Naujienos

Nesamas menų centras prekiaus suvenyrais

Panevėžio savivaldybės valdininkė gali ir neatsakinėti į jai aiškiai per sunkius politikų klausimus – tai jai posėdyje leidžia pats nušalintasis ir teisiamas meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio valdantieji pastarajame tarybos posėdyje patenkino naujojo savo darinio – Stasio Eidrigevičiaus menų centro prašymą ir patvirtino šios įstaigos teikiamų mokamų paslaugų ir antkainio kainoraštį.

Miesto valdžia, įkūrusi naują įstaigą, tvirtina, kad ji veikia, tačiau realiai menų centro nėra – netgi pastatas dar nepradėtas statyti.

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė sakė, kad menų centras pagal patvirtintus įkainius įvairiuose renginiuose prekiaus leidiniais ir suvenyrais, nors nenurodė, kieno lėšomis jie bus pagaminti.

Sprendimo projekto rengėjų skaičiavimu, nustatytas 20 proc. antkainis nuo vieno leidinio ar suvenyro savikainos kompensuos su leidinių ar atributikos logistika susijusias išlaidas.

Anot A.Čeponienės, vieni leidiniai ir suvenyrai reprezentuos S.Eidrigevičiaus kūrybą, kiti – kitus menininkus, bet tų kitų pavardžių vedėja neįvardijo.

Frakcijos „Kartu“ pirmininkė Viktorija Polzunovaitė paprašė įvardyti vadinamojo semco šiuo metu teikiamas paslaugas, tačiau atsakymo nesulaukė.

Posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Valdemaras Jakštas išrėžė, esą klausimas nesusijęs su svarstomu sprendimo projektu, o šalia jo sėdintis nušalintasis meras Rytis Račkauskas skyriaus vedėjai nurodė, kad gali ir neatsakinėti į klausimą. Šioji taip ir padarė.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/nesamas-menu-centras-prekiaus-suvenyrais

Kultūros įstaigose regi politinius štabus ir įbaugintus darbuotojus

Pastarojo Panevėžio savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje opozicinės frakcijos „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas perskaitė pareiškimą apie padėtį miesto kultūroje ir jos įstaigose.

R.Bakanausko teigimu, Panevėžyje vis labiau įsigali praktika, kai naudodamiesi savo administracinėmis galiomis valdantieji politizuoja ir griauna miesto kultūrą.

Kaip pavyzdį jis pateikė kultūros žurnalą „Senvagė“, kurio ilgametė redaktorė Liuda Jonušienė buvo atleista, ją pakeis kažkas kitas.

„Unikalus kultūros leidinys, kuriuo visi didžiavomės, mielai dalinomės, siuntėme į visą pasaulį dovanų, tapo pernelyg laisvas? Rašė ne apie tuos? Leidinio kūrėja pastumta į šoną, kūrinys, kuris jau tapo ne tik jos autoriniu darbu, bet ir visų panevėžiečių pasididžiavimu, politizuojamas. Ar tai bus dar vienas cenzūruotas ruporas, šlovinantis reikalingus ir palankius?“ – klausė tarybos narys.

Anot R.Bakanausko, kultūros darbuotojai, savo srities specialistai, nepritariantys mero Ryčio Račkausko valdymo stiliui, turintys savo nuomonę, išstumiami į užribį, o jų vieton pastatomi savi.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/kulturos-istaigose-regi-politinius-stabus-ir-ibaugintus-darbuotojus

Rinkimų šachmatuose – pėstininkų dėlionė

Iki naujų Seimo rinkimų likus septyniems mėnesiams, politinės jėgos jau telkia artileriją svarbiausiam, kas ketvertą metų pasikartojančiam politiniam mūšiui.

