Kultūros įstaigose regi politinius štabus ir įbaugintus darbuotojus

Pastarojo Panevėžio savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje opozicinės frakcijos „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas perskaitė pareiškimą apie padėtį miesto kultūroje ir jos įstaigose.

R.Bakanausko teigimu, Panevėžyje vis labiau įsigali praktika, kai naudodamiesi savo administracinėmis galiomis valdantieji politizuoja ir griauna miesto kultūrą.

Kaip pavyzdį jis pateikė kultūros žurnalą „Senvagė“, kurio ilgametė redaktorė Liuda Jonušienė buvo atleista, ją pakeis kažkas kitas.

„Unikalus kultūros leidinys, kuriuo visi didžiavomės, mielai dalinomės, siuntėme į visą pasaulį dovanų, tapo pernelyg laisvas? Rašė ne apie tuos? Leidinio kūrėja pastumta į šoną, kūrinys, kuris jau tapo ne tik jos autoriniu darbu, bet ir visų panevėžiečių pasididžiavimu, politizuojamas. Ar tai bus dar vienas cenzūruotas ruporas, šlovinantis reikalingus ir palankius?“ – klausė tarybos narys.

Anot R.Bakanausko, kultūros darbuotojai, savo srities specialistai, nepritariantys mero Ryčio Račkausko valdymo stiliui, turintys savo nuomonę, išstumiami į užribį, o jų vieton pastatomi savi.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/kulturos-istaigose-regi-politinius-stabus-ir-ibaugintus-darbuotojus