Konstruktyvaus darbo Panevėžio miesto taryboje pavyzdys

Norint suteikti daugiau galimybių gabiems mokiniams gilinti savo žinias, Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino Motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų, finansuojamų Savivaldybės biudžeto lėšomis, finansavimo ir atrankos tvarkos aprašą. Šiuo projektų konkursu siekiama paskatinti glaudesnį miesto gimnazijų ir šalies aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą, suteikti galimybę gabiems moksleiviams tobulėti, tvirčiau pasirengti studijoms, sudaryti galimybes karjeros ugdymui.

Švietimo, mokslo ir jaunimo komitete, pristatant pirminį šio tarybos sprendimo projektą, frakcijos KARTU narė Viktorija Polzunovaitė iškėlė klausimą dėl numatyto apribojimo, kad konkurse gali dalyvauti tik aukštosios mokyklos, kurios jau turi ne mažesnę kaip 1 metų bendradarbiavimo patirtį su paraišką teikiančia gimnazija. Pasak V.Polzunovaitės toks apribojimas nepagrįstas ir nesuteikia galimybės visoms miesto gimnazijoms lygiateisiškai dalyvauti konkurse.Iškėlus klausimus dėl šio apribojimo Švietimo, mokslo ir jaunimo komitete, buvo sutarta, kad svarbu, jog aukštoji mokykla turėtų patirties dirbant su bendrojo ugdymo švietimo įstaigomis, tačiau reikalavimas turėti ne mažesnę nei vienerių metų patirtį su konkrečia gimnazija yra perteklinis.

„Po komiteto posėdžio šiuo klausimu diskutavau su Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininke, miesto gimnazijų vadovais, jaunimu. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano pastebėjimai dėl perteklinių reikalavimų buvo išgirsti. Šis mažas pakeitimas – konstruktyvaus dialogo rezultatas.“- sakė frakcijos KARTU narė Viktorija Polzunovaitė.

V.Polzunovaitės pasisakymas tarybos posėdyje ČIA