2016 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Penktadienis

Vytautas Rubavičius. Kas tie „mes“, kuriems „nesiseka valdyti savo valstybės“?

Vytautas-Rubavicius-Alkas.lt-j.vaiskuno-nuotr1.jpgPrieš kurį laiką filosofas Krescencijus Stoškus paskelbė savo pamąstymus apie dabartinę Lietuvos valstybės ir jos visuomenės būseną, kurie įtaigoja nelinksmą išvadą – nykstame, menkėjame, tad valstybėje nieko nekeičiant sunku tikėtis tokią raidos kryptį imsiant ir pasikeisiant („Kodėl mums nesiseka valdyti savo valstybės?“).
Filosofo pastebėjimai taiklūs, tačiau jau nesyk nurodyti ir aprašyti. Lietuvos bėdos jau tapo tarsi tokiomis akivaizdybėmis, kad apie jas tiesiog nebenorima kalbėti. Juolab priartėjus rinkimams, kurie įvairių orientacijų bei patirties politikus akina piešti rožinį Lietuvos vaizdinį, pagražintą laimės indekso matavimais ir kitokiais ekonominiais „veržlumo“ rodikliais, kuriuos jie dar pagerinsią po rinkimų.
2016 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Sekmadienis

Panevėžys šventė 513-ąjį gimtadienį

14269659_1203733029649257_504219624_n.jpg

Saulėtą rugsėjo savaitgalį Panevėžys šventė savo 513-ąjį Vintažinį gimtadienį. Mieste šurmuliavo įvairiausi renginiai: mugė, koncertai, parodos, sporto varžybos, dangų puošė įvairiaspalviai oro balionai, griaudėjo fejerverkai. Džiugi nuotaika panevėžiečių nepaliko tris dienas.

Šeštadienį vykusi šventinė eisena pritraukė bene didžiausią panevėžiečių dėmesį. Pilietinio judėjimo „Kartu“ nariai, lydimi ankstyvosios lietuvių estrados melodijų, važiavo nuotaikingame vintažiniame sunkvežimyje, papuoštame berželiais, šermukšniais ir gėlių girliandomis, virš jo sukosi linksmi vėjo malūnėliai.   Gausiai susirinkę panevėžiečiai džiugiai sveikino eisenos dalyvius.

2016 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Neužtenka sau pasakyti „aš galiu“

Seimo narys Povilas Urbšys dalijasi mintimis apie naujų moksleivių klasių sudarymo tvarką, nuo rugsėjo pagal naują struktūrą pradėjusią veikti Panevėžio savivaldą, reikalingus pokyčius sprendžiant komunalinių atliekų apmokestinimo problemą, gražias ir svarbias iniciatyvas mūsų mieste – Glass Jazz simpoziumą bei pasaulio ultratriatlono čempionatą.

Skaitykite: https://jp.lt/

2016 m. Rugpjūtis mėn. 19 d., Penktadienis

Krescencijus Stoškus. Kodėl mums nesiseka valdyti savo valstybės?

Krescencijus Stoškus. Kodėl mums nesiseka valdyti savo valstybės?Atėjo laikas be gudravimų pripažinti, kad dvidešimt penkerius metus bandytas valstybės projektas „Nepriklausoma Lietuva“ nebuvo mums sėkmingas. Tokiai išvadai padaryti nereikia nei daug diskusijų, nei ypatingo išmanymo, nei sudėtingų tyrinėjimų su statistinėmis lentelėmis ir permainų kreivėmis. Visiškai užtenka to vienintelio ir visiems į akis krintančio fakto: per ketvirtį amžiaus iš gimtojo krašto pasitraukė apie trečdalį gyventojų. O tai yra pats patikimiausias valdymo kokybės kriterijus: didžiajai gyventojų daugumai gyventi mūsų šalis yra netinkama. Tas kriterijus buvo žinomas daugeliui istorikų ir buvo taikomas daugelio valstybių dramatiškam likimui paaiškinti.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2016 m. Rugpjūtis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Kioskų vajaus rezultatas: -12

