2017 m. kovas mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Pristatytos Skaistakalnio ir Senvagės idėjos

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatyta Senvagės ir Skaistakalnio parko su J. Čerkeso sodybos sutvarkymo architektūrinių idėjų ekspozicija. Su konkursiniais darbais galima susipažinti iki kovo 31  d. 
„Susirinkome istorinio įvykio proga, nes pirmą kartą strateginiai miesto klausimai sprendžiami ne už pigiausią kainą atliekamu viešuoju pirkimu, o kaip ir pridera strateginiams dalykams – rimtu architektūriniu konkursu. Tikiu, kad jis pasiteisins ir turėsime galimybę išsirinkti geriausius pasiūlymus“, - sakė meras R. Račkauskas.

Skaitykite: http://aina.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 17 d., Penktadienis

Vasario 16-osios gatvė pražydo

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.Pilietinis judėjimas KARTU trečius metus organizuoja akciją „Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė“. Ačiū Jums - Amalkeros leidyba už išpildytą idėją, Dailusis Ornamentas, Panevėžio Krašto Žmonių su Negalia Sąjunga (PKŽNS), Neįgaliųjų Integracijos Centras (NIC) - už trispalves širdeles, Elona Karoblytė - už idėją.

Papuošę gatvę visi dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje.

 

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Saulius Saladunas nuotrauka.

2017 m. Vasaris mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Sveikiname

vasar16.jpg

 

Su Vasario 16 –

Lietuvos garbės diena!

Povilas Urbšys

2017 m. Vasaris mėn. 15 d., Trečiadienis

Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.Vasario 16 d. nuo 10.30 iki 12 val. Vasario 16-osios g. atkarpoje nuo Kranto iki Respublikos g. Pilietinis judėjimas KARTU trečius metus organizuoja akciją „Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė“.

Kviečiame dalyvauti!

2017 m. Vasaris mėn. 14 d., Antradienis

Turėti ar būti?

Apie negatyvią vartojimo pusę prikalbėta išties daug. Tiek daug, jog kritika šio adresu vis dar laikoma gero tono ženklu. Žmonės daiktų vergai ir visa kita. Kultūra seniai virto bedvase, o susvetimėjimas ėda ne blogiau už vėžį. Ir, matyt, taip kalbama ne veltui. Tame yra daug tiesos. Tačiau nebūtina teptuką laikyti vien juodų dažų skardinėje.

Žinoma, jau seniai nieko nebestebina Hamleto frazės „būti ar nebūti“ virsmas į liūdnai sarkastišką Ericho Frommo „turėti ar būti“. Egzistencinės mįslės lai lieka tiems, kurie turi nors minutę laisvo laiko laužyti galvą tokiomis nesąmonėmis, o likusieji marš dirbti ir lipt nesibaigiančiais laiptais iki nepasiekiamos svajonės. Ir kartais patys nebežinome, kodėl taip trokštame turėti daugiau už kaimynus ir lygiuotis į tuos, kurie iš tiesų mums nepatinka, nors visi žinome, kad ne tai gyvenime svarbiausia. Ką gi, norim to ar ne, daugybė vertinimų gimsta „už kadro“ t. y. mums patiems nesuvokiant visų socialinių ir psichologinių veiksnių lemiančių vienus ar kitus mūsų pasirinkimus.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 13 d., Pirmadienis

Kodėl žmonės nebetiki, kad dar valdo savo valstybę?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, buvęs Seimo vadovas ir praėjusios kadencijos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Vytautas BUDNIKAS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/

 

2017 m. Vasaris mėn. 12 d., Sekmadienis

Panevėžio meras: miesto gyventojams seniūnijos būtų naudingos

Apie siūlomą seniūnijų modelį ir gatvių tvarkymo proveržį Panevėžyje – pokalbis su meru Ryčiu Mykolu Račkausku.

– Praėjusią savaitę pristatytas galimas miesto seniūnijų modelis. Kokia konferencijoje dalyvavusių panevėžiečių pozicija šiuo klausimu?

– Į konferenciją skaityti pranešimų ir pristatyti seniūnijų veiklos atvyko šios srities ekspertai: Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas prof. dr. Algirdas Astrauskas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas, M. Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto Viešojo administravimo instituto dėstytojas prof. dr. Saulius Nefas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. Ieva Petronytė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas. Džiaugiuosi, kad renginyje dalyvavę panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik išgirsti pranešėjų nuomones, bet ir gauti išsamius bei profesionalius atsakymus į juos dominančius klausimus.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 07 d., Antradienis

Šiaulių universitete – susitikimas dėl aukštojo universitetinio mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione

Vasario 3 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje susirinkę Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Šiaulių rajono merai, Šiaulių universiteto ir KTU Panevėžio fakulteto vadovai, parlamentinių Šiaulių ir Panevėžio kraštų bičiulių grupių nariai, Panevėžio ir Šiaulių regioninių plėtros tarybų bei abiejų miestų Pramonės, prekybos ir amatų rūmų, kai kurių regioninių pramonės įmonių vadovai diskutavo aukštojo mokslo perspektyvų Šiaurės Lietuvos regione tema.

Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis visus painformavo, jog yra rimtai svarstoma idėja pertvarkant universitetines studijas regione, Panevėžyje ir Šiauliuose steigti Šiaurės Lietuvos universitetą.

Skaitykite: http://www.su.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 01 d., Trečiadienis

Kaip apsaugoti vaikus smurto visuomenėje?

Žiniasklaidoje šiomis dienomis atrodo, kad Lietuvoje plinta tikra smurto epidemija. Vaikai sumušti Kėdainiuose, Kelmėje, Lazdijuose, Vilniuje. Gal tai tris mėnesius nesiliaujantis Majausko ir Šakalienės kartojimas, kad šiuo metu įstatymai leidžia mušti vaikus, paskatino tokį proveržį? Ne. Smurto jau seniai yra tiek, kiek jo šiuo metu matome. Nesuvokiamai daug. Abejojantiems tą liudija Kėdainių Matą gelbėti bandęs Kauno vaikų ligų klinikų vadovas R. Kėvalas. Pasak jo, sumuštus kūdikius ir naujagimius tenka gelbėti kiekvieną mėnesį. Paprasčiausiai smurto prieš vaikus pataisų svarstymo fone kiekvienas toks atvejis atsidūrė po padidinamuoju stiklu ir pasiekia skaitytoją.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/acijos/154884

2017 m. Sausio mėn. 31 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie siūlomą seniūnijų modelį ir gatvių tvarkymo proveržį Panevėžyje – pokalbis su meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Praėjusią savaitę pristