Panevėžio mero rinkimų dilema: rinkiminė kampanija ar korupcinė veikla?

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje penktadienį įvyko geriausiai pirmajame Panevėžio mero rinkimų ture pasirodžiusių dabartinio miesto vadovo Ryčio Mykolo Račkausko ir parlamentaro Povilo Urbšio debatai. Rinkėjams tenka spręsti, ką palaikyti – žmogų, kuris domina Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), ar buvusį specialiųjų tarnybų atstovą.

Dabartinis Panevėžio meras R. M. Račkauskas jau aštuonis mėnesius yra nušalintas nuo mero pareigų dėl įtarimų korupcine veikla. Nepaisant to, pirmajame rinkimų ture jis surinko daugiausia balsavusių panevėžiečių balsų – net 28 proc., o buvęs STT valdybos viršininkas P. Urbšys pirmajame rinkimų ture gavo 18 proc. balsų.

Kaip teigia P. Urbšys, didžiausia problema yra ta, kad žmonės nesuvokia savivaldybės, kaip demokratinės raidos pagrindo, o traktuoja ją, kaip vienetą ūkinėms problemos spręsti: „Jeigu atsiranda žmogus, kuris rūpinasi ūkiniais dalykais, tai vertinama ne kaip pareiga, o kaip malonė ir žmonės mano, kad to pakanka. Jeigu mes kalbame apie savivaldybę, kaip demokratinės valstybės raidos pagrindą, tai neatsiejamas yra valdžios skaidrumas, žmonių įgalinimas kontroliuoti valdžią ir daryti įtaką jos sprendimams.“

Skaitykite: https://www.lrt.lt/