P. Urbšio suburtame rinkimų komitete – teismo kaltu pripažintas kandidatas

Kuo arčiau savivaldos rinkimai, tuo intensyviau panevėžiečiai nagrinėja partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų kandidatų sąrašus. Juos nagrinėja ne tik gyventojai, bet turi darbo ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Panevėžio miesto partijų, visuomeninių rinkimų komitetų kandidatų savivaldos tarybos rinkimų sąrašuose apie teistumą atvirai prisipažino du kandidatai.

Vienas jų Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašuose, panevėžiečiams gerai žinomas Povilas Vadopolas, o kitas – visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ sąrašuose Fotografijos galerijos vadovas Sigitas Laurinavičius.

Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokį teistumą kandidato anketoje nurodė S. Laurinavičius.

„Tai atsitiko seniai, berods 2010 arba 2011 metais, ir tikrai tuo nesididžiuoju. Buvo parodos atidarymas ir po jos – vaišės. Truputį išgėriau ir, nors žinojau, kad bus reidas, sėdau už automobilio vairo. Sustabdė, pripūčiau visai nedaug – 0,56 promilės, bet to užteko, kad teismas atimtų metams teises. Jas atgavau greičiau – po 7 mėnesių, bet teistumas liko ir jį turėjau kandidato anketoje nurodyti“, – nuoširdžiai aiškino Povilo Urbšio vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ sąrašo narys S. Laurinavičius.

Beje, neoficialiomis JP žiniomis, jei Seimo nario P. Urbšio vadovaujamas komitetas laimėtų rinkimus Panevėžyje, neblaivus už vairo pagautas S. Laurinavičius – realus kandidatas į miesto vicemerus.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ lyderiui P. Urbšiui kandidato teistumas nėra naujiena.

„Jei S. Laurinavičius būtų teistas už korupcinius nusikaltimus, tuomet nelabai derintųsi prie mūsų deklaruojamo atvirumo, skaidrumo kandidatuojant savivaldos rinkimuose. Šiuo atveju jo teistumas nėra susijęs su nusikaltimais valstybės tarnybai, tai nusikaltimas nesusijęs su korupcija, vagystėmis ir smurtu. Kitas dalykas, nė kiek neabejoju jo principingumu ir sąžiningumu. Manau, kad tapęs savivaldybės tarybos nariu, tikrai prisidėtų prie tinkamų sprendimų priėmimo kultūros srityje“, – neabejoja S. Laurinavičiaus sąžiningumu P. Urbšys.

Skaitykite: https://jp.lt/p-urbsio-suburtame-rinkimu-komitete-teismo-kaltu-pripazintas-kandidatas/