Piketuotojai pakilo kovai už „Garso“ išsaugojimą

Piketą prieš kino centro „Garsas“ griovimą ir prieštaringai vertinamo grandiozinio, nepaprastai brangaus menų centro statybas surengę panevėžiečiai išsakė daug savų argumentų, tik miesto valdžiai tai buvo neįdomu. Meras architektas Rytis Račkauskas nesiteikė iš savo aukštybių nusileisti pas paprastus panevėžiečius, tik per ryšininką pakvietė juos ateiti į jo kabinetą.

Ketvirtadienį Panevėžio centrinėje Laisvės aikštėje, šalia savivaldybės, piketą surengę panevėžiečiai reikalavo negriauti „Garso“ kino centro ir jo vietoje nestatyti prieštaringai vertinamo Stasio Eidrigevičiaus menų centro.

Piketininkai į renginį atvyko su plakatais, juos surikiavo prie fontano.

Palaikyti piketininkų atėjo ne tik vyresni, su „Garsu“ užaugę panevėžiečiai, bet ir būrelis jaunimo. Priėjo ir keli politikai, opozicijos atstovai Indiana Grigienė, Jurga Girdzijauskienė, Viktorija Polzunovaitė. Gema Umbrasienė apie palaikymą paskelbė feisbuke.

Vienas iš piketo organizatorių – statinių projektavimo įmonę turintis verslininkas Raimundas Pilkauskas sakė, kad mintis bandyti gelbėti „Garsą“ kilo spontaniškai, vieno fotografo feisbuke pamačius kino teatro nuotrauką su prierašu, kviečiančiu paskutinį kartą pasižiūrėti, kaip jis atrodo.

„Sudėjus anksčiau šioje vietoje buvusį kino teatro pastatą ir „Garsą“, pernai suėjo 90 metų jubiliejus. Tai seniausias – kino centras Lietuvoje. Mano tėvukas pasakojo, kaip su kitais vaikais neturėdami pinigų senajame pastate iš kito galo žiūrėdavo filmus“, – sakė R.Pilkauskas.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/piketuotojai-pakilo-kovai-uz-garso-issaugojima