Naujienos

Prailgintos dienos grupės mokestis Panevėžyje ūgtelėjo dvigubai

Prieš mėnesį Panevėžio miesto taryba gerokai padidino mokesčius už neformalųjį vaikų ugdymą, tačiau apetitas valdantiesiems pasipinigauti niekur nedingo. Pastarajame tarybos posėdyje nuspręsta prailgintos dienos grupės mokestį kilstelėti 100 procentų nuo 15 iki 30 eurų.

Povilas Urbšys pareiškė, jog valdantieji tenkindami savo politines ambicijas nė nesvarstydami skolinasi tokiems projektams kaip Stasio Eidrigevičiaus menų centro statyba, o žmonėms nepalieka nieko. Kitas judėjimo “Kartu” atstovas Rimantas Ridikas irgi sakė, jog tai visiškai netinkamas būdas biudžetui papildyti, o kartu parodomas ir požiūris į šeimą. Sunkmečiu nebeskriausti žmonių ir bent kiek palaukti ragino ir Ricardas Bakanauskas.

Skaitykite plačiau Aina.lt:https://aina.lt/prailgintos-dienos-grupes-mokestis…/

Regi merą, apsistačiusį širinskienėmis

Opozicijai prakalbus, kad Antikorupcijos komisijai vadovaujančiai jų atstovei yra surištos rankos, o šešėlinė vadovė yra mero desantu į komisiją numesta jo ištikima bendražygė B.Valkiūnienė, R.Račkauskas tildė oponentus daug kartų išbandyta taktika – tiesiog išjunginėjo jų mikrofonus.

Frakcijos „Kartu“ narys Povilas Urbšys pareiškė, kad komisijoje klesti kontroliuojamas skaidrumas ir kontroliuojama demokratija. O tai, anot buvusio seimūno, atitinka Grūto parko zonos dvasią.

„Zonoje viskas yra pagal papročius: yra išrinktųjų ir neliečiamųjų kasta, yra ir skriaudžiamieji. Tai ir pasako, kodėl pirmininkė toje komisijoje jaučiasi tarsi surištomis rankomis“, – rėžė P.Urbšys.

[…]

Kita frakcijos „Kartu“ narė Viktorija Polzunovaitė pareiškė, kad visi žino, jog B.Valkiūnienė yra šešėlinė Antikorupcijos komisijos vadovė, liko tik garsiai apie tai pasakyti.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/regi-mera-apsistaciusi-sirinskienemis?fbclid=IwAR3vIt0fzE48neaxQhJzdsEQDJK5rbBJDApkWP2YuOxLTjxJYAUAhkRyYlA

Vardas valdžiai – Grūto parko zona

Buvęs seimūnas P.Urbšys svarbiausio jam metų įvykio – mero ataskaitos svarstymo proga užsirišo net šventinį kaklaraištį. Politikas sarkastiškai žavėjosi nežemišku R.Račkausko kuklumu, mat šis apie pernai nuveiktus darbus nutarė pasigirti ne posėdžio pradžioje, o jam gerokai įpusėjus.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko keliolikos minučių pasigiriamasis žodis tarybos posėdyje apie pernai nuveiktus darbus įspūdį padarė tik jo bendražygiams, jų balsų užteko, kad mero ir visos tarybos veiklos ataskaita būtų patvirtinta. […]

Frakcijos „Kartu“ narė Viktorija Polzunovaitė paprašė mero įvardyti, kas pakišo koją sėkmingam tarybos darbui, nes jaučiamas politikų susipriešinimas, miesto bendruomenės susiskaldymas.

R.Račkauskas dėl susipriešinimo įžvelgė ne savo, bet oponentų kaltę, o pavyzdžiu pateikė Stasio Eidrigevičiaus menų centrą.

„Mūsų pusė stengiasi tą projektą realizuoti ir nesukirsti visuomenės grupių, o kitoje pusėje visada vyko eskalavimas, parašų rinkimas, pjudančių lapelių į aplinkinius namus mėtymas“, – miesto galva siūlė oponentams prisiimti priešinimo nuopelnus.[…]

Buvęs seimūnas Povilas Urbšys pareiškė, kad mero ataskaita jam yra metų įvykis, ta proga jis net užsirišęs šventinį kaklaraištį, tad stebėjosi, kodėl ne šia ataskaita buvo pradėtas posėdis.

„Manau, tik dėl mūsų mero nežemiško kuklumo. Nepagalvokite, kad jis nuo visuomenės norėjo nuslėpti, ką yra padaręs: prieš pat Kalėdas buvo apmokestintos mašinų stovėjimo vietos, o žmonių gyvybes gelbėję medikai apdalinti baudomis. Tai turbūt irgi buvo injekcija į jų džiugesį miesto patogumais. Žinoma, apie šiuos gerus darbus buvo nutylėta“, – sarkastiškai kalbėjo buvęs seimūnas.

Galop P.Urbšys pridūrė pakeitęs nuomonę apie miesto valdžią ir nusprendęs, kad čia yra ne Grūto parko filialas, o Grūto parko zona.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/vardas-valdziai-gruto-parko-zona

Autobusų stoties statybos brangsta šuoliais: valdžia daugiau nei dvigubai išaugino kainą ir permetė miestiečių pečių

Panevėžio valdantieji trečiadienį tarybos posėdyje patvirtino dar kartą pakeistą naujos autobusų stoties projektą. Dabar jau kartu su stotimi bus statoma ne daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, kaip buvo ketinta anksčiau, o požeminė. Naujoji stotis bus statoma be europinių pinigų. Visa suma bus paimta iš miesto biudžeto. Stoties kaina išaugo daugiau nei dvigubai: nuo 1,5 mln. iki 3,7 mln. eurų. Šiemet statyboms numatyta skirti 521 tūkst. eurų. Darbus planuojama atlikti per trejus metus. Ji atsiras vietoj alyvų parkelio.

Frakcijos „Kartu“ atstovas Povilas Urbšys prisiminė, kad savivaldybė prieš pusantrų metų pranešė pastatysianti stotį su visa infrastruktūra už 1,5 mln. eurų, o dabar stotis brangsta net 2,2 mln. eurų. „Tiek pabrango jūsų naujoji avantiūra“, – rėžė buvęs seimūnas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/rinka/2021/04/13/news/autobusu-stoties-statybos-brangsta-suoliais-valdzia-daugiau-nei-dvigubai-isaugino-kaina-ir-permete-miestieciu-peciu-18960022/