Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2013 m. Lapkritis mėn. 25 d., Pirmadienis

Gyventojai domėjosi gaisrine sauga

Spalio 21 d. Panevėžio Rožyno seniūnijos seniūnaitis Rimantas Narkūnas organizavo Rožyno seniūnaitijos gyventojų susitikimą su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnais tema „Gaisrinė sauga – visų mūsų rūpestis“. Sunerimti panevėžiečius privertė per keletą pastarųjų metų individualių namų kvartale kilę dideli gaisrai, kurių metu nukentėjo bei žuvo žmonės. Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Darius Marciuška supažindino susitikimo dalyvius su gaisrų statistika Panevėžio mieste, aptarė pagrindines gaisrų priežastis, priminė gyventojų teises ir pareigas gaisrinės saugos srityje. Susitikime dalyvavę seniūnatijos, Liekupio ir Gamtininkų vietos bendruomenių nariai turėjo progą išsamiai susipažinti su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, išgirsti patarimų, kaip saugiai įsirengti bei eksploatuoti šildymo įrenginius, jiems buvo pristatyta ir Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Pareigūnas pademonstravo gyventojams bene efektyviausią priemonę, padėsiančią išgelbėti žmonių gyvybes gaisro metu, autonominius dūmų signalizatorius, paaiškino jų veikimo principus, patarė, kaip ir kokiose patalpose juos geriausia įsirengti. Daugiau negu dvi valandas užtrukęs susitikimas bei gausūs klausimai pareigūnui parodė, kad susitikimo dalyviai aktyviai domisi savo gyvenamosios aplinkos saugumu. Panevėžiečiams buvo išdalintos korinio transliavimo aktyvinimo mobiliuosiuose telefonuose atmintinės bei prevenciniai leidiniai „Ugniagesys“. Rožyno seniūnijos seniūnaitis R. Narkūnas žadėjo tęsti bendradarbiavimą su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais ir surengti bendrų renginių bei susitikimų. 

 

 

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

Socialinis meno projektas “Poveikis”- Panevėžyje

{gallery}sociaprojektas{/gallery}

Panevėžyje, Galerijoje XX“ atidaryta Algirdo ir Remigijaus Gataveckų socialinio meno projekto „Poveikis“ piešinių paroda. Šiuo itin originaliu projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į globos namuose augančius vaikus. Tai nėra atsitiktinis dalykas, patys broliai dvyniai augo Alytaus vaikų globos namuose. Autoriai Ir toliau palaiko glaudų ryšį su ten gyvenančiais vaikais.

„Galerijoje XX“ eksponuojami darbai sukurti Alytaus vaikų globos namuose. Tokia socialinė aplinka artima ir autoriams, ir jų kūrybai. Tai 2011- 2013 m. sukurti viso ūgio fotorealistiniai globos namuose augančių jaunuolių portretai, nupiešti ant popieriaus, naudojant pastelę, sangviną, anglį ir viską fiksuojant laku.

Kaip teigia autoriai, didelės apimties užmojis – savo pavyzdžiu įkvėpti vaikų globos namų auklėtinius kūrybiškam gyvenimui: „Nesame prašalaičiai teoretikai, nes grįžtame į gerai pažįstamą aplinką dalintis patirtimi, todėl kūriniai neatitolina, nepuošybiniai, ne iš mados poreikio. Pranešimas neabstraktus ar nukreiptas visiems ir niekam. Jis fokusuotas į konkrečius jaunuolius, kurie 2011-2015 m. paliks globos namus ir ims kurti savo gyvenimus. Todėl jiems kūryba, nors nebūtinai meninė, vaizduotė, kad ir buitinė, kultūra, nors ir nemuziejinė, yra svarbu. Tai skatina žmogų aukštesniems tikslams nei materialinė gerovė. Bendraudami, būdami kartu, kviesdami dalyvauti, savo patyrimą perteikiame likimo draugams, taip įvesdami į valios, ryžto, kūrybos erdvę“.

Svarbi originalios koncepcijos dalis yra ta, kad taip patiems vaikams, kurių portretai piešiami, parodomas sudėtingas piešimo procesas- kad sunkūs dalykai greitai nedaromi. Autoriai siekia būti jiems pavyzdžiu, kad kai jie paliks vaikų namus ir turės gyventi savarankiškai, parodyti, kad galima sugalvoti įvairiausių dalykų gyvenime, svarbiausia, mąstyti ir veikti kūrybiškai, nesavanaudiškai. Beje, pinigus už parduotus darbus, jie atiduoda tiems vaikams, kurių portretai buvo piešiami, kad tai būtų jiems kaip pradinė materialinė investicija.

“Galerijos XX” salė buvo pilnutėlė, ir dauguma iš jų- jauni žmonės. Netrūko norinčių įsiamžinti su jaunaisiais menininkais, buvo teikiamos gėlės, saldumynai… “Mes sutinkame nesveikai gerų žmonių!”- su negęstančiom šypsenom veiduose tvirtino broliai.

