2018 m. Vasaris mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Teisme – Panevėžio mero pergalė prieš etikos sargus


59.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs mero skundą, konstatavo, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo neteisi, konstatavusi jį supainiojus viešuosius ir privačius interesus, ir panaikino tokį jos sprendimą.

Dabar jau pripažintas neteisėtu etikos sargų verdiktas buvo gerokai išjudinęs Panevėžio politinį laivą. Mojuodama būtent VTEK išvadomis, Tarybos opozicija netgi buvo pradėjusi interpeliacijos merui procedūrą.


Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 13 d., Antradienis

Tarp G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio laureatų – panevėžiečiai

Petkevicaites_medalis-e1353670913636.png

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanojami visuomenininkas Julius Beinortas, etninių kultūrų specialistė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, kraštotyrininkas Romas Kaunietis, etnografas Algirdas Svidinskas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą medalius gaus literatūrinių projektų kuratorė ir mecenatė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, verslininkas Ruslanas Linevas, kultūros veikėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, senovinės technikos muziejaus įkūrėjas Justinas Stonys.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė, kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Lina Šimkevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė Teresė Ūksienė apdovanojami už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 30 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie priimtą sprendimą dėl naujosios autobusų stoties - pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Kodėl tiek metų Panevėžyje nebuvo atnaujinama autobusų stotis?

Jau ir sunku suskaičiuoti, kiek įvairiausių pasiūlymų ir planų šia tema yra girdėję panevėžiečiai. Kažkada ją norėta kelti į Kniaudiškių kvartalą, geležinkelio stoties rajoną, autobusų parko teritoriją Beržų gatvėje. Tačiau visa tai ir liko kalbomis, kurios suaktyvėdavo kaskart artėjant rinkimams.

Svarstymai iškelti stotį iš centro buvo, ko gero, patys keisčiausi. Visais laikais autobusų stotys buvo integruotos į miesto centrą ir jų iškėlimas į pakraščius nepasiteisino. Sumanymas stotį iškelti į autobusų parko teritoriją iš principo atrodė „neskaniai“, nes būtų padidinęs finansinę naštą Savivaldybei. 2015 m., kol nebuvome gavę investuotojo pasiūlymo, galimybės leido modeliuoti tik ribotą dabartinio stoties pastato atnaujinimą, o keleivių atvykimo ir išvykimo aikšteles uždengti stogine. Buvo rengiamas investicinis projektas, tačiau akivaizdu, kad jį įgyvendinę nebūtume nei atgaivinę stoties prieigų, nei turėję šiuolaikišką stotį, kokią galime turėti dabar.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2018 m. Sausio mėn. 30 d., Antradienis

Panevėžio biudžeto projektas: lėšų investicijoms rekordas

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pradėjo svarstyti 2018 m. miesto biudžeto projektą – beveik 91,7 mln. Eur pajamų ir 94,4 mln. Eur išlaidų. Rekordinė suma numatyta investicijų projektų programai – kone 14 mln. Eur.

„Šiemet panevėžiečiai išvys realius statybos darbus – J. Janonio gatvės prieigų, Nepriklausomybės aikštės, Senvagės ir Skaistakalnio, Laisvės aikštės, Moigių namų ir kt. Palyginti su 2017-aisiais, 2,5 mln. Eur didėja miesto infrastruktūros plėtros programa. Žymiai gerės gatvių būklė – apie 2 mln. Eur suplanuota vien remontui „Remix“ technologija. Švietimo įstaigų būklė – keisime lopšelių-darželių langus, visiems įrengsime priešgaisrinę ir apsaugos signalizaciją. 450 tūkst. Eur numatome gauti iš Valstybės investicijų programos lengvosios atletikos maniežui remontuoti. Bus ir daugiau gerų naujienų“, - sako Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Skaitykkite: http://www.panevezys.lt/