Panevėžio miesto savivaldybės pradėto netvarkingų, apleistų, nenaudojamų kioskų, paviljonų šalinimo vajaus rezultatas – mieste nebeliko jau 12 tokių statinių.„Panevėžiečiai turbūt jau pastebėjo, kad nė vieno kiosko ar paviljono nebeturime prie autobusų stoties. Kaip ir žadėjo, visus septynis nusikėlė savininkai. Pašalintas kioskas šalia Dariaus ir Girėno g. 35 namo, J. Tilvyčio g. 62 ir trys – miesto centre, šalia Ramygalos g. 17“, - taip dabartinę situaciją apibendrina administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas.Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius (VTKS) mieste yra užfiksavęs apie 30 apleistų kioskų ir paviljonų. Raginimų pašalinti aplinką darkantį savo turtą pirmiausia sulaukė 17 netvarkingiausių savininkų.
2016 m. Rugpjūtis mėn. 15 d., Pirmadienis

P. Urbšys. Mano darbdavys – žmonės, kurie mane išrinko

– Vasara – laikas, skirtas apmąstymams ir nuveiktų darbų peržvalgai. Skeptikai nuo pat pradžių, kai iškėlėte savo kandidatūrą į Seimą, vis kartojo, kad vienas mūšyje – ne karys, ir ką gi gali nuveikti Seimo narys, būdamas nepriklausomas ir nepartinis… Ar iš tiesų Jūsų darbas yra toks sunkus, sudėtingas, tarsi kova su vėjo malūnais?

– Prisipažinsiu, ir pačiam iš pradžių buvo šiek tiek nejauku, kaip seksis Seimo salėje, nes esu tiesiogiai žmonių išrinktas, nepriklausau jokiai partijai, jokiai valdančiajai frakcijai. Nors turiu pasakyti, kad nuo pat pradžių man buvo siūloma tapti vienos ar kitos frakcijos nariu, išskyrus Darbo partijos, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos. Jeigu būčiau susiviliojęs kokia nors šilta kėde Seime, būčiau išdavęs tuos žmones, kurių buvau išrinktas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2016 m. Birželis mėn. 28 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie Atvirojo jaunimo centro (AJC) steigimą ir sporto infrastruktūros gerinimą – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/lt/

2016 m. Birželis mėn. 07 d., Antradienis

Panevėžys rimtai: užrištos genitalijos, stiklas, linas ir Juozas Miltinis

Kas jie – Panevėžio turtai, kurių kartais nepastebime

Kitoks Panevėžys, apie kurį neišgirsite Manto Katlerio pokštuose. Taip pat nepaskaitysite žurnalisto Tomo Markelevičiaus kriminalinėse apžvalgose apie „bulkų“ avarijas, sudaužytų automobilių vežėjo Sigučio pamąstymuose. Tai Panevėžys, kurio kūrybinė potencija savita ir galinga. Keista, kad apie tai ne visi žino ir apie tai reikia rašyti lyg apie naujieną.

Skaitykite: http://www.15min.lt/

2016 m. Birželis mėn. 03 d., Penktadienis

Su Sąjūdžio diena!

Tegul Sąjūdžio dvasia, gimusi kovose už Lietuvos Laisvę, ir toliau mus telkia dideliems darbams vardan Lietuvos. Su Sąjūdžio diena!

 Povilas Urbšys

2016 m. Birželis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys. Tik silpna valdžia bijo savo žmonių

Interviu su LR Seimo nariu Povilu Urbšiu. 

Gegužės 27-ąją visa Europa švenčia tarptautinę Kaimynų dieną. Ši šventė jau antri metai minima ir Panevėžyje. Jūs taip pat įsiliejote į kaimynų šventę Panevėžio mieste.

Džiugu, kad ši šventė Panevėžyje buvo švenčiama gana plačiai. Juk kaimynas mūsų gyvenime kai kada yra artimesnis net už giminaitį. Jei turi gerą kaimyną, tai bet kada gali pasibelsti į jo duris – tiek džiaugsmo, tiek skausmo valandą. Mūsų gyvenimo kokybė taip pat priklauso nuo geros kaimynystės. Minint šią šventę Panevėžyje aktyviai dalyvavo vietos bendruomenės. Norisi pasidžiaugti dviem naujomis „Už upės“ ir „Aukštaičių-Žemaičių“ bendruomenėmis, kurios nors visai neseniai susikūrusios, tačiau labai gražiai įsiliejo į miesto bendruomeninę veiklą.

Skaitykite: http://aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 72