Už projektą „Poveikis“ autoriai žiūrovų buvo išrinkti geriausiais „Art Vilnius‘12“ menininkais.

Paroda „Galerijoje XX“ veiks iki gruodžio 11 d.

 

{gallery}socprojektas{/gallery}

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

„Nepirk nieko!” diena

„Nepirk nieko!” diena visame pasaulyje minima siekiant atkreipti žmonių dėmesį į nesibaigiantį vartojimą. Dažnas iš mūsų prieš artėjančias šventes perrenka savo spintas ir lentynas, peržiūri namučius ir sandėliukus ir randa daiktų, kurie jiems nebereikalingi, o kitus gali labai pradžiuginti.
Lapkričio 30 d. 10.00 val. Panevėžio gamtos mokykla kviečia visus ir visas, norinčius paminėti šią dieną, atvykti į mainų turgelį. Idėja paprasta: ateinate ir su savimi atsinešate daiktus, kurie jums yra nebereikalingi (įvairios smulkmenos, aksesuarai, knygos, drabužiai, CD ir t.t.), juos padovanojate arba išmainote į kitą daiktą. Atlikusius daiktus parsinešite namo. Visų dalyvaujančiųjų lauks šildanti žieminė arbata, smagūs pokalbiai, derybos, mainai, todėl ne tik ateikite patys, bet ir būtinai pasikvieskite draugus!
Nepirk nieko šiandien, pirk atsakingai kasdien!


{gallery}nepirk{/gallery}

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

TIKĖJIMO METŲ PABAIGOS ŠVENTĖ PANEVĖŽYJE 2013 M. LAPKRIČIO 23 D.

TIKĖJIMO METŲ PABAIGOS ŠVENTĖ PANEVĖŽYJE 2013 M. LAPKRIČIO 23 D.

 

Seminaras „Tavo Žodis – šviesa mano takui“ Panevėžio K. Paltaroko gimnazijoje (vysk. K. Paltaroko g. 18).

 

10.00 Registracija.

10.30 Vysk. Liongino Virbalo sveikinimas.

10.40 Kun. A. Akelaitis „Dievo Žodis – skaityti ar suprasti“.

11.40 Kun. dr. G. Jankūnas „Šventojo Rašto studijos parapijinėje grupelėje“.

12.15 Agapė

13.00 Darbas grupėse: Šventojo Rašto praktinis skaitymas (Lk 24, 13–35).

14.10 Darbo grupėse pristatymas ir apibendrinimas.

15.00 Iškilmingos šv. Mišios su Vyskupijos parapijų atstovais Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje, kurių metu bus įteikti įrėminti tikėjimo išpažinimo tekstai, kaip praėjusių metų ženklas.

2013 m. Lapkritis mėn. 20 d., Trečiadienis

Andrius Navickas. TAIP ar NE? Dar kartą apie savivaldą

2013 m. Lapkritis mėn. 19 d., Antradienis

Lietuvos sąrašo veiklos gairės

Šių metų spalio 17-osios vakarą Tiesos.lt klube buvo aptartos tolesnės Lietuvos Sąrašo veiklos gairės. Skelbiame pagrindines diskusijoje išsakytas mintis. Tekstą spaudai parengė Laura Molytė.

 

Straipsnį skaitykite čia:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-11-19-diskusija-lietuvos-saraso-veiklos-gaires/110347/comments

2013 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Panevėžiečių iniciatyvos. Miesto socialinių pedagogų organizuotas renginys „Tolerancijos gėlė“

 Nuo 1995 metų, kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, daugelis demokratinių valstybių inicijuoja šios dienos minėjimą. Panevėžio miesto gimnazijų ir pagrindinių mokyklų socialiniai pedagogai lapkričio 18 d. organizavo renginį „Tolerancijos gėlė“. Laisvės aikštėje susirinkę jaunuoliai kvietė praeivius stabtelti, pasiklausyti išsakomų minčių, diskutuoti. Moksleiviai dalino savo pačių parengtus lankstinukus, piešinius, iš popieriaus pagamintas gėles su tokiais užrašymais, kaip - „Aukščiausias išsilavinimo pasiekimas yra tolerancija“, „Tolerancija yra kito nuomonės išklausymas, pagarba, draugiškumas, kitų žmonių gerbimas“ ir t.t. Šiomis gėlėmis su užrašytomis ant jų mintimis dalijosi mūsų miesto moksleiviai. Gėlės simbolis pasirinktas kaip sujungiantis skirtingus žmones.

 

{gallery}tolerancijosdiena{/gallery}

2013 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Kultūros ir mokslo žmonės, piliečiai ragina prokurorą D. Valį liautis persekiojus Algirdą Patacką

357 piliečiai pirmadienį, lapkričio 18-ąją, atviru laišku kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį ir paragino jį liautis žeminus ir persekiojus Seimo narį Algirdą Patacką.

