2017 m. Gruodis mėn. 15 d., Penktadienis

Didžiausias norvegų baldų gamintojas investuoja Panevėžyje

Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ AS pasirašė sutartį su Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) operatoriumi. Pirmąją bendrą baldų gamyklą ir distribucijos centrą Europoje bendrovė nusprendė statyti Panevėžyje. Čia įsikurs per kelis etapus. Pirmąjį planuojama užbaigti 2019 m. pradžioje. Pradinė investicija sieks 10 mln. eurų, bus sukurtos 125 darbo vietos.

 Lietuvoje jau įsteigta antrinė grupės įmonė UAB „IMG Lithuania“. „IMG group“ AS tikisi, kad investicija Panevėžyje bus kertinė įmonės augimo strategijoje ir padės per ateinančius 5 metus padvigubinti verslo apimtis. „IMG Lithuania“ sustiprins mūsų konkurencinę poziciją Europoje. „IMG group“ esmė yra sukurti didžiausią vertę savo klientams, todėl teigiamai vertinu Lietuvos teikiamas galimybes mūsų verslui Europoje”, – sako „IMG Group“ prezidentas Jamesas Tate‘as.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

 
2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Išrinkti 2017-ųjų Metų panevėžiečiai

 

Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Račkausko vadovaujama darbo grupė išrinko 2017-ųjų Metų panevėžiečius.

Iškilminga Metų panevėžiečių padovanojimo ceremonija vyks gruodžio 14 d. 18 val. Dailės galerijoje.

Skaitykite: http://www.paninfo.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su P.Urbšiu

Lapkričio 29 d. vakarą Pilietinio judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys susitiko su judėjimo nariais ir bičiuliais. Seimo narys pristatė nuveiktus darbus: kalbėjo apie sveikatos sistemos bei valstybinių įmonių pokyčius, darbą Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Susirinkusieji domėjosi nuveiktais darbais miestui, darbo Seime užkulisiais bei Seimo nario likimu valdančiojoje frakcijoje.

Povilas Urbšys pažadėjo išlikti ištikimas savo rinkėjams, vertybėms bei įsitikinimams ir dirbti Panevėžio labui.

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

J. Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Marcinkevicius20101123-j-vaiskuno-nuotr.2

Liepos 12 d., sekmadienį, amžinybėn išėjus iškiliam Vilniaus universiteto Baltistikos katedros profesoriui, baltų kalbų etimologijos ir žodžių darybos tyrėjui, lietuvių kalbos gynėjui, profesoriui, habilituotam daktarui Vincui Urbučiui (1929-2015), skelbiame Justino Marcinkevičiaus pasakytą prakalba skirtą prof. V. Urbučio knygai „Lietuvių kalbos išdavystė“ pasakytą 2007-11-05 Rašytojų klube vykusioje diskusijoje „Atsisakymas lietuviškai rašyti kitų tautų vardažodžius – europėjimas ar lietuvių kalbos išdavystė?“.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 15 d., Trečiadienis

Rytis Mykolas Račkauskas. Sienlaikraščio naujienos

Veidaknygė

#SienlaikraščioNaujienos

Pastaruoju metu klostosi vis įdomesni santykiai su „Panevėžio kraštu“, jau kuris laikas panevėžiečių vadinamu „Seimo nario Broniaus Matelio sienlaikraščiu“.

Nuolat spausdinami šio Seimo nario komentarai (beje, rodos, niekada nežymimi kaip politinė reklama, bet čia jau Vyriausios tarnybinės etikos komisijos klausimas) ir jo pozicijos atstovavimas jau tapęs norma laikraščiui. Tačiau mano bendravimas irgi įgauna vis įdomesnių spalvų. Štai Jums pavyzdžiai. Gaunu klausimus iš žurnalisto, juos atsakau ir prašau spausdinti ne iš konteksto ištrauktas frazes. Redakcijai toks prašymas, matyt, neatrodo teisingas, be to, jie dar parašo: „R.Račkausko atsakymas buvo ilgas, bet labai nekonkretus, sunkiai suprantamas, daug kalbėjimo – ne į temą.“ Objektyvu, nieko neprikiši :)

Po kurio laiko tas pats žurnalistas atsiunčia tendencingus, Tarybos nario Manto Leliuko išvedžiojimais grįstus klausimus. Pateikiami atsakymai ir vėl prašoma to paties – juos spausdinti išsamius. Ko gero, tie atsakymai pernelyg akivaizdžiai ir greitai susprogdina pučiamą burbulą, nes jau dvi savaites straipsnis šia tema nėra spausdinamas.

