2017 m. Vasaris mėn. 15 d., Trečiadienis

Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.Vasario 16 d. nuo 10.30 iki 12 val. Vasario 16-osios g. atkarpoje nuo Kranto iki Respublikos g. Pilietinis judėjimas KARTU trečius metus organizuoja akciją „Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė“.

Kviečiame dalyvauti!

2017 m. Vasaris mėn. 14 d., Antradienis

Turėti ar būti?

Apie negatyvią vartojimo pusę prikalbėta išties daug. Tiek daug, jog kritika šio adresu vis dar laikoma gero tono ženklu. Žmonės daiktų vergai ir visa kita. Kultūra seniai virto bedvase, o susvetimėjimas ėda ne blogiau už vėžį. Ir, matyt, taip kalbama ne veltui. Tame yra daug tiesos. Tačiau nebūtina teptuką laikyti vien juodų dažų skardinėje.

Žinoma, jau seniai nieko nebestebina Hamleto frazės „būti ar nebūti“ virsmas į liūdnai sarkastišką Ericho Frommo „turėti ar būti“. Egzistencinės mįslės lai lieka tiems, kurie turi nors minutę laisvo laiko laužyti galvą tokiomis nesąmonėmis, o likusieji marš dirbti ir lipt nesibaigiančiais laiptais iki nepasiekiamos svajonės. Ir kartais patys nebežinome, kodėl taip trokštame turėti daugiau už kaimynus ir lygiuotis į tuos, kurie iš tiesų mums nepatinka, nors visi žinome, kad ne tai gyvenime svarbiausia. Ką gi, norim to ar ne, daugybė vertinimų gimsta „už kadro“ t. y. mums patiems nesuvokiant visų socialinių ir psichologinių veiksnių lemiančių vienus ar kitus mūsų pasirinkimus.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 13 d., Pirmadienis

Kodėl žmonės nebetiki, kad dar valdo savo valstybę?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, buvęs Seimo vadovas ir praėjusios kadencijos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Vytautas BUDNIKAS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/

 

2017 m. Vasaris mėn. 12 d., Sekmadienis

Panevėžio meras: miesto gyventojams seniūnijos būtų naudingos

Apie siūlomą seniūnijų modelį ir gatvių tvarkymo proveržį Panevėžyje – pokalbis su meru Ryčiu Mykolu Račkausku.

– Praėjusią savaitę pristatytas galimas miesto seniūnijų modelis. Kokia konferencijoje dalyvavusių panevėžiečių pozicija šiuo klausimu?

– Į konferenciją skaityti pranešimų ir pristatyti seniūnijų veiklos atvyko šios srities ekspertai: Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas prof. dr. Algirdas Astrauskas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas, M. Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto Viešojo administravimo instituto dėstytojas prof. dr. Saulius Nefas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. Ieva Petronytė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas. Džiaugiuosi, kad renginyje dalyvavę panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik išgirsti pranešėjų nuomones, bet ir gauti išsamius bei profesionalius atsakymus į juos dominančius klausimus.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 07 d., Antradienis

Šiaulių universitete – susitikimas dėl aukštojo universitetinio mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione

Vasario 3 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje susirinkę Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Šiaulių rajono merai, Šiaulių universiteto ir KTU Panevėžio fakulteto vadovai, parlamentinių Šiaulių ir Panevėžio kraštų bičiulių grupių nariai, Panevėžio ir Šiaulių regioninių plėtros tarybų bei abiejų miestų Pramonės, prekybos ir amatų rūmų, kai kurių regioninių pramonės įmonių vadovai diskutavo aukštojo mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione tema.

Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis visus painformavo, jog yra rimtai svarstoma idėja pertvarkant universitetines studijas regione, Panevėžyje ir Šiauliuose steigti Šiaurės Lietuvos universitetą.

Skaitykite: http://www.su.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 01 d., Trečiadienis

Kaip apsaugoti vaikus smurto visuomenėje?