Panevėžyje jis, regis, turėtų būti ir aršus, ir įdomus. Po pernykščių savivaldos rinkimų Aukštaitijos sostinėje į antraeiles pozicijas nušluotos tradicinės partijos turėtų degti ambicijomis lenktynėse į Seimą susigrąžinti prarastąją jėgą. Kaip elgsis vietos valdžios rinkimuose daugiausia rinkėjų balsų susišlavusios mero Ryčio Račkausko ir seimūno Povilo Urbšio komandos – galvosūkis, keliantis bene didžiausią intrigą. Pastarųjų kortas maišo teisėsauga: vienas tebesisuka įtarimų karuselėje, antrasis vis teisinasi neturintis nieko bendro su jo didžiausiam politiniam konkurentui prokurorų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos rodomu dėmesiu.

Rinkimų kampanijos taškus Panevėžyje pirmieji sudėliojo socialdemokratai. Ketvirtadienį vykusiame skyriaus visuotiniame susirinkime patvirtinti kandidatai į dvi iš trijų vienmandačių apygardų Panevėžyje. Vakarinėje dėl Seimo nario mandato siunčiamas rungtis miesto Tarybos narys Ramūnas Vyžintas, Aukštaitijos – kairiųjų atstovė rajono Taryboje Modesta Petrauskaitė.


Kol partijos dėlioja savo pėstininkus politinių šachmatų lentoje, visgi bene didžiausią intrigą kelia klausimas, kaip elgsis savivaldos rinkimuose Panevėžyje daugiausia balsų gavusios nepartinių politikų komandos.

Jau du kartus Seimo rinkimus Vakarinėje apygardoje laimėjęs, bet pernai dvikovoje dėl Panevėžio mero kėdės prieš Rytį Račkauską kritęs parlamentaras Povilas Urbšys prasitaria, kad jo vedamas pilietinis judėjimas „Kartu“ šįmet gali padaryti staigmeną.

„Yra nuomonių, ar nereikėtų pagalvoti padėti kandidatams, kurie savarankiškai kelia patys save, ne vien tik Vakarinėje apygardoje. Mūsų paramos gali sulaukti nebūtinai judėjimo nariai“, – teigė P. Urbšys.

Kol kas dėl paramos rinkimuose, anot seimūno, niekas nesikreipė. Visgi politikas teigia sulaukęs kvietimų ateiti į vieną ar kitą partijos sąrašą.

 „Kategoriškai sakau ne, nes praeituose rinkimuose, nors buvau išrinktas vienmandatėje apygardoje, mano buvimas valstiečių sąraše iki šios dienos kai kuriuos žmones klaidina. Net ir patys kai kurie valstiečiai bando sureikšminti mano buvimą jų sąraše, neva tas užtikrino mano išrinkimą į Seimą, nors aš vienintelis iš kandidatų nenaudojau nei jų pinigų, nei logotipų, nei S. Skvernelio ar R. Karbauskio portretų“, – aiškino P. Urbšys.


Nepriklausomu politiku prisistatantis P. Urbšys prieš ketvertą metų rinkimuose į Seimą su valstiečiais draugavo itin artimai: dalyvavo jų sąrašo lyderių susitikimuose su rinkėjais ir nė neslepia, jog pats buvo valstiečių rinkimų sąrašo krikštatėviu. „Mano idėja buvo padaryti politinės sistemos pravėdinimą. Ar valstiečių atsiradimas neprivertė partijų pasižiūrėti, kodėl jos pralaimėjo? Vieni man neatleis, kad buvau pas valstiečius, kiti neatleis, kodėl juos palikau. Dėl to atsisakau pereidinėti į kitą sąrašą“, – sako P. Urbšys.

Tiesa, parlamentaras griebiasi politinio flirto tvirtindamas neturintis tiesmuko atsakymo, ar pats kandidatuos į Seimą trečiajai kadencijai. „Asmeniškai mano apsisprendimas bus tada, kai judėjimo dauguma narių nuspręs, ar aš dalyvauju kaip save išsikėlęs, nes jų parama ir pagalba gali užtikrinti rezultatą rinkimuose“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. Sekundės

Skaitykite: https://sekunde.lt