Naujienos

Vaidilute puošiasi, kad visiems gražiau būtų

Su silpna širdele gimusios mergaitės tėvams buvo pasakyta, kad šis vaikas vargu ar sulauks pilnametystės. Tačiau niūrios prognozės neišsipildė – mergaitė užaugo, šeimoje buvo laiminga, versle triūsė tam, kad išmokslintų dukteris, o likusi našle tapo viena aktyviausių Panevėžio moterų – tuo ji išreiškia ir tėvo priesaką gyvenimą palikti gražesnį, nei radome.

„Esu tarpukario mokytojo dukra. Tėtis, kaip ir savo mokinius, taip ir mus – du savo sūnus ir dvi dukras mokė, kad mūsų paskirtis Žemėje – gyvenimą palikti gražesnį, nei radome. Jis pabrėždavo, kad negalime rūpintis vien savimi, turime galvoti ir apie kitus, rūpintis visais“, – taip trumpai save pristato daugeliui Aukštaitijos sostinėje pažįstama Bronė Slapšienė.

Ar kas nors ją matė piktą? Tokio, beveik galime garantuoti, tikrai neatsiras. Ar buvo ji kuo nors nepatenkinta, ką nors peikė, ūdijo? Tikrai ne. Ar buvo liūdna ir nelaiminga? Aišku, tikriausiai buvo. Bet ar kas nors matė? Ar kam ji skundėsi?

B.Slapšienę pamatysime visose svarbiausiose miesto šventėse. Ten ji bus išskirtinai gražiai apsirengusi – gal Vaidilutės kostiumu, gal lietuvaitės.

Skaitykite:
http://panskliautas.lt/vaidilute-puosiasi-kad-visiems-graziau-butu-nuotraukos?fbclid=IwAR1dc8w8amaWiD4KY9sLSqFptNy8dHH-_UjeHbxdaWT3bHJ3reJ9gayOo7w


Reglamentas – dulkių debesims kelti

Opozicija, remdamasi Vyriausybės atstovo nurodymu, bandė įspėti Panevėžio valdančiuosius, kad jie toliau prakišinėja tik sau naudingus sprendimus, tačiau meras Rytis Račkauskas atsikirto, jog Vyriausybės atstovas jiems ne autoritetas. Merui teko priminti, kad tai vis dėlto ne koks turgaus prekeivis.

Pastarojo Panevėžio tarybos posėdžio pradžioje frakcijos „Kartu“ lyderė Viktorija Polzunovaitė visos opozicijos vardu perskaitė pareiškimą. Ji klausė mero Ryčio Račkausko ir valdančiųjų, ar šie nepamiršo, kad vis dar nesudaryta ir neveikia teisėta Etikos komisija.

V.Polzunovaitė priminė, kad Vyriausybės atstovas dar pernai gruodį Tarybos veiklos reglamente nustatė ne vieną neatitikimą Vyriausybės nutarimams ir pasirašė teikimą dėl reglamento pakeitimo.

Teikime sakoma, kad „įpareigodamas opoziciją teikti kitą Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą, nepagrįstai apriboja tarybos narių teisę siūlyti kandidatą į Etikos komisijos pirmininkus“.

Skaitykite:
http://panskliautas.lt/reglamentas-dulkiu-debesims-kelti?fbclid=IwAR1dc8w8amaWiD4KY9sLSqFptNy8dHH-_UjeHbxdaWT3bHJ3reJ9gayOo7w

Savivaldybė dar kartą demonstruoja abejingumą vietos bendruomenėms

Panevėžio miesto savivaldybė dar kartą demonstruoja abejingumą vietos bendruomenėms.
Lėšos, skiriamos vietos bendruomenių veiklai palaikyti, t.y. biuro patalpų nuomai, ryšių paslaugoms, kanceliarinėms prekėms įsigyti, komunalinėms paslaugoms, kitoms eksploatacinėms išlaidoms, remonto darbams ir priemonėms, skatinančioms aktyvų bendruomenės gyvenimą, paprastai pasiekdavusios vietos bendruomenes dar balandžio mėnesį, šiuo metu „pakibusios ore“. Bendruomenės iki šiol nežino, kada šios lėšos jas pasieks. Vilties teikia savivaldybėje atsiradusi pareigybė NVO koordinatorius, kuris turėtų kuruoti ir vietos bendruomenes. Norisi tikėti, kad tai sisteminių pokyčių pradžia, o ne paskleistos dulkės bendruomenėms užmigdyti.
Frakcija KARTU šiandien išsiuntė paklausimą savivaldybės administracijai dėl lėšų bendruomenėms skyrimo. Tikimės, lėšos ar bent informacija apie jų skyrimą pasieks bendruomenes operatyviau.