2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Žalių politikų darbai: vos bulvę nuskutę vėl ją lupa

Rudens sesiją pradėję parlamentarai iš karto puolė revizuoti net nespėjusių įsigalioti įstatymų pataisų, kurios paskubomis buvo priimtos vasaros pradžioje. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui užkliuvo prieš atostogas chaotiškai svarstyta nauja Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcija. Daug aistrų kėlusios įstatymo pataisos buvo priimtos birželio pabaigoje ir turėjo įsigalioti nuo lapkričio, tačiau kai kurie parlamentarai jau susizgribo taisyti savo pačių darbo broką. Imta nuogąstauti, kad nauja tvarka gerokai apkarpė savivaldybių galimybes stabdyti pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai keliančią planuojamą ūkinę veiklą.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Antradienis

Žiūrėjimas į eižintį asfaltą

Evaldo Ivanausko fotografijų ciklui netrūksta šiuolaikiškumo, - vadinasi nūn mėgstamu tarptautiniu žodžiu „Dislokacijos“, beje, dažnai sutinkamu kariniam kontekste, yra pirmoji iš Fotomenininkų sąjungos planuojamų „Konceptualaus peizažo“ parodų, kurią bent jau originalumu vargu ar būsimi autoriai galės pranokti. Nes šitos „dislokacijos“ yra tikrų tikriausia apgavystė. Bet keistas daiktas: netgi žinodamas, kad fotografo peizažai yra fikcija, lieki jų poveikio lauke.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Panevėžiui - 514!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Pilietinis judėjimas KARTU dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto gimtadienio eisenoje ir linkėjimo visiems atsinaujinimo vėjo.
Nuotaiką pakylėjo trimitininkas Renvaldas Jackevičius. Didelis ačiū!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka. 

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Gimnazistai gimtąjį miestą su gimtadieniu pasveikino originalia daina ir vaizdo klipu

Juozo Miltinio gimnazijos gimnazistai savo gimtąjį Panevėžį 514-ojo gimtadienio proga pasveikino originaliai – sukūrė video filmą, kuriame be gražių miesto vaizdų dar skamba specialiai sukurta daina.

Naujienų portalui JP video filmo autorius Irmantas Pilis pasakojo, kad idėja sukurti kino filmą gimė gana paprastai.

„Kartu su Ignu Sakalausku norėjome parodyti gražiausias miesto vietas. Esame sukūrę linksmų ir įvairaus turinio filmukų, kurie neturėjo prasmės ir nebuvo tokie stiprūs. Kadangi matome didelę emigracijos problemą tiek mūsų mieste, tiek šalyje, nusprendėme filmuką sieti ne tik su gražiomis vietomis, bet ir su šia problema“, – aiškino vaikinas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Opozicijos taikiklyje – mero kėdė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rytis mykolas račkauskas“

Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui rengiant skundą teismui dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti jį pažeidus viešuosius ir privačius interesus, už akių pasistengė užbėgti Tarybos opozicija. Nelaukdama, kaip teismas įvertins merą, šioji skuba rinkti parašus ir įregistruoti teikimą Tarybai pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą. Ažiotažą dėl pasitikėjimo meru keliantys politiniai oponentai nė neslepia, kad jų sukeltas triukšmas nebūtinai turi pasiekti galutinį tikslą – nuversti merą.
Skaitykite : https://www.naujienos.lt/

Išsamus mero interviu apie galimai supainiotus viešuosius ir privačius interesus bei kilusio ažiotažo užkulisius.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Mero viešas pareiškimas Tarybos posėdyje

Laikausi principo, kad betarpiškas bendravimas ir atvirumas yra raktas į pasitikėjimą, atveriantis kelią partnerystei, kuriant kitokį – geresnį ir patrauklesnį Panevėžį.

Deja, tikslą kurti, o ne ieškoti priekabių, panašu, turi ne visi. Paskutinis pavyzdys – neadekvačiai išpūsta reakcija, bandant sukurti skandalą, eskaluojant viešųjų ir privačių interesų temą.

Geranoriškas mano sūnaus pasidalijimas idėjomis, tiesiog padovanojant jas miestui, nepretenduojant į jokį atlygį ir nedalyvaujant jokioje tolesnėje su konkursiniu projektu susijusioje veikloje bandomas parodyti kaip didžiausias blogis. Mano balsavimai už sprendimus, kuriuos pritemptai bandoma susieti su sūnaus asmeniu, taip pat bandomi nušviesti kaip didžiausias nusikaltimas.

Tokios interpretacijos yra klaidingos ir klaidinančios. Vos pradėjus eskaluoti šią temą, savo poziciją išdėsčiau viešojoje erdvėje. Tačiau šią savaitę gavau keistokai suformuluotų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus tarybos klausimų, kuriais ne tiek klausiama, kiek siekiama įpiršti norimą versiją. Panašu, kad noras žinoti tiesą čia nėra svarbiausias. Tačiau kadangi klausimai užduoti, nedelsdamas ir neturėdamas ko slėpti į juos atsakau.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Merui – opozicijos dūris

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai Panevėžio merą Rytį Račkauską pripažinus supainiojusį viešuosius ir privačius interesus, miesto Tarybos opozicija sukruto judėjimui „Kartu“ priminti rinkėjams duotą pažadą atsistatydinti, jei politines galias panaudos asmeniniams interesams tenkinti.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Velniava slypi detalėse

Jau keli mėnesiai tarp gyventojų ir verslininkų vyksta „karas“ dėl galimybės Panevėžyje, pietinėje miesto dalyje, pastatyti pirmąją nepriklausomą biokuro katilinę.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 13 d., Sekmadienis

Vytautas Radžvilas. Mankurtizmo spąstai

Praėjusią savaitę prof. Jūratė Laučiūtė paskelbė straipsnį  „Pirmyn! Į praeitį?“, kuriame atkreipė dėmesį į panašumą tarp VU TSPMI studentų piktinimosi mano „euroskeptiškomis“ pažiūromis ir okupacinio režimo entuziastų skundų dėl „nacionalizmo dvasios“ pokario VU filologijos profesorių paskaitose. Pastarąjį mėnesį tai toli gražu ne pirmas šiuos ir kitus dabartinių ir sovietinių mėginimų įtvirtinti „vieną tiesą“ panašumus primenantis tekstas, išskirtinis savo atvirumu ir neatsitiktinai sulaukęs atitinkamo jį skelbusios redakcijos įvertinimo – su ištisus trejus metus kas savaitę komentarus leidiniui rašiusia autore skubiai nutraukta sutartis.  

Šis straipsnis aktualus visai Lietuvos visuomenei. Atmintis – tik ji neleidžia žmogui tapti nežinančiu, kas jis buvo, yra ir privalo būti, mankurtu ir apsaugo nuo pavojaus tapti „laimingu”, tai yra net nepajėgiančiu aiškiai suvokti savo apgailėtinos padėties vergu.

Skaitykite: http://www.propatria.lt

 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Penktadienis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Panevėžyje

Rugpjūčio 4 d. Panevėžyje viešėjo LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Seimo narys Povilas Urbšys kartu su miesto savivaldybės atstovais lydėjo Ministrą pirmininką šio vizito metu. Buvo aptarti miestui svarbūs klausimai, pristatyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro, 50 metrų uždaro plaukimo baseino projektai, lankytasi kavinėje "Kavos dėžutė", bendrovėse "Panevėžio energija", Schmitz Cargobull", "Lietkabelis".

Skaitykite: https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 75