Tai, žinoma, redakcijos prerogatyva. Tačiau gaila laiko, kurį bereikalingai skiriu informacijos teikimui šiam leidiniui. Todėl žurnalisto klausimus ir savo atsakymus įkeliu čia. Ar tik tai netaps gražia tradicija? :)

--------------------

KLAUSIMAS: Tarybos narys M.Leliukas, tvirtina, kad Jūs, mere, suinteresuotas, jog savivaldybė iš verslininkų nupirktų tvorą Skaistakalnio parke: esą galbūt Jūs ten turite privačios nuosavybės ar įsipareigojimų kažkam. Gal galite tai patvirtinti arba paneigti.

ATSAKYMAS: Tai yra absoliutus melas.

KLAUSIMAS: Ar tiesa, kad, kaip tvirtina M.Leliukas, amžinatilsį Jūsų žmona, palei J.Biliūno gatvę suprojektavo penkis sklypus. Tie sklypai, anot tarybos nario, yra privatūs, bet juose esą numatyta skirti daugiausia investicijų. Jeigu tai tiesa, ar galima ES ir miesto biudžeto lėšomis tvarkyti privačius sklypus?

ATSAKYMAS: Tai, kad M. Leliukas, ieškodamas politinių priekabių, trikdo šviesios atminties mano žmonos atminimą – apgailėtina, bet palikime tai jo sąžinei.

Galiu trumpai paaiškinti situaciją. Nepamenu, prieš dvidešimt ar daugiau metų, laimėjus vieną iš savivaldybės skelbtų konkursų formuoti žemės sklypams, įmonė, kurioje dirbo ir mano žmona, projektavo sklypus keliose miesto vietose, galbūt ir minimoje teritorijoje. Manau, kad net ir M. Leliukui turėtų būti suprantama, kad ne projektuotojas, o Savivaldybė, kaip užsakovas, disponavo savo užsakymu suformuotais sklypais.

Bandymas ieškoti sąsajų tarp tuometinio sklypų projektavimo ir M. Leliuko bandomo pūsti burbulo yra toks pat keistas, kaip bandymas kaltinti batsiuvį dėl prieš dvidešimt metų jo batus įsigijusio žmogaus veiksmų šiandien.

Tai tiek dėl to projektavimo. O teiginys apie ES ir biudžeto lėšas privatiems sklypams tvarkyti – ir vėl įžūlus melas, nes URBAN projektais nei ES, nei biudžeto lėšomis privatūs sklypai nėra tvarkomi. Nežinau, apie kokius sklypus ir apie kokias investicijas kalba M. Leliukas, tačiau kyla klausimas: ar šitaip nėra bandomi maskuoti privatūs interesai šioje teritorijoje, kur, atrodo, pats tarybos narys ar jo šeima turi nemaža turto? Panašu į situaciją, kad, kaip sakoma, ... kepurė dega.

KLAUSIMAS: Ar tiesa, kad likus apie 10 dienų iki pastarojo miesto tarybos posėdžio kažkas iš savivaldybės valdžios atstovų kalbėjosi su tvoros savininkais dėl tvoros išpirkimo?

ATSAKYMAS: Administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus iniciatyva buvo surengtas susitikimas su tvoros savininkais. Jame dalyvavo administracijos direktorius Rimantas Pauža. Susitikimo tikslas – informuoti savininkus apie rengiamą tarybos sprendimo projektą, sužinoti jų poziciją ir aptarti galimą bendradarbiavimą.

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę

Kviečiame savo parašu paremti Andriaus Švarplio inicijuotą peticiją „Dėl demokratinio politinio reprezentavimo ir žodžio laisvės principų“.

Nebūkime abejingi – padėkime apginti ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę ir raišką Parlamente.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 07 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie Valstybės šimtmečio šventę Panevėžyje ir augantį bendruomeniškumą – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

2018 m. minėsime Lietuvos valstybės šimtmetį. Kaip šią šventę pasitiks Panevėžys?

