Pilietinio judėjimo KARTU tarybos pareiškimas

2018 06 25

Pilietinis judėjimas KARTU, darbą savivaldoje suvokdamas kaip atsakomybę ir pareigą miesto bendruomenei, o ne kaip savo asmeninę naudą ar politinės karjeros trampliną, 2014 m. suformavo visuomeninį rinkimų komitetą "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU". Pagal komiteto sudarytą sąrašą 2015 m. savivaldos rinkimuose išrinkti 8 tarybos nariai, vienas jų - komiteto iškeltas kandidatas į Panevėžio miesto merus Rytis Mykolas Račkauskas.

Korupcinio skandalo fone Pilietinis judėjimas KARTU mano, jog Panevėžio miesto mero veiksmai diskredituoja judėjimo deklaruotas skaidrumo ir atvirumo vertybes, pakerta žmonių pasitikėjimą miesto išrinkta valdžia, meta šešėlį ir menkina padarytų darbų reikšmę.

Pilietinis judėjimas KARTU nėra susijęs su galimais korupciniais nusikaltimais, dėl kurių pareikšti įtarimai Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui ir su juo susijusiems asmenimis.

Š. m. gegužės mėn. 14 d. R. M. Račkauskas išstojo iš judėjimo KARTU ir atribojo save ir savo, kaip mero veiksmus nuo jį iškėlusio judėjimo, tuo vengdamas atskaitomybės prieš jį delegavusius žmones.

Tačiau Pilietinis judėjimas KARTU, skirtingai nuo anksčiau Panevėžį valdžiusių partijų, prisiima politinę ir moralinę atsakomybę už savo deleguotus asmenis ir ragina Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską atsistatydinti iš užimamų pareigų.

Pilietinio judėjimo KARTU raginimo atsistatydinti nepaisymas būtų vertinamas kaip judėjimo vertybių išdavimas.

Bandymas dangstytis tariamais miesto žmonių interesais demonstruotų R. M. Račkausko norą išlikti mero kėdėje bet kokia kaina ir jo baimę prisiimti politinę atsakomybę.

Taip pat raginame Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ deleguotus miesto savivaldybės Tarybos narius, išstojusius iš judėjimo ir nesutinkančius su Pilietinio judėjimo KARTU pozicija, nesidangstyti Pilietiniu judėjimu ir nebenaudoti frakcijos pavadinimo KARTU.