Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2013 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Judėjimo KARTU organizuotas piketas rugpjūčio 29 d. prie Panevėžio miesto savivaldybės KaKaDu akimis

2013 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Pirmojo Sąjūdžio mitingo minėjimas

Rugsėjo 11 d. Laisvės aikštėje, prie Atgimimo ąžuoliuko, panevėžiečiai susirinko prisiminti prieš 25 metus vykusį pirmąjį Sąjūdžio mitingą. Folklorinis ansamblis "Pulkelis" įtraukė susirinkusius ir einančius pro šalį kartu padainuoti visiems gerai žinomų , ir mažiau girdėtų, dar Lietuvos  partizanų laikus menančių dainų.

{gallery}sajudzio_minejimas{/gallery}

2013 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Pirmadienis

Sąjūdžio ąžuoliuko puošimo akcija

Pirmadienį, rugsėjo 9 d. Laisvės aikštėje, Pilietinio judėjimo KARTU nariai dalyvavo Atgimimo ąžuoliuko puošimo akcijoje, skirtoje Sąjūdžio  I-ojo mitingo 25-mečiui Panevėžyje ir miesto įkūrimo 510-osioms metinėms paminėti. Puošybos elementus konstravo floristė Jurgita, padedama Kraštotyros muziejaus darbuotojų. 

{gallery}Azuoliukas{/gallery}

2013 m. Rugpjūtis mėn. 31 d., Šeštadienis

Policijos pajėgos sugužėjo saugoti valdžios

2013 m. Rugpjūtis mėn. 31 d., Šeštadienis

Prieš devynaukščius - su plakatais ir vadovų marionetėmis

2013 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Pirmadienis

Rugpjūčio 29 d. nuo 8:30 val. PILIETINIS JUDĖJIMAS KARTU rengė piketą

Rugpjūčio 29 d. nuo 8:30 val. PILIETINIS JUDĖJIMAS KARTU rengė piketą prie Panevėžio miesto savivaldybės, Laisvės a. 20 „Ne PST manipuliavimui miesto valdžia“ .

Judėjimo pirmininkas Povilas Urbšys

2013 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Penktadienis

Pranešimas spaudai

PILIETINIS JUDĖJIMAS KARTU rugpjūčio 22 d. įteikė Panevėžio miesto savivaldybės administracijai prašymą piketo rengimui rugpjūčio 29 dieną, kuris vyks Laisvės a. 20, prie miesto savivaldybės. Organizuoti viešą protesto akciją „Ne PST manipuliavimui miesto valdžia“  nuspręsta Panevėžio miesto tarybai svarstant klausimą "Dėl Panevėžio miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos nustatymo bei tvarkymo specialiojo plano patvirtinimo”.

Taip pat Judėjimas išplatino kreipimąsi į miesto tarybos narius, kurio tekstas taip pat įteiktas ir miesto merui V.Satkevičiui:

“Kreipimasis į Panevėžio miesto Tarybos narius dėl Panevėžio miesto istorinės dalies specialiojo plano

      Gerbiamieji Tarybos nariai! Š.m. rugpjūčio 5 d. vykusiame neeiliniame miesto tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė K. Vareikienė ir miesto meras V. Satkevičius, manipuliuodami organizacinėmis priemonėmis ir naudodami psichologinį spaudimą pabandė gauti Tarybos pritarimą miesto istorinės dalies planui. Tokiu būdu buvo siekiama palankaus sprendimo Panevėžio statybos trestui (PST) bei su juo susijusiems asmenims.

      Siekiant žūtbūt gauti Tarybos pritarimą, nepaisoma ne tik paprasto padorumo, neatsižvelgiama į viešai išsakomą visuomeninę kritiką, bet ignoruojama ir Kultūros paveldo departamento nuomonė. Artimiausiame miesto tarybos posėdyje bus kitas bandymas „prastumti“ minėtą planą, neatlikus jokių jo korektūrų. Tikimasi Jūsų silpnumo, neinformuotumo ir pasyvaus požiūrio. Todėl kreipiamės į Jus, kviesdami išreikšti adekvačią pilietinę poziciją ir priimti sprendimą, geriausiai atstovaujantį miesto gyventojų lūkesčius.

