Pirmas

P. Urbšys: „Bendravimo antikultūra kultūros nesukursi“

Kaip vertinate situaciją Panevėžio miesto savivaldybėje, kai per rinkimus kalbėjus apie bendruomeniškumą, bendruomenių svarbą sumažintas savivaldybės tarybos komitetų skaičius, panaikinant bendruomenių komitetą?

Bendruomenių, visuomeninių organizacijų ir jaunimo reikalų komitetas buvo įkurtas praeitoje kadencijoje. Prieš keturis metus rinkimus laimėjusi politinė jėga – rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatai į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą deklaravo, kad būtina stiprinti bendruomenių dalyvavimą savivaldos kūrime ir komitetas turėjo būti viena iš priemonių tai idėjai realizuoti. Deja, daugelis išrinktųjų iš šio komiteto su meru priešakyje tomis idėjomis pasinaudojo kaip karnavaliniu rūbu.

Todėl šį kartą laimėję rinkimus su šūkiu „Nestabdom“, šį bendruomenių galių stiprinimo komitetą panaikino, prisidengiant sumažėjusiu miesto savivaldybės tarybos narių skaičiumi. Susidaro įspūdis, kad R. M. Račkauskui labiau rūpi stiprinti tik savo administracines galias, todėl jam stiprių miesto bendruomenių nereikia.

Skaitykite: https://jp.lt/p-urbsys-bendravimo-antikultura-kulturos-nesukursi/?fbclid=IwAR0VdPfWr1ywkE0xwcj_SynXLQXbwjWaKRagzO0eoCOoMRdFWCX2RKqJEw4

Panevėžio valdžioje regi baltarusišką kumštį

Penktadienį miesto tarybos opozicijos ir Seimo narių surengtoje spaudos konferencijoje buvo išsakyti nuogąstavimai, kad šiuo metu už korupciją teisiamo mero Ryčio Račkausko vadovaujami valdantieji visai pamiršo, kas yra demokratija.

Dėl valdžios planų turėtų suklusti pedagoginės įstaigos.

P.Urbšys priminė, jog ketvirtadienį tarybos posėdyje valdantieji vieningai nubalsavo, kad būtų sustabdytas lopšelių-darželių, mokyklų, socialinių įstaigų renovavimas.

„Iš teritorijų sutvarkymo plano išbraukiama Alfonso Lipniūno, „Saulėtekio“ progimnazijos, 5-oji gimnazija, lopšeliai-darželiai „Gintarėlis“, „Vaivorykštė“, „Voveraitė“, „Žilvinas“, „Taika“, „Dobilas“, „Rugelis“, Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, miesto poliklinika. Kur tos lėšos bus panaudojamos, ar ne Laisvės aikštei? Kiek panevėžiečiams kainuos valdžios neūkiškumas ir neskaidrumas?“ – klausė politikas.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/panevezio-valdzioje-regi-baltarusiska-kumsti