Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2014 m. Sausio mėn. 20 d., Pirmadienis

Prisiminkime. Panevėžio Sąjūdžiui 25

{gallery}sajudis{/gallery}

Neseniai minėjome Sąjūdžio 25 -metį. Kviečiame pasižiūrėti Jono Čergelio ir Audriaus Rudžio sukurtą Panevėžio kino metraštį apie įvykius anuomet ir dabar.

 

 

Žiūrėkite:  http://www.aina.lt/

2014 m. Sausio mėn. 16 d., Ketvirtadienis

2018-ieji Lietuvos valstybės šimtmečio metai

Seimas 2018-uosius paskelbė Lietuvos valstybės šimtmečio metais.  2018 m. vasario 16 d. minėsime šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Valstybės kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, visuomeninės organizacijos kviečiamos iki 2014 m. balandžio 1 d. teikti siūlymus (projektus) šiai garbingai sukakčiai įprasminti, kurie būtų aktualūs daugeliui Lietuvos žmonių ir rastų palaikymą jų širdyse.

Siūlymų, idėjų ir sumanymų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti paraiškos formą galima rasti Vyriausybės interneto svetainėje www.lrv.lt.

 

Plačiau skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2014 m. Sausio mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Ar verta laukti?

Šiauliai tampa miestu, kuriame bus įgyvendinamas pilotinis projektas, kuriam pasiteisinus geruoju pavyzdžiu bus sekama ir kituose miestuose. Ar verta laukti kol Šiauliams pasiseks? Gal jau šiandien galime imtis tam tikrų iniciatyvų?


Skaitykite: http://www.balsas.lt/

2014 m. Sausio mėn. 15 d., Trečiadienis

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius vėl TS-LKD partijos narys

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius vėl TS-LKD partijos narys. Kodėl narystė atstatyta skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Sausio mėn. 15 d., Trečiadienis

Mokinių rašinio konkursas, skirtas Baltijos kelio 25-mečiui paminėti

Šiais metais Baltijos valstybės minės Baltijos kelio 25-metį. 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19 val. nepertraukiama rankomis susikibusių žmonių grandinė 15–20 minučių sujungė trijų Baltijos valstybių sostines, išreikšdama Baltijos tautų vienybę kelyje į nepriklausomybę. Baltijos kelyje, nusidriekusiame 650 km, stovėjo apie 2 mln. žmonių. Baltijos Asamblėja, kuri yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, skelbia rašinio „Ką man reiškia Baltijos kelias?“ konkursą. Šiuo konkursu siekiama motyvuoti jaunimą dalyvauti politiniuose, ekonominiuose ir socialiniuose procesuose, didinti jo susidomėjimą bendromis Baltijos valstybių vertybėmis, paveldu, bendradarbiavimu bei plėtra ir informuoti jį apie Baltijos Asamblėją.

Konkurso dalyviai: Baltijos valstybių gimnazijų II–IV klasių, pagrindinių ir vidurinių mokyklų 10–12 klasių mokiniai.

Rašinio apimtis ir kalba:

rašinio apimtis – 3 600 ženklų (2 puslapiai);

rašinys turi turėti titulinį puslapį, kuriame būtina nurodyti rašinio pavadinimą, dalyvio vardą ir pavardę, adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, mokyklos pavadinimą, klasę ir žodžių skaičių;

mokinys gali atsiųsti tik vieną rašinį;

pirmasis nacionalinis konkurso turas vyks valstybine kalba; antrajam turui nominuoti rašiniai turės būti išversti į anglų kalbą. Vertimu pasirūpins Baltijos Asamblėja.

Rašinių pateikimo tvarka ir terminas:

konkursas rengiamas dviem lygmenimis:

1)                                     nacionaliniu;

2)                                     tarptautiniu.

Už konkurso organizavimą Lietuvoje atsakinga Lietuvos Respublikos Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje. Rašinius pateikti adresu: Seimo delegacijai Baltijos Asamblėjoje, Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki 2014 m. kovo 31 d.

Nacionalinės delegacijos paskirs šešis kandidatus į baigiamąjį konkurso turą (iš viso iš trijų valstybių – 18; galutinis nugalėtojų skaičius – devyni (trys iš II (10) klasės, trys iš III (11) klasės ir trys iš IV (12) klasės).

Kriterijai: temos ir reikalavimų atitiktis, kalbos stilius ir savitumas.

Pateiktų rašinių vertinimas:

kiekvienos klasės mokinių (amžiaus grupės) rašiniai bus vertinami atskirai. Tarptautinio konkurso rašinius vertins Baltijos Asamblėjos Prezidiumas.

Laimėtojų paskelbimas:

devynių geriausių rašinių autorių vardai ir pavardės bus skelbiamos šiose interneto svetainėse: www.baltasam.org, www.saeima.lv, www.riigikogu.ee ir www.seimas.lt, autoriams bus pranešta ir asmeniškai.

Prizas:

devyni geriausių rašinių autoriai bus kviečiami dalyvauti 2014 m. spalio 23–24 d. Taline, Estijoje, vyksiančioje 33-ioje Baltijos Asamblėjos sesijoje. Laimėtojų kelionės, gyvenimo ir maitinimo išlaidas apmokės Baltijos Asamblėja. Mokiniai privalo turėti galiojantį kelionės dokumentą (pasą). Siekiant užtikrinti saugumą, jaunesnius kaip 18 metų mokinius privalo lydėti pilnametis asmuo.

Kiti baigiamojo konkurso dalyviai (9–18 vietų laimėtojai) bus apdovanoti diplomais.

Pastaba. Atsiųsdamas savo rašinį, mokinys konkurso organizatoriui perduoda leidybos teises.

