitą komisijos pirmininko kandidatūrą) ir artimiausiu metu pašalinti nustatytus galimus Reglamento 156 punkto neatitikimus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 1 dalies nuostatoms, pašalinant opozicijai nustatytus apribojimus teikiant siūlymus dėl kandidatų į Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkus. „
Vidaus reikalų ministerija informavo, kad siekdama spręsti pasitaikančius atvejus, kai savivaldybių tarybos savo veiklos reglamentuose nepagrįstai plečia ir interpretuoja Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, taip sukurdamos reguliavimą,nenumatytą įstatyme, inicijuos Vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio pataisą, kuria siūlys atsisakyti nuorodos į reglamento nustatytą tvarką.

Valdantieji balsavo už dar nesupakuotą dovaną

anevėžio valdantieji su savo lyderiu – teisiamu meru Ryčiu Račkausku išskėstomis rankomis priėmė privačios bendrovės už dyką žadamą parengti, bet dar neegzistuojantį naujos autobusų stoties projektą, tačiau opozicijai šis sandoris atrodo pernelyg abejotinas, tad ji čia savo rankų neprikišo – išvis nebalsavo.

Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje, kaip ir tikėtasi, privačios bendrovės „Baltisches Haus“ dovana – naujos autobusų stoties techninis projektas su įsipareigojimu vykdyti ir statybų priežiūras, buvo priimta.

Už tai balsavo tik valdantieji, tačiau tai netrukdė jiems iš karto pasigirti spaudos pranešime, kad dovaną priėmė visas miestas.

Frakcijos „Kartu“ narys Ričardas Bakanauskas klausė valdančiųjų, ar kas nors gali garantuoti, kad stoties techninio projekto dovana neatsieis miestui brangiau, nei būtų buvę apsieita be dovanos – tvarkingai skelbiant konkursą.

„Jokių įsipareigojimų statyti stotį pagal šį techninį projektą nėra. Šis klausimas bus sprendžiamas, kai bus aiški sąmata“, – paaiškino T.Jukna.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/valdantieji-balsavo-uz-dar-nesupakuota-dovana

Šeštadienį Panevėžyje – nevyriausybinių organizacijų mugė-šventė

Jau šį šeštadienį, lapkričio 30  d., Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyks nevyriausybinių organizacijų (NVO) mugė-šventė „Maži darbai kuria didelę Lietuvą“. Renginys suburs aktyvias nevyriausybines organizacijas. Bendruomenės, socialines paslaugas teikiančios, neįgaliuosius vienijančios, tautiškumą, kultūrą, švietimą puoselėjančios, tautines mažumas jungiančios, sportą propaguojančios, jaunimą vienijančios organizacijos turės galimybę pasidžiaugti laimėjimais, pasidalinti patirtimi, pristatyti save miesto bendruomenei.

„Tai puiki galimybė organizacijoms susiburti, pasidalinti sėkmės istorijomis, miesto bendruomenės nariams, turintiems laisvo laiko – tai galimybė rasti įdomią, prasmingą veiklą, o galbūt, net įsilieti į patinkančią bendruomenę. Ši šventė – tai proga dalintis“, – sako šventės organizatoriai.

 Renginio programa:

9.00 Pasiruošimas mugei

10.00 Atidarymas Aktų salėje. Dalyvių prisistatymai.

10.45 Aktyvi mugė Sporto salėje. Jos metu Gražinos ir Redos (LRT Projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyvių) koncertas.

Veiks „Solidarumo kava“ kavinukė

11.30 Dokumentinio filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ peržiūra,  diskusija „Bendruomenė skirta visiems“ (moderuos ir patirtimi dalinsis Neringa Kleniauskienė – Balsių bendruomenės pirmininkė, Kristina Paulikė – VŠĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė, Balsių bendruomenės tarybos narė; Daiva Sinkuvienė – Vokės bendruomenės pirmininkė)

12.30 Edukacijos: Kalėdinis atvirukas,  „Skautai ne skautams“, Pamoka „Sužinok, ar nesergi diabetu?“,  „Kalėdinis žaisliukas žaliaskarei“, tapyba liejimo būdu

13.15 Aktų salėje Daumanto Lukošiūno muzikinė staigmena.

Dalyvių pažymėjimo įteikimas.

„Pynimėlio“ šokėjų pasirodymas.

14.00  Renginio pabaiga (planuojama).

Renginys nemokamas.

Skaitykite daugiau…