2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Panevėžietis fotomenininkas – tarptautinio konkurso laureatas

Panevėžietį fotomenininką Evaldą Ivanauską pasiekė džiugi žinia iš Jungtinės Karalystės sostinės Londono. Fotografas buvo nominuotas už fotografijų ciklą „Dislokacijos“. Jos Panevėžio fotografijos galerijoje buvo eksponuotos 2016 metų parodoje rugpjūčio mėnesį.

Pasak fotomenininko E. Ivanausko, kasmet Londone esantis fotografijų žurnalas atrenka 400 fotografijas iš 4 tūkstančių pateiktų ir joms skiria nominacijas.

Skaitykite: https://jp.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

R. Grigas: Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kunigas Robertas Grigas TALKOS mitinge prie Vinco Kūdirkos paminklo Vilniuje 2017-09-22 d. | J. Česnavičiaus nuotr.

Vienas šviesiausių mūsų meto dvasininkų Robertas Grigas, sakytume, pašaukimo ar Dievo valia vis atsiduria ten, kur vyksta lemtingi posūkiai Lietuvos istorijoje. 1987 metais dalyvavo mitinge prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje; 1991 metų sausio 13-ąją buvo tarp Nepriklausomybės gynėjų Seimo rūmuose, 2017-ųjų rugsėjo 22 dieną girdėjom jo aistringą kalbą „Talkos už valstybinę lietuvių kalbą“ mitinge V.Kudirkos aikštėje. Vien šie epizodai leistų tarti: R.Grigas esti būtent ten, kur rašoma Lietuvos istorija.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 25 d., Trečiadienis

P. Urbšys įsitikinęs, jog Panevėžys žengia tinkama linkme

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skelbia 2017 metų savivaldybių indeksus. LLRI atstovai sako, jog prastai besitvarkantys miestai ir rajonai galėtų kopijuoti geriau dirbančias ir taip gerinti žmonių gyvenimą.
Panevėžio miesto indeksas – penktas. Pernai metais Aukštaitijos sostinę lenkė Alytus.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas panevėžietis Povilas Urbšys sako, kad rodikliai rodo, jog Panevėžys žengia tinkamą linkmę, bet reikia sulaukti 2018 metų.
Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Spalis mėn. 20 d., Penktadienis

Dėl sistemingai vykdomos destrukcijos Panevėžio mieste

Trečius metus matome primityvaus politinio populizmo pavyzdžius. Absoliučia dauguma atvejų tai yra tiesiog nekompetencijos pavyzdys, demonstruojantis arba nuoširdų neišmanymą, arba paprasčiausią beatodairišką politinės naudos siekimą, paminant miesto interesus, kuriuos mes visi įsipareigojome ginti.

Nepakankamai bendraujate su miesto bendruomene, nuolat kartoja politiniai oponentai, tačiau savivaldybių asociacija, lyg tyčia, Panevėžio miesto savivaldybei įteikia Auksinę krivūlę ir pripažįsta bendruomeniškiausia Lietuvoje.

Skaitykite:  https://aina.lt/

2017 m. Spalis mėn. 18 d., Trečiadienis

Besidomintiems Senvagės ir Skaistakalnio parko ateitimi

Spalio 24 d. 17.30 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje - Senvagės ir Skaistakalnio parko su prieigomis sutvarkymo projektinių sprendinių pristatymas. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia dalyvauti.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2017 m. Spalis mėn. 16 d., Pirmadienis

Panevėžiui – „Auksinė krivūlė“ už bendruomeniškumą

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. 

Dvyliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus – labiausiai tam tikrose srityje pasižymėjusias savivaldybes – bei įteikė joms apdovanojimus.

Panevėžys gavo Finansų ministerijos nominaciją „Bendruomeniškiausia savivaldybė, kuri per 2017 metus vietos gyventojams ir bendruomenėms pristatė ir aptarė daugiausiai planuojamų ir vykdomų ES investicijų projektų“.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų pastangos, bendradarbiavimas su visuomene tariantis dėl miesto ateities perspektyvų, svarstant ir aptariant su bendruomene investicinius projektus buvo pastebėtas. Visada buvome ir būsime atviri, nes bendruomeniškumo skatinimas ir yra mūsų vienas iš prioritetų. Juk ant tvirtų bendruomenių pamatų ir laikosi visa savivalda“, - sakė meras Rytis Račkauskas. 

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

 

