Kandidatas į merus Povilas Urbšys

Panevėžys yra mano kraujo grupė. Čia gimiau ir užaugau. Buvau su juo, kai jam buvo sunkiausia. Kai mieste siautėjo nusikalstamos organizuotos gaujos ir niekas nesijautė saugus. Buvau tarp tų, kurie padarė viską, kad nebijotumėte gyventi ir auginti vaikus čia.

Dabar esu vienas iš tų, kuris tiki, kad Jūs nusipelnėte tokios valdžios, kuriai savivaldybė – ne asmeninis dvarelis, o Jūsų gerovė nepriklauso nuo „gero“ pono išlikimo.

Tikiu – Jūs galite išsirinkti tokią valdžią, kuri nebus siejama su miesto sąstingiu ar kriminaliniu veikimu. Ir išsirinkti merą, kuris nebus teisiamas už ,,gerus darbus“ sau. Ir turėti tokius atstovus miesto taryboje, kurie skirs kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesidangstys „nekaltumo prezumpcija“ lyg figos lapeliu. Ir savo pareigos tvarkyti miestą nepristatinės kaip išskirtinės malonės Jums.

Ar mūsų komanda „Kurkime jaukų miestą KARTU“ nusipelnė Jūsų pasitikėjimo, – spręsite Jūs.

Ne visi mūsų sąraše esantys kandidatai yra Jums žinomi. Bet neabejoju: tie, kuriuos pažįstate, Jums yra žodžio žmonės. Todėl mes į sniego pusnis pažadų nesmaigstysime. Ir už savo žodį atsakysime.

Mes, kaip ir Jūs, norime gyventi jaukiame mieste.
Mums jaukus miestas – tai ne tik tvarkoma aplinka, bet visų pirma, jautrus
ir atviras santykis su žmogumi.
Mums savivalda – tai ne valdžios arogancija. Mums savivalda – tai Jūs.
Deja, dažnai šia idėja pasinaudoja tarsi karnavaliniu apdaru. Įgiję valdžią
įtiki savo „visažinyste“ ir „neklystamumu“, ir anksčiau ar vėliau tampa
savo piktnaudžiavimo įkaitais.
Tikiu, ir iš šio akligatvio galime išeiti. Šį kartą mero ir savivaldybės tarybos
rinkimuose imuosi asmeninės atsakomybės. Mūsų komanda patikima –
susibūrėme, kai lengviau buvo pasakyti ne negu TAIP.
Mes tikime Jumis ir todėl nuo savo tikslo nesitraukiame. Nuoširdžiai
kviečiame: kurkime jaukų miestą KARTU. MIESTĄ – JUMS.

Viltingų 2019-ųjų!
Povilas Urbšys

Gimiau 1962 m. rugsėjo 2 d., Panevėžyje. 1977 m. baigiau Panevėžio 1-oji aštuonmetę mokyklą; 1980 m. Panevėžio 7-oji vidurinę mokyklą (dabar – Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija); 1995 Vilniaus pedagoginiame universitete istorijos-teisės, politologijos ir visuomenės mokslus (1983–1985 m. – studijos stacionare. Po pertraukos – studijavau neakivaizdiniu būdu).

1988 – 1990 m. dalyvavau Sąjūdžio Panevėžio tarybos veikloje. 1991 metų sausio ir rugpjūčio mėnesiais buvau Aukščiausiosios Tarybos gynėjų gretose. 1991- 1992 m. paskirtas į LR AT komisiją Sovietų Sąjungos KGB veiklai tirti. 2013 m. Panevėžyje įkūriau Pilietinį judėjimą KARTU, kurio pagrindinis tikslas – stiprinti piliečių savivaldą. Niekada jokiai partijai nepriklausiau. Nuo 2012 LR Seimo narys. Dirbu Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete (2016 11 22-2018 06 18 komiteto pirmininkas).

Apdovanotas: 2003 m. – Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO progos atminimo ženklu, 2005 m. liepos 6 dieną – Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi už kovą su organizuotu nusikalstamumu, 2009 m. rugpjūčio 23 dieną (minint Baltijos kelio dvidešimtmetį) – Baltijos Asamblėjos medaliu už Baltijos kelio organizavimą. Sausio 13-osios atminimo medalio atsisakiau, nes nesutikau su tuo, kad ne visi panevėžiečiai parlamento gynėjai yra teikiami šiam valstybiniam apdovanojimui.

Santuokoje su žmona Jūrate drauge gyvename jau 35 metus. Užauginome du sūnus. Laurynas yra  psichoterapeutas. Užsiiminėja triatloninu. Dominykas Gedimino technikos universiteto A.Gustaičio aviacijos institute įgijo orlaivių pilotavimo specialybę.

Laisvalaikio pomėgiai – teatras, kinas, grožinė literatūra, psichologija, teologija.