Panevėžio tarybos opozicija nepasiduoda: nori naujos Etikos komisijos

Susikirto Panevėžio miesto Tarybos opozicijos narės, net keturis kartus bandžiusios tapti Etikos komisijos pirmininke, Viktorijos Polzunovaitės ir Tarybos sekretoriaus Manto Navaruckio nuomonės dėl Panevėžio savivaldybės Tarybos veiklos reglamento atitikties įstatymams bei Vyriausybės nutarimams.

Perskaitė pranešimą

Praėjusią savaitę, kai Etikos komisijos posėdyje buvo svarstomi Tarybos opozicijos atstovo Manto Leliuko pasisakymai socialiniame tinkle „Facebook“, Tarybos narė V. Polzunovaitė perskaitė pranešimą, kad Etikos komisija sudaryta grubiai pažeidžiant teisės aktus.

Esą Etikos komisijos pirmininkas Tomas Josas patvirtintas paminant opozicijos teises, o Tarybos veiklos reglamentas nesuderintas su Vietos savivaldos įstatymu. Todėl opozicinių frakcijų atstovai (V. Polzunovaitė, Indiana Grigienė ir Maurikijus Grėbliūnas), nepripažįsta Etikos komisijos ir nelegalios komisijos sprendimų, priėmime nedalyvaus – trijulė iš posėdžio išėjo.

Reikalauja posėdžio

Be to, Tarybos narė V. Polzunovaitė socialiniame tinkle „Facebook“ patalpino vaizdo įrašą, kuriame reikalauja Panevėžio mero Ryčio Račkausko ir Tarybos valdančiosios daugumos neįgnoruoti opozicijos teisų.

Taip pat prašoma sušaukti Savivaldybės tarybos veiklos reglamentui patikslinti komisijos posėdį, inicijuoti Tarybos veiklos reglamento pataisas bei paskirti Etikos komisijos pirmininku opozicijos atstovą, kaip to reikalauja Vietos savivaldos įstatymas.

Pasiteiravus, kodėl prašoma sušaukti Tarybos veiklos reglamento komisijos posėdį ir kodėl būtina jį keisti, V. Polzunovaitė naujienų portalui JP aiškino:

„Panevėžio savivaldybės Taryba ir meras gavo Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse, laikinai atliekančio Panevėžio ir Utenos apskrityse pareigas, Juliaus Arlausko teikimą, kuriame siūloma pakeisti Panevėžio tarybos veiklos reglamentą, kad jis neprieštarautų Lietuvos įstatymams ir kitiems teisės aktams. Šie keitimai susiję su Etikos komisijos sudarymu ir pirmininko rinkimais. Pakeitus Panevėžio tarybos reglamento punktus, nepagrįstai apribojama opozicijos tarybos narių teisė siūlyti kandidatus, renkant Etikos komisijos pirmininką.“

R.Ančerevičiaus nuotr.

Skaitykite: https://jp.lt/panevezio-tarybos-opozicija-nepasiduoda-nori-naujos-etikos-komisijos/