Neeilinė proga Lietuvai Panevėžyje bus minima tikrai išskirtinai ne tik mūsų miesto, bet ir valstybės kontekste.

Panevėžys šimtmetį pasitiks su gėle. Tokią Valstybės 100-mečio minėjimo temą pasiūlė Dailės galerija, prie iniciatyvos aktyviai prisijungė Savivaldybė. Kitais metais didžiosios valstybės šventės mūsų mieste puošis gėlių žiedais. Kviečiame prisijungti bendruomenes, įmones, įstaigas, nevyriausybines ir kitas organizacijas, pavienius žmones. Ateinančiais metais žiedais puoškime savo aplinką ir taip visi sukurkime unikalią šventę ir reginį sau, miestui ir šimtmetį mininčiai valstybei.

Gražios iniciatyvos vyksta jau dabar. Prieš porą savaičių kartu su panevėžiečiais Laisvės aikštėje pasodinome 3500 krokų, krokus sodinti kvietė ir Dailės mokykla, taigi jų žiedais džiaugsimės jau ankstyvą pavasarį. Prie iniciatyvos prisijungė ir Nyderlandų ambasada, padovanojusi miestui tulpių svogūnėlių, kurie bus pasodinti Senvagėje. Projektas įgauna pagreitį ir mastą, neabejoju, kad kiti metai panevėžiečius nustebins žiedų gausa.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

 

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Kviečia į Panevėžį: atlyginimai didesni nei Vilniuje

Kviečia į Panevėžį: atlyginimai didesni nei Vilniuje

Po studijų Anglijoje į gimtąjį Panevėžį grįžęs ir tarybos nariu tapęs 27 m. Daumantas Simėnas tiki miesto ateitimi ir čia kviečia grįžti emigravusius. Pasak D. Simėno, šiuo metu Panevėžys išgyvena auksinius pramonės laikus, kai projektuotojas gali uždirbti 1500–2500 eurų, suvirintojas – 1500 eurų ir daugiau „į rankas“.

Baigęs Panevėžio 5-ąją vidurinę mokyklą, D. Simėnas išvyko studijuoti į Notingemo universitetą Didžiojoje Britanijoje. Čia jis pirmiausia baigė politikos bakalauro, paskui – socialinio ir globalinio teisingumo magistro studijas. Po ketverių studijų metų D. Simėnas pagal „Kurk Lietuvai“ programą grįžo į Vilnių. Metus dirbo ministerijose ir šiandien didžiuojasi prisidėjęs prie užstato sistemos vienkartinėms gėrimų pakuotėms, kitaip tariant, taromatų, atsiradimo. Antrus metus D. Simėnas dalyvavo regioninėje programoje Panevėžyje, o galiausiai apsisprendė likti čia dirbti ir gyventi.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Panevėžietis fotomenininkas – tarptautinio konkurso laureatas

Panevėžietį fotomenininką Evaldą Ivanauską pasiekė džiugi žinia iš Jungtinės Karalystės sostinės Londono. Fotografas buvo nominuotas už fotografijų ciklą „Dislokacijos“. Jos Panevėžio fotografijos galerijoje buvo eksponuotos 2016 metų parodoje rugpjūčio mėnesį.

Pasak fotomenininko E. Ivanausko, kasmet Londone esantis fotografijų žurnalas atrenka 400 fotografijas iš 4 tūkstančių pateiktų ir joms skiria nominacijas.

Skaitykite: https://jp.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

R. Grigas: Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kunigas Robertas Grigas TALKOS mitinge prie Vinco Kūdirkos paminklo Vilniuje 2017-09-22 d. | J. Česnavičiaus nuotr.

Vienas šviesiausių mūsų meto dvasininkų Robertas Grigas, sakytume, pašaukimo ar Dievo valia vis atsiduria ten, kur vyksta lemtingi posūkiai Lietuvos istorijoje. 1987 metais dalyvavo mitinge prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje; 1991 metų sausio 13-ąją buvo tarp Nepriklausomybės gynėjų Seimo rūmuose, 2017-ųjų rugsėjo 22 dieną girdėjom jo aistringą kalbą „Talkos už valstybinę lietuvių kalbą“ mitinge V.Kudirkos aikštėje. Vien šie epizodai leistų tarti: R.Grigas esti būtent ten, kur rašoma Lietuvos istorija.

Skaitykite: http://alkas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 83