Žiniasklaidoje šiomis dienomis atrodo, kad Lietuvoje plinta tikra smurto epidemija. Vaikai sumušti Kėdainiuose, Kelmėje, Lazdijuose, Vilniuje. Gal tai tris mėnesius nesiliaujantis Majausko ir Šakalienės kartojimas, kad šiuo metu įstatymai leidžia mušti vaikus, paskatino tokį proveržį? Ne. Smurto jau seniai yra tiek, kiek jo šiuo metu matome. Nesuvokiamai daug. Abejojantiems tą liudija Kėdainių Matą gelbėti bandęs Kauno vaikų ligų klinikų vadovas R. Kėvalas. Pasak jo, sumuštus kūdikius ir naujagimius tenka gelbėti kiekvieną mėnesį. Paprasčiausiai smurto prieš vaikus pataisų svarstymo fone kiekvienas toks atvejis atsidūrė po padidinamuoju stiklu ir pasiekia skaitytoją.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/acijos/154884

2017 m. Sausio mėn. 31 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie siūlomą seniūnijų modelį ir gatvių tvarkymo proveržį Panevėžyje – pokalbis su meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Praėjusią savaitę pristatytas galimas miesto seniūnijų modelis. Kokia konferencijoje dalyvavusių panevėžiečių pozicija šiuo klausimu?

Į konferenciją skaityti pranešimų ir pristatyti seniūnijų veiklos atvyko šios srities ekspertai: Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas prof. dr. Algirdas Astrauskas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas, M. Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto Viešojo administravimo instituto dėstytojas prof. dr. Saulius Nefas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. Ieva Petronytė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas. Džiaugiuosi, kad renginyje dalyvavę panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik išgirsti pranešėjų nuomones, bet ir gauti išsamius bei profesionalius atsakymus į juos dominančius klausimus.

Skaitykite: http://panevezys.lt/lt

2017 m. Sausio mėn. 26 d., Ketvirtadienis

Įspūdžiai

Tarybos nario Dariaus Viržonio įspūdžiai po šiandien vykusio Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdžio.

"Šiandien vykusiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje kai kurie opozicijai priklausantys tarybos nariai linksmino miesto žmones, demonstruodami tikrąjį savo dalyvavimo miesto politiniame gyvenime "lygį". Pasirodo, nuolat už bendruomenių interesus garsiomis demagogiškomis kalbomis "kovojanti" opozicijos lyderė Gema Umbrasienė nepažįsta mieste veikiančių seniūnaičių. Eilinį kartą buvo gėda būti vienoje patalpoje su žmonėmis, turinčiais mandatą atstovauti miesto piliečius, bet vietoje to užsiimančiais savireklama. Mantas Leliukas grasino visus "pratraukti per TV", Donatas Degenis guldė kaimynus ant menčių chamiškomis replikomis ir asmenininiu priekabiavimu. Visiškai suprantu merą Račkauską, kuris iškrovė susikaupusią įtampą, ir prajuokino posėdžio dalyvius, palyginęs opozicijos lyderę su tarybinio animacinio filmuko heroje. Nors buvau tikrai nekokios nuotaikos, palyginimas privertė šyptelėti. "

https://www.youtube.com/watch?v=DyA8zN_FoTw

Posėdžio įrašą galite peržiūrėti čia: http://195.182.86.147/videov3/Conference/Index/15757

2017 m. Sausio mėn. 24 d., Antradienis

Panevėžiečiai sėkmingai naudojasi e-demokratijos paslaugomis

Panevėžio miesto savivaldybė primena: jau kelerius metus interneto svetainėje www.panevezys.lt sėkmingai veikia e-demokratijos paslaugos. Tai galimybė miesto bendruomenei aktyviau dalyvauti savivaldoje. Jums – el. forumai, el. iniciatyvos, el. skundai, el. apklausos, el. peticijos, el. problemų žemėlapis. Galite tiesiogiai stebėti Tarybos posėdžius (artimiausias – sausio 26 d. nuo 9 val.), matyti ir analizuoti balsavimo rezultatus. Taip skatinamas Savivaldybės veiklos skaidrumas,  efektyvumas, didinama darbuotojų atsakomybė prieš miesto gyventojus.

Skaitykite: http://panevezys.lt/

2017 m. Sausio mėn. 20 d., Penktadienis

Nerodyčiau pražūtį nešančios informacijos

Gediminas STORPIRŠTIS, aktorius, teatro pedagogas, bardas:

Žiūriu LRT „Kultūros“ kanalą ir sporto žinias. Kartais pasižiūriu filmus, įsijungiu „Elito kiną“. Tik pasigendu analitinių laidų, išsamesnės įvairių temų analizės.

Pokalbių laidose man nepatinka, kai žurnalistai prisiima teisuolio poziciją ir įsivaizduoja, kad dabar visiems žiūrovams paaiškins apie pasaulį. Man truputėlį keista ta žurnalistų mėgstama teisuolio pozicija. Dėl to man sunku stebėti laidas. Be to, pokalbių laidose trūksta pašnekovų išklausymo. Ten tik ieškoma kabliukų, prisikabinimų, vaikomasi sensacijų, kurios yra vienadienės ir visai nesvarbios.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 73