2018 m. Sausio mėn. 29 d., Pirmadienis

Aviatorių idėja privers pakelti akis į dangų

To, ką išradingi Panevėžio aviatoriai sumanė valstybės šimtmečio sukakčiai, Lietuva dar nematė. Vienu metu visoje šalyje į padangę turėtų pakilti neįsivaizduojama galybė orlaivių: nuo vaikų išlankstytų popierinių lėktuvėlių iki oro balionų, sklandytuvų ar legendinių skraidymo aparatų. Rekordo siekiančių panevėžiečių akcijos svarbiausias akcentas – Lietuvoje pagamintų orlaivių Taikos ir laisvės paradas, sujungsiantis dvi sostines: laikinąją ir Aukštaitijos. Istoriniam skrydžiui iš Panevėžio į Kauną pakilsiančių lėktuvėlių būrio priekyje skris neregėtas aparatas: panevėžiečio baigiama surinkti aviacijos pionieriaus prancūzo Anri Farmano 1908-aisiais sukurto biplano kopija.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 27 d., Šeštadienis

Kviečia į susitikimą

Kvietimo_maketas.png

2018 m. Sausio mėn. 15 d., Pirmadienis

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausi

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausiVyriausybė atsitraukia nuo anksčiau brandintų planų dėl administracinės Lietuvos reformos. Dabar dėmesio centre – dešimties skirtingo lygmens regionų centrų stiprinimas, nors ši idėja taip pat kelia diskusijas dėl galimos savivaldybių nelygybės.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Sausio mėn. 13 d., Šeštadienis

...

zmones.jpgSausio 13-ąją tapome nenugalimais.

Išlikime tokiais šiandien.

Povilas Urbšys

2017 m. Gruodis mėn. 30 d., Šeštadienis

Vadovo tribūna

Apie praėjusius metus ir kitų metų planus kalbamės su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Kokius svarbiausius šių metų darbus išskirtumėte?

Šie metai tikrai buvo išskirtiniai. Vyko daug parengiamųjų darbų ateinančiais metais prasidėsiančiam Panevėžio viešųjų erdvių tvarkymui. Džiaugiuosi, kad į šiuos procesus aktyviai įsitraukė miesto bendruomenė, teikdama vizijas ir siūlymus, kokį norėtų matyti savo miestą. Bendras mūsų darbas buvo pastebėtas – Panevėžys apdovanotas Auksine krivūle kaip bendruomeniškiausia Lietuvos savivaldybė. Neabejoju, kad toliau eisime šiuo keliu, kurdami savo miestą.

Šiemet sėkmingai vykdėme užsibrėžtus tikslus, atnaujindami miesto infrastruktūrą. Tęsėme pernai pradėtą įvažų į daugiabučių kiemus tvarkymą, šiemet jų atnaujinome dar 50. Prasidėjo tikras proveržis miestui taip reikalinguose gatvių atnaujinimo darbuose. Pirmą kartą Panevėžyje panaudota „Remix“ technologija atnaujinta rekordiškai daug – 11 gatvių atkarpų. Darbai vėl bus tęsiami pavasarį. Jie prasidės, vos tik leis oro sąlygos, todėl planuojama sutvarkyti žymiai daugiau gatvių atkarpų. Šis projektas tęstinis, bus vykdomas trejus metus, taigi sąlygos vairuotojams gerėja ir toliau gerės.

Dėmesio sulaukė ir sporto infrastruktūra. Jau pavasarį ne tik moksleiviai, Futbolo akademijos auklėtiniai, bet ir visi norintys galės naudotis nauja pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikšte su apšvietimu ir tribūnomis šalia „Žemynos“ progimnazijos.

Be to, toliau modernizuojamas gatvių apšvietimas. Džiugu, kad pirmą kartą Lietuvoje per artimiausius kelerius metus apšvietimas bus kompleksiškai modernizuotas visame mieste. Esu tikras, kad tai prisidės ir prie eismo saugumo, ir prie bendros saugumo situacijos mieste.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Būkite laimingi!

Kaledinis.jpg

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 83