2018 m. Lapkritis mėn. 12 d., Pirmadienis

Rinkimų komitetai kelia aistras: etiketė kita, bet turinys – tas pats

BNS nuotr.

Vis daugiau visuomeninių komitetų šturmuoja savivaldybes. Per praėjusius rinkimus jų buvo 58, o artėjant 2019-ųjų savivaldos rinkimams šis skaičius jau persirito per 200. Prezidentė Dalia Grybauskaitė labai optimistiškai sutikusi nepartinių galimybę dalyvauti savivaldos rinkimuose, skaitydama metinį pranešimą jau nebuvo tokia geranoriška.

Anot jos, rinkimų komitetai, turėję suteikti daugiau demokratijos, paskatinti nepartinių žmonių dalyvavimą rinkimuose, deja, tampa vienkartinės demokratijos grimasa su politinių atskalūnų reanimacija, neaiškiu finansavimu, menka kontrole ir su vieninteliu tikslu – siekti valdžios. 

Apie tai, ar tarsi grybai po lietaus dygstantys visuomeniniai komitetai gali nužudyti partijas, pirmadienį diskutuota laidoje LRT Forumas.

"Judėjimo įkūrimo tikslas buvo sukurti realią savivaldą. Reali savivalda tai nėra vien tik administracinės galios. Reali savivalda - tai kiek, bendruomenė gali dalyvauti sprendimų priėmime. Tikslas buvo ne užimti valdžios kėdes, o padaryti tokią aplinką, kuri kontroliuotų esančius valdžioje. Bet tas, kuris pasinaudojo šiomis idėjomis, nuėjo  pramintu takeliu, kur pramindavo partiniai merai: stiprinimas savo administracinių galių ir savęs įsimylėjimas toje kėdėje,"- kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt/

BNS nuotr.