      Tik nuo Jūsų priklauso, ar manipuliuojant įstatymais bei sprendimų priėmimo procedūromis, privatūs PST ir su juo susijusių asmenų interesai bus atstovaujami geriau, nei vieši Panevėžio žmonių interesai.

 

PILIETINIO JUDĖJIMO KARTU

pirmininkas                                                                      Povilas Urbšys“

2013 m. Liepa mėn. 09 d., Antradienis

Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Juozo Urbšio Tėviškėje

Vaizdai iš Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės Juozo Urbšio Tėviškėje

2013 m. Birželis mėn. 28 d., Penktadienis

Mūšyje dėl miesto centro kaltinimai trankosi lyg žaibai

2013 m. Birželis mėn. 19 d., Trečiadienis

Žymūs Lietuvos, Panevėžio miesto žmonės parėmė Pilietinio judėjimo KARTU iniciatyvą

Žymūs Lietuvos, Panevėžio miesto žmonės parėmė pilietinio judėjimo KARTU iniciatyvą ir pasirašė po kreipimusi į Lietuvos Respublikos Kultūros paveldo departamento direktorę Dianą Varnaitę, kuriame prašoma apginti Panevėžio miesto istorinį centrą. Birželio 18 dieną kreipimasis buvo įteiktas LR Kultūros paveldo departamentui.

 

Kreipimąsi pasirašo:

akademikas prof. Eugenijus Jovaiša, profesorius habil. mokslų dr. Arvydas Šliogeris, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas prof. Romas Pakalnis, profesorius Stasys Vėlyvis, profesorė habil. dr. Irena-Regina Merkienė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, filosofas ir kultūrologas dr. Vytautas Rubavičius, filosofas dr. Krescencijus Stoškus, kultūrologas dr. Darius Kuolys, visuomenės veikėjas, „Naujoji Romuva“ vyr. redaktorius Andrius Konickis, Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas, aktoriai Stasys Petronaitis, Gražina Urbonavičiūtė-Antanaitienė, Algirdas Paulavičius, Dalia Melėnaitė, Enrikas Kačinskas, Karolina Masiulytė-Paliulienė, Elvyra Žebertavičiūtė, dailininkė Emilija Taločkienė, LTV režisierė Nijolė Baužytė, antropologė dr. Saulė Matulevičienė, Sambūris „Patirtis“ narys dr. Zigmas-Tadas Urbonas, kalbininkė Ramutė Bingelienė, disidentas, publicistas Petras Plumpa, filosofas dr. Laisvūnas Šopauskas, skulptorė Joana Noreikaitė, sąjūdininkė Angonita Rupšytė, inžinierius Albinas Jasiūnas.

 

Vytauto Rubavičiaus komentaras:

Visi tokie didieji statybų projektai turi būti derinami su visuomene ir aplink gyvenančiomis bendruomenėmis. Jų balsas turi būti girdimas dar projektavimo stadijoje, o ne tik kaip pritariančiųjų balsai – tą mes esam gerai išmokę daryti. O ypač jautrios statyboms yra senamiesčio vietos.

Šiaip jau senamiestis toks centras, iš kurio kyla miestas ir kuris suteikia miestui išskirtinumą. Kitas dalykas, ar mes jį puoselėjame ir tą išskirtinumą paverčiame miesto ekonomikos dalimi, nes miestų ekonomikos remiasi išskirtiniais dalykais. Deja, dažnai jų nepaisoma ir vadovaujantis siaurakaktiškais interesais naikinama, kas yra unikalu ir kas gali duoti labai didelę ir ilgalaikę naudą. Tai tinka ne tik Panevėžiui.

Saugoti reikia visus miestus ir miestelius, kur dar yra išlikęs tas panaudotinas paveldas. Paveldą nereikia tiktai saugoti, saugojamas sykiu jis turi būti ir naudojamas. Jis teikia labai daug naudos. Kad tą suprastume, reikia tiesiog kitokio, platesnio požiūrio, nes paveldas dar turi tą ypatumą, kad jis teikia ne momentinę, o ilgalaikę naudą.

 

 

<< Pradžia < Ankstesnis 81 82 83 84 85 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 84 iš 85