Meno stipendijos jau išdalintos, tačiau kūrėjų pavardžių visuomenė nesužinos. Panevėžio valdžia neatskleidžia, kas tie laimingieji, gausiantys po krūvą mokesčių mokėtojų pinigų. Ar tik nebus tie, kurie prieš ją lankstosi iki žemės? Valdžia nepaaiškina ir kodėl išbrokuota viena vienintelė kūrėja, dar ne taip seniai atskleidusi juodąją valdiškos kultūros virtuvę.
„Kažkas pašvinko šitoje karalystėje“, – stebėjosi kai kurie miesto menininkai, išgirdę skandalingą naujieną, kad niekam nevalia sužinoti, kurie dešimt jų kolegų šiemet gavo Panevėžio savivaldybės meno ir kultūros stipendijas. Skiriamų sumų dydis kiekvienam kūrėjui – nuo 500 iki 2500 eurų.
Dar pernai rugpjūčio pabaigoje miesto taryba vienbalsiai balsuodama pataisė meno ir kultūros stipendijų skyrimo nuostatų eilutę ir leido įslaptinti stipendininkus. Tačiau netgi nuasmenintų projektų-laimėtojų, kuriems bus išleista 13 tūkstančių eurų, nebuvo skubama skelbti. Jie dienos šviesą išvydo tik tuomet, kai žurnalistai pradėjo tuo domėtis – praėjusį penktadienį.
Miesto tarybos narys, komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ atstovas, dizaineris Rimantas Ridikas valdžios veiksmus įslaptinti meno kūrėjus pavadino amoraliais.
„Kažkokia nesąmonė, ko bijoti? Nesuprantu, kodėl prisidengiama įstatymu, juk mums nereikia kūrėjų asmens kodų ir namų adresų. Priešingai, meno žmonėms, ypač jauniems, reikalinga reklama, kiekvienas menininkas nori, kad žmonės žinotų, domėtųsi jo kūryba. Manau, kad meno stipendija ir skiriama tuo tikslu, kad kūrėjai atkreiptų į save dėmesį, o ne slėptųsi nuo visuomenės“, – sakė R.Ridikas.
L.Jonušienės atvejį jis pavadino valdžios perspėjimu nepaklusniesiems.
„Jei ir jūs būsite nepaklusnūs, nenuolaidūs, jūsų laukia toks pat likimas, būsite iš visur išstumiami“, – sakė tarybos narys.