2017 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Antradienis

Mero tribūna

Apie ką tik pasibaigusią parodą "EXPO Aukštaitija", regioninę politiką ir specifiką - pokalbis su meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Dabar kaip tik rengiama regionų „Baltoji knyga“, kuri, tikimasi, numatys regionų specializacijas.

Taip, tačiau būtina, kad būtų realus kompetencijų išskyrimas, o ne deklaratyvios nuostatos, kurios ir liktų popieriuje. Jei siekiama Lietuvoje turėti ne du didelius miestus, pritraukiančius jaunimą, bet tikimasi matyti stiprius, ne tik šalyje, bet ir už jos ribų konkurencingus regionus, būtina užtikrinti realią regioninę politiką.

Kol kas tendencijos kitokios. Štai situacija su STEAM centrais. Apskritys prieš daugiau nei metus pareiškė norą juos turėti. Pasikeitė valdžia, Švietimo ministerijos kabinetuose vyko svarstymai ir dabar jau kalbama tik apie STEAM trijuose didžiausiuose miestuose, esą kiti neparodė pakankamo susidomėjimo ir negali užtikrinti išlaikymo. Su tokia pozicija visiškai nesutinku – pats kalbėjau su ministre, esame numatę patalpas, pasiryžę turėti STEAM centrą, kuris, beje, ir specializuotųsi robotikos srityje. Tačiau regionai ir vėl užmirštami, geriausias iniciatyvas paliekant trims didiesiems miestams.

Todėl ir sakau – regioninė politika turi būti grįsta ne žodžiais, o realiais veiksmais. Tik tada galėsime tikėtis, kad Panevėžys nebebus geriausių ir gabiausių čia išugdytų jaunų žmonių donoru Vilniui ir Kaunui.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

Baltų vienybės dieną piliečiai telkiasi kalbos ir tautos išsaugojimui

Rugsėjo 22 d. 9 val. vykusioje spaudos konferencijoje „Apginkime baltų kalbas“ Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių valdymo komiteto pirmininkas Povilas Urbšys priminė būtinybę puoselėti solidarumą ir bendradarbiavimą su artimiausia mūsų kaimyne Latvija. P. Urbšio teigimu, abi baltiškas tautas sieja ne tik Rusijos grėsmė, bendri geopolitiniai iššūkiai, bet ir demografinė krizė bei kalba grįstos nacionalinės kultūros išsaugojimo klausimas.

„Baltų vienybės diena yra priminimas, kurį retai išgirstame. Priminimas ne tik apie bendrą kilmę ir istoriją, bendrą kelią iš Rytų nelaisvės į Vakarus. Priminimas ir apie tai, kad turime girdėti vieni kitus, kalbėtis, mokytis vieni iš kitų, iš klaidų ir gerosios patirties. Ypač kultūros puoselėjimo srityje turime labai daug ko pasimokyti iš Latvijos. Mūsų kultūrų pamatas yra kalba ir būtent ji šiuo metu atsiduria dideliame pavojuje. Turime girdėti Latvijos rūpestį dėl bandymų įteisinti kitakalbius įrašus pasuose ir suprasti, į kokią keblią padėtį tai pastatytų Latviją dėl jos patiriamo Rusijos spaudimo“, – teigė Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://aina.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Dalius Stancikas. Kalba

Dalius Stancikas. Kalba

K. Glaveckas: valdžia neturi meilės žmogui, – tokią antraštę perskaičiau skaitomiausiame Lietuvos internetiniame dienraštyje.

Nesigilinkim, teisus ar ne, Kęstutis Glaveckas. Valdžia – per daug abstrakti sąvoka: kai kas pasakys, jog ir K. Glaveckas, Seime būnantis jau septintą kadenciją, o prieš tai pabuvęs ir Lietuvos TSR komunistų partijos centro komiteto sekretoriumi, taip pat yra valdžia. Tačiau šįsyk mums svarbiau ne karjera, o kalba.

„Aš tau turiu meilę, todėl duok bučkį“, – negi taip K. Glaveckas sako ir savo žmonai?

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

 

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Paskaita „Lietuviško darželio tradicijos“

Dailės galerija vykdo projektą „Šimtmetis su gėle“ ir jau rugsėjo 21 d. 17.15 val. kviečia į pirmąją paskaitą „Lietuviško darželio tradicijos“, kurią skaitys Vitalija Vasiliauskaitė.

„Paskaitoje susipažinsime su tradicinio lietuviško darželio formavimosi istorija, gėlynų įrengimo vieta sodyboje, populiariausiais tradiciniais želdiniais. Aptarsime tradicinio ir šiuolaikinio darželio panašumus ir skirtybes“, – sako Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnioji muziejininkė, Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė V. Vasiliauskaitė.

Projektą sudaro įvairaus formato renginiai: paskaitos, edukacinės kūrybinės programos „Originalus šamoto vazonas gėlėms“, floristikos kūrybinės dirbtuvės, krokų sodinimo šventė, socialinės meninės akcijos ir kt.

„Šimtmetis su gėle“ – šimtmečio iniciatyvų konkurso projektas. Jį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir Panevėžio miesto savivaldybė.