2017 m. Spalis mėn. 15 d., Sekmadienis

V. Bagdonavičius. Vydūnas apie tautą ir valstybę

Alkas.lt koliažas

Vydūno 150- mečiui artėjant

Tiek Vydūno kūrybą, tiek visą XX a. pradžioje įsibėgėjusį plačiašakį veikimą, to veikimo motyvus, užmojus galima apibūdinti, madingais šiandienos terminais kalbant, kaip nuoseklų, kryptingą, filosofiškai pagrįstą ir labai reikšmingą tautos dvasinio ugdymo projektą, kuriame ypač svarbus vaidmuo skiriamas pačiai tautai ir valstybei, įtvirtinančiai. jos raišką. Vokietijai pripažinus ką tik paskelbtą Lietuvos nepriklausomybę, 1918 m. balandžio 10 d. Vydūnas sveikinimo laiške Lietuvos Tarybos pirmininkui Antanui Smetonai rašė: „Amžinoji Apvaizda yra pasirinkusi Lietuvą aukštam uždaviniui – būti pasaulyje viena aiškiausiųjų žmoniškumo reiškėjų.“ Priespaudų nuvargintoje, karo dar labiau nuskurdintoje Lietuvoje mąstytojas įžvelgė esant daug „jaunatvės pasitikėjimo ir jaunatvės galių“, buvo įsitikinęs, kad „Lietuva yra šalis, kurioje žmogus tikrąjį žmoniškumą labai aukštai stato“ [1].  Tautai, sugebėjusiai tikrąjį žmoniškumą reikšti net didžiausiam varge, Amžinoji Apvaizda patikėjo kilnią misiją – žmoniškumu paveikti prieštaravimų draskomą pasaulį, būtent tai misijai atlikti ir esanti suteikta laisvė.

Skaitykite: http://alkas.lt/


2017 m. Spalis mėn. 13 d., Penktadienis

Suskaičiavo, kiek Panevėžyje yra „partinių“

Teisingumo ministerijos duomenimis per metus politinės partijos neteko 6 386 narių. Labiausiai sumenko Darbo partija, o savo būrį pagausino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), nors jų bendras skaičius per šalį ir nėra gausus – spalio 1 dienai buvo 4 274 nariai.
Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokia situacija didžiųjų partijų Panevėžio miesto ir rajono skyriuose.

Pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigė, kad judėjimas laikosi kokybės principo.
Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Spalis mėn. 02 d., Pirmadienis

Kiek Seimo narių taps išdavikais?

Lemtingas smūgis valstybiniam lietuvių kalbos statusui gali būti kirstas netrukus - tereikia Seimui patvirtinti jau užregistruotą projektą, pagal kurį raides W, Q ir X bus leidžiama naudoti asmens tapatybę liudijančio dokumento pagrindiniame puslapyje, taip sukuriant precedentą, t.y. atveriant vartus tolesniam valstybinės kalbos darkymui. Seimo narys Povilas URBŠYS mano, kad tai būtų Pandoros skrynios atidarymas.

- Vardų ir pavardžių rašymo originaliais rašmenimis pasuose diskusija trunka jau kone dešimtmetį. Galima daryti išvadą, kad nėra valios priimti sprendimą: parlamentarai jau pasirengę nebegerbti Konstitucijos, tačiau vis dar bijo ar nedrįsta išduoti?

- Man atrodo, nebebijo. Galbūt delsimą lemia tai, kad tokie Seimo nariai kaip Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė bei Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša daro viską, kad nebūtų priimti skuboti sprendimai. Bet baisiausia yra tai, kad inicijuojant įstatymus, kurie iš tikrųjų žaloja lietuvių valstybinę kalbą, nesuvokiama, kad tai yra išdavystė. Viena didžiausių XXI amžiaus problemų yra tapatybės problema ir kaip kiekviena tauta spręs tautinės, šeimos, žmogaus tapatybės klausimus, nuo to priklausys jos egzistavimas ir tolesnis išlikimas. Toji Tauta, kuri fiksuoja masišką žmonių nukraujavimą, kaip tik ir turėtų iš paskutiniųjų daryti viską, kad išsaugotų, kas yra svarbiausia toje valstybėje.

Skaitykite http://www.respublika.lt/

 

2017 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Antradienis

Mero tribūna

Apie ką tik pasibaigusią parodą "EXPO Aukštaitija", regioninę politiką ir specifiką - pokalbis su meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Dabar kaip tik rengiama regionų „Baltoji knyga“, kuri, tikimasi, numatys regionų specializacijas.

Taip, tačiau būtina, kad būtų realus kompetencijų išskyrimas, o ne deklaratyvios nuostatos, kurios ir liktų popieriuje. Jei siekiama Lietuvoje turėti ne du didelius miestus, pritraukiančius jaunimą, bet tikimasi matyti stiprius, ne tik šalyje, bet ir už jos ribų konkurencingus regionus, būtina užtikrinti realią regioninę politiką.

Kol kas tendencijos kitokios. Štai situacija su STEAM centrais. Apskritys prieš daugiau nei metus pareiškė norą juos turėti. Pasikeitė valdžia, Švietimo ministerijos kabinetuose vyko svarstymai ir dabar jau kalbama tik apie STEAM trijuose didžiausiuose miestuose, esą kiti neparodė pakankamo susidomėjimo ir negali užtikrinti išlaikymo. Su tokia pozicija visiškai nesutinku – pats kalbėjau su ministre, esame numatę patalpas, pasiryžę turėti STEAM centrą, kuris, beje, ir specializuotųsi robotikos srityje. Tačiau regionai ir vėl užmirštami, geriausias iniciatyvas paliekant trims didiesiems miestams.

Todėl ir sakau – regioninė politika turi būti grįsta ne žodžiais, o realiais veiksmais. Tik tada galėsime tikėtis, kad Panevėžys nebebus geriausių ir gabiausių čia išugdytų jaunų žmonių donoru Vilniui ir Kaunui.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 83