Karolina Masiulytė – Paliulienė. Kodėl balsuosiu už Povilą Urbšį

Geriausi pagrindai tapti stipria visuomene yra remtis skaidrumu, teisingumu ir pilietiškumu. Mūsų išrinkti savivaldos atstovai tiksliai turi mums pranešti apie planuojamus  ir vykdomus veiksmus,  vėliau – atsiskaityti už visas išlaidas. Jie privalo suprasti, kad jie tarnauja piliečiams, o ne atvirkščiai. Be abejo,  turi teikti svarbą mūsų argumentams. Tad  turi nuosekliai tartis su mumis, panevėžiečiais, ypač dėl strateginių klausimų.

Judėjimas KARTU  sukurtas mūsų, Masiulių, namuose – pati esu viena iš steigėjų. Povilo Urbšio tikslas buvo ir tebėra, kad mes visi taptume aktyvūs, atsakingi piliečiai.  Povilui Urbšiui  skaudu stebėti situaciją po 2014 m. rinkimų, kai miesto tarybos nariai (išskyrus Rimantą Ridiką) ir meras prašė jam nesikišti į jų darbą. Jie greit nebesiskaitė nei su P. Urbšiu, nei su Kartu judėjimo nariais. Likome užmiršti. Štai kas yra įgauti galios, paragauti to menkiausio valdžios gabalėlio… Likome be jokios ataskaitos. „Išrinktieji“ pradėjo į mus žiūrėti iš aukšto. Užmiršo mūsų bendrus tikslus, ypač socialines problemas, likome “senos bobutės, kuri nieko nesupranta” lygmenyje…  Vis dėlto buvome paprasti piliečiai, kurie linkėjo  geriausios sėkmės Račkauskui imantis savo kaip mero pareigos iškelti Panevėžį iš duobės… Buvome įsitikinę, kad jo gebėjimai su mūsų visų palaikymu darys stebuklus… Viltis ruseno iki tos dienos, kai STT atėjo į KARTU judėjimo patalpas atlikti kratos…  Skaudi diena… Korupcija įtariami jautėmės mes visi… Baisus košmaras… Šoko būsena… Aišku,  jie pas mus nieko nerado.  Bet kitur ?…

Jeigu mes esame panašūs į avinus, toleruojame išdavystes, melą, aroganciją iš valdžios pusės ir nieko niekuomet nereikalaujame, neprotestuojame, sutinkame su bet kokia situacija, tai kokią visuomenę statome? Jeigu leisime amžinai korupcija aptekusiai gyvatei  šliuožti aplink valdžią ir turtingi aferistai diktuos savo sąlygas, viskas bus slidu, neaišku.  Galų gale bet kuris „mafijozas“ paskelbs savo įstatymą ir pasinaudos mumis.  Ar mes jau neišgyvenome iš tokių baisių laikų ?

Turime suprasti, kad Panevėžys turi galutinai atsikratyti korupcijos.  Turime šansą tai daryti kartu su Povilu Urbšiu.  Su juo pagaliau viskas bus skaidru. Jis turi tą stiprybę.  Savo pažadus jis mums tesės. Jis visada turės laiko mums atsakyti, nes jam rūpi žmonių gerovė per savivaldą. O mes visi kartu rūpinsimės savo miestu, savo Panevėžiu.

Karolina Masiulytė – Paliulienė
Prancūzijos garbės legiono ordino kavalierė, knygnešio J. Masiulio anūkė ir knygyno savininkė, aktorė, 2017- ųjų metų panevėžietė