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Žalių politikų darbai: vos bulvę nuskutę vėl ją lupa

Rudens sesiją pradėję parlamentarai iš karto puolė revizuoti net nespėjusių įsigalioti įstatymų pataisų, kurios paskubomis buvo priimtos vasaros pradžioje. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui užkliuvo prieš atostogas chaotiškai svarstyta nauja Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcija. Daug aistrų kėlusios įstatymo pataisos buvo priimtos birželio pabaigoje ir turėjo įsigalioti nuo lapkričio, tačiau kai kurie parlamentarai jau susizgribo taisyti savo pačių darbo broką. Imta nuogąstauti, kad nauja tvarka gerokai apkarpė savivaldybių galimybes stabdyti pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai keliančią planuojamą ūkinę veiklą.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Antradienis

Žiūrėjimas į eižintį asfaltą

Evaldo Ivanausko fotografijų ciklui netrūksta šiuolaikiškumo, - vadinasi nūn mėgstamu tarptautiniu žodžiu „Dislokacijos“, beje, dažnai sutinkamu kariniam kontekste, yra pirmoji iš Fotomenininkų sąjungos planuojamų „Konceptualaus peizažo“ parodų, kurią bent jau originalumu vargu ar būsimi autoriai galės pranokti. Nes šitos „dislokacijos“ yra tikrų tikriausia apgavystė. Bet keistas daiktas: netgi žinodamas, kad fotografo peizažai yra fikcija, lieki jų poveikio lauke.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Panevėžiui - 514!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Pilietinis judėjimas KARTU dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto gimtadienio eisenoje ir linkėjimo visiems atsinaujinimo vėjo.
Nuotaiką pakylėjo trimitininkas Renvaldas Jackevičius. Didelis ačiū!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka. 

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Gimnazistai gimtąjį miestą su gimtadieniu pasveikino originalia daina ir vaizdo klipu

Juozo Miltinio gimnazijos gimnazistai savo gimtąjį Panevėžį 514-ojo gimtadienio proga pasveikino originaliai – sukūrė video filmą, kuriame be gražių miesto vaizdų dar skamba specialiai sukurta daina.

Naujienų portalui JP video filmo autorius Irmantas Pilis pasakojo, kad idėja sukurti kino filmą gimė gana paprastai.

„Kartu su Ignu Sakalausku norėjome parodyti gražiausias miesto vietas. Esame sukūrę linksmų ir įvairaus turinio filmukų, kurie neturėjo prasmės ir nebuvo tokie stiprūs. Kadangi matome didelę emigracijos problemą tiek mūsų mieste, tiek šalyje, nusprendėme filmuką sieti ne tik su gražiomis vietomis, bet ir su šia problema“, – aiškino vaikinas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Opozicijos taikiklyje – mero kėdė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rytis mykolas račkauskas“

Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui rengiant skundą teismui dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti jį pažeidus viešuosius ir privačius interesus, už akių pasistengė užbėgti Tarybos opozicija. Nelaukdama, kaip teismas įvertins merą, šioji skuba rinkti parašus ir įregistruoti teikimą Tarybai pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą. Ažiotažą dėl pasitikėjimo meru keliantys politiniai oponentai nė neslepia, kad jų sukeltas triukšmas nebūtinai turi pasiekti galutinį tikslą – nuversti merą.
Skaitykite : https://www.naujienos.lt/

Išsamus mero interviu apie galimai supainiotus viešuosius ir privačius interesus bei kilusio ažiotažo užkulisius.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Mero viešas pareiškimas Tarybos posėdyje

Laikausi principo, kad betarpiškas bendravimas ir atvirumas yra raktas į pasitikėjimą, atveriantis kelią partnerystei, kuriant kitokį – geresnį ir patrauklesnį Panevėžį.

Deja, tikslą kurti, o ne ieškoti priekabių, panašu, turi ne visi. Paskutinis pavyzdys – neadekvačiai išpūsta reakcija, bandant sukurti skandalą, eskaluojant viešųjų ir privačių interesų temą.

Geranoriškas mano sūnaus pasidalijimas idėjomis, tiesiog padovanojant jas miestui, nepretenduojant į jokį atlygį ir nedalyvaujant jokioje tolesnėje su konkursiniu projektu susijusioje veikloje bandomas parodyti kaip didžiausias blogis. Mano balsavimai už sprendimus, kuriuos pritemptai bandoma susieti su sūnaus asmeniu, taip pat bandomi nušviesti kaip didžiausias nusikaltimas.

Tokios interpretacijos yra klaidingos ir klaidinančios. Vos pradėjus eskaluoti šią temą, savo poziciją išdėsčiau viešojoje erdvėje. Tačiau šią savaitę gavau keistokai suformuluotų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus tarybos klausimų, kuriais ne tiek klausiama, kiek siekiama įpiršti norimą versiją. Panašu, kad noras žinoti tiesą čia nėra svarbiausias. Tačiau kadangi klausimai užduoti, nedelsdamas ir neturėdamas ko slėpti į juos atsakau.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 81