(kol) Kas laimėjo?

Vieni taip prognozavo, kiti kitaip. Bet baigėsi pagaliau. Nors liūdnasis kandidatas rinkimų plakate savotiškai kvietė prisidėti prie Panevėžio atsinaujinimo, visada teisūs demokratiniuose rinkimuose rinkėjai valdžios atnaujinti nepanoro ir įtikinama persvara pasirinko tą patį (vis dar nušalintąjį) merą. Nes aršusis pretendentas rinkėjų neįtikino skaidrumo nauda. Kovoje buvo nemažai karštų ir purvinų metodų (įdomiausia tai, kad abi pusės su tuo sutinka, tik kaltina viena kitą), bet jau dabar galima viską pamiršti, nes praėjusi rinkimų kampanija liks ne žmonių, o tik politologų ir/ar pačių komitetų (jei tik jie nesubyrės) tyrinėjimų objektas.

Žmonėms gyvenimas tęsiasi, miestas gyvuos toliau, meras tęs (?) darbus ir pabaigs (?) vykdyti kol kas stringančius dėl jo nušalinimo projektus. Gal jau šiandien matysim, kaip bus su nušalinimo pratęsimais, su priesaikos davimais. Aukštaitijos sostinei Panevėžiui nereikia, kad darbai sustotų, kad energija būtų eikvojama įtikinėjant oponentus savo teisumu, kad tęstųsi nejaukumai tarp draugų, palaikančių skirtingas puses. Laikas grįžti prie darbų ir laukti, kad pažadai bus ištesėti. Ir tikėtis, kad meras dabar jau galės netrukdomai eiti pareigas ir darbuotis gyventojų labui.

Eiliniams miestiečiams esamas pasirinkimas netgi leis atsipūsti, gyventi ramiau, nes perrinktasis meras savo rinkimų programą ruošėsi vykdyti (taigi, ir vykdys) pats su savo komanda, skirtingai nuo nepasirinktojo kandidato, kuris žadėjo suteikti daug galių bendruomenėms, kitoms nevyriausybinėms organizacijoms (taigi, visus įdarbinti). Su tuo ir galima pasveikinti visus rinkimų laimėtojus.

Tik, beje, ar jums nebūna, kad retkarčiais kokiam šėlsmui užėjus, pametus sveiką protą ir gerai pakvailiojus, paskui iš ryto skauda galvą, būna bloga, pikta, pykina. Ir atrodo, kad daugiau taip bebedarysiu.

Vidmantas Miknius, Aukštaitijos gyventojas.
P.S. Dėl kategoriškai nepriimtino įtariamo asmens išrinkimo meru, nebesinori Aukštaitijos sostine laikyti Panevėžio, todėl dvasiškai emigruoju į Uteną.

P.P.S. Žmona sako, kad Utenos meras kažkuo irgi įtariamas(!?). Tai kur emigruoti? Į Vabalninką? Į Troškūnus?