Nesant jokio teisinio būtinumo pirmąkart nepriklausomoje Lietuvoje generalinis prokuroras ėmė persekioti sunkiai ir nepagydomai sergantį žmogų dėl apmaudaus aplaidumo parduotuvėje.

Viešo laiško autoriai įspėja D. Valį, kad šitaip elgdamasis jis jau peržengė žmoniškumo ribą. Sunkiai sergantis Algirdas Patackas tikrai nenusipelnė tokio pažeminimo.

Straipsnį skaitykite čia:

2013 m. Spalis mėn. 28 d., Pirmadienis

Kaunas siekia tapti pirmuoju miestu, kuriame nakties metu nebūtų galima įsigyti alkoholio

Kauno miesto savivaldybė sieks tapti pirmąją, pilotine šalies savivaldybe, kurioje nakties metu būtų visiškai uždrausta prekyba alkoholiu vadinamuosiuose pseudobaruose.

http://kaunas.kasvyksta.lt/2013/10/22/kaunas-siekia-tapti-pirmuoju-miestu-kuriame-nakties-metu-nebutu-galima-isigyti-alkoholio/

2013 m. Spalis mėn. 25 d., Penktadienis

Krikščioniško pilietinio veikimo forumo Panevėžio grupės veikla

Gegužės mėnesį Panevėžyje miesto ir rajono krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių atstovai surengė konferenciją socialiniais ir pilietiniais klausimais „Kartu dėl Lietuvos“, kurios metu įsteigtas Krikščioniškas pilietinio veikimo forumas (KPVF). KPVF įsteigtas norint padrąsinti žmones, kad krikščioniškos vertybės yra svarbios, kad būtų girdima krikščioniška nuomonė, ir siekiant sutelkti krikščionis aktyvesniam pilietiniam veikimui.

Spalio 25 d. įvyko KPVF Panevėžio grupės narių susitikimas su KPVF koordinatoriumi iš Vilniaus Donatu Pusliu. Dalyviai susipažino su koordinatoriumi, apžvelgė forumo plėtros kituose miestuose planus, artimiausias veiklas.

Susitikime dalyvavo ir  Panevėžio vyskupas J. E. Lionginas Virbalas SJ. Jis išsakė savo pritarimą forumo veiklai, be kita ko paminėdamas vienos apklausos rezultatus, kurie rodo, jog nemaža dalis pakrikštytųjų supranta, kad priklausyti bažnyčiai – tai dalyvauti pamaldose, tuo tarpu socialinį angažavimąsi labai mažai kas įvardija. Ganytojas pritarė  siūlymui dėl galimybės susieti pilietiškumo pamokas su pilietišku katalikišku mokymu. Susitikimo metu buvo keliamas šeimos sąvokos apibrėžimo klausimas ir galimybė rinkti parašus dėl Konstitucijos straipsnio pataisos, jog šeima – tai vyro ir moters sąjunga.

Panevėžio vyskupijos Šeimos centro direktorė Jūratė Šaumanienė pravedė paskaitą apie žmogaus gyvybę prenatalinėje stadijoje ir tyrimus kamieninių ląstelių srityje: tai buvo pasirengimo etapas pirmam praktiniam uždaviniui - atsiliepti į Europos piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“, kuria siekiama, kad iš Europos Sąjungos biudžeto nebūtų finansuojami žmogaus embrionų kamieninių ląstelių tyrimų projektai. Tam Lietuvoje iki lapkričio 1 d. reikėjo surinkti mažiausiai 9000 parašų. Forume dalyvaujančių krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių iš Panevėžio,taip pat Anykščių, Pasvalio, Karsakiškio, Subačiaus ir Pumpėnų dvasininkų ir aktyvių narių dėka per pusantro mėnesio surinkta apie 1000 parašų.

Jau tradiciškai krikščioniškų bendruomenių kartu paminimo maldų už krikščionių vienybę aštuondienio metu(sausio 18-26 dienomis) forumas pasiūlys rinktis į ekumenines pamaldas (ne vieną dieną, kaip būdavo įprasta, bet keletą dienų) į vis kitą bažnyčią ar bendruomenę bei užbaigti aštuondienį šlovinimo vakaru „Esam Dvasioje viena“.

KPVF nariams svarbu ne tik kviesti žmones pilietiniam veikimui, bet ir patiems šviestis ir ugdyti savo krikščioniškąją tapatybę. Šiam tikslui lapkričio 11 d. 19 val. Panevėžyje, Tiškevičiaus g. 16 (Šv. apašt. Petro ir Povilo parapijos namai) rengiama misionieriaus psichoterapeuto Wim du Plessis paskaita “Kas yra sąmoningas krikščionis“, kurioje kalbama apie Dievo Tėvo pažinimą tiek iš psichologinės, tiekiš dvasinės pusės. 

<< Pradžia < Ankstesnis 81 82 83 84 85 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 82 iš 85