Renata Godfrey

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamentas

Tel. (8 5) 239 6224

2014 m. Sausio mėn. 14 d., Antradienis

Lietuvos atsikandę norvegai: viskas, stabdome investicijas

Straipsnį skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Sausio mėn. 13 d., Pirmadienis

Laisvės gynėjų diena gyva mūsų atmintyje

Pilietinio judėjimo KARTU nariai įsiliejo į Laisvės gynėjų dienos minėjimus ir renginius, prisimindami 1991 - ųjų įvykius. Laisvės gynėjų žygdarbis gyvas mūsų atmintyje. Dalinamės signataro Algirdo Patacko mintimis apie Sausio 13 - osios įvykius.  Kas mes būtume be Sausio 13-sios?

 

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt

2014 m. Sausio mėn. 10 d., Penktadienis

Pilietinis judėjimas KARTU informuoja apie Neužmirštuolės iniciatyvą

{gallery}neuzmirstuole{/gallery}

Visų valstybių ir tautų gyvenime ateina dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia. Tokių akimirkų, pačių sudėtingiausių ribinių situacijų metu sprendžiamas visų bendruomenės narių likimas. Išbandomi šios bendruomenės žmogiški ryšiai ir pasiryžimas vienas dėl kito daug paaukoti ir atiduoti. Mes, Lietuvos piliečiai, tokių dienų ir akimirkų patyrėme ne kartą – pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės kovų 1918-20 m. laikotarpiu, vykstant 1944-56 m. laisvės kovoms, 1991-ųjų sausio 13-ąją.

Šie ypatingo susitelkimo ir bendrystės momentai reikalavo didžiulių kiekvieno laisvės troškusio žmogaus pastangų veikti vardan tikėjimo tiesa ir laisve. Veikti vardan to, kad būtų gera ne tik sau, bet ir esančiam šalia. Taip buvo ginamas orus ir savarankiškas gyvenimas nuo svetimųjų valios nepriklausančioje valstybėje. Kad ateities kartos galėtų kurti savo sėkmės Lietuvą.

Mes, Lietuvos vaikai, kovojome už dalykus, kurie pirmiausiai iškovojami  ne ginklais, bet tiesa. Štai ką reiškė ne vieną kartą besitęsusios laisvės kovos. Įgyvendinome ir iki šiol įgyvendiname misiją, kad Lietuvos, kurią gera kurti, istorija tęstųsi.

Visa, kas brangiausia už nepriklausomą valstybę atidavę didvyriai širdimi žinojo už ką jie stoja ir kodėl taip reikia. Stojo už geresnį pasaulį, už klestinčią valstybę, už orų ateities kartų gyvenimą. Už tai atiduotos  gyvybės.

Žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę atminkime ne liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu. Parodykime, jog jų dovana ateities kartoms neliko pamiršta. Parodykime, kad  mūsų daug. Kad esame dėkingi. Kad laisvai kurdami dabarties Lietuvą esame įsipareigoję vertinti ir atsakingai naudotis laisvės dovana.

Pilietinis judėjimas KARTU palaiko Neužmirštuolės iniciatyvą ir kviečia Lietuvos gyventojus Sausio 13-ąją įsisegti Neužmirštuolės žiedą prie savo širdies.

Daugiau informacijos: www.neuzmirsk.lt

2014 m. Sausio mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Savanorystė padėjo rasti darbą

Skaitykite: http://www.ldb.lt/

2014 m. Sausio mėn. 08 d., Trečiadienis

Mero pagyrų pasiklausius

Sausio 7 d. Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius radijo stoties „Pulsas“ ryto laidoje aptarė praėjusių metų miesto rezultatus ir labai nuoširdžiai perskaitė, ką jam stropūs padėjėjai surašė. 2013 – ais metais Panevėžyje vyko ir pasaulio moterų krepšinio čempionatas, ir Europos dviračių treko čempionatas, kuris išrinktas geriausiu Europoje (nors, mano žiniomis, tai buvo 2012 metų renginys (http://www.lrytas.lt/), ir Lietuvoje daugiabučių daugiausiai renovavo, ir gatvių daugiausiai išasfaltavo. Netgi susirado Laisvos ekonominės zonos (LEZ ) operatorių. O ir tas vienintelis investuotojas kol kas užsiima projekto rengimu…

Giriasi meras ir Panevėžio verslininkų nuopelnais (Amilina, Schmitz Cargobull, Linas Agro ir kiti), J.Balčikonio gimnazijos patekimu į Lietuvos gimnazijų reitingų 10-ką. Pamiršo pasigirti, kad Panevėžys tarp didžiųjų miestų 2013 - ais turėjo didžiausią bedarbių skaičių - 11,3proc. (http://www.delfi.lt/).

Taip ir lieka neaišku, ar tai, ką meras perskaitė iš popierėlio, norėjo pateikti kaip savo asmeninius ar kaip Savivaldybės nuopelnus? O gal tiesiog tik atliko informacijos surinkimo ir perdavimo uždavinį?

Ši mero kalba per radiją labai gerai iliustruoja nekoordinuotą ir chaotišką jo paties ir visos Savivaldybės darbą: viskas atrodo vienodai svarbu (arba nesvarbu), jokių prioritetų ar perspektyvinių gairių, jokio strateginio mąstymo, jokių užuominų apie asmeninius kieno nors nuopelnus ar asmeninę, profesinę atsakomybę.

                                                                                                                                                                           

Klausėsi ir komentavo Darius Petrauskas

Laidos įrašas:http://laidos.pulsas.lt/meras.mp3

<< Pradžia < Ankstesnis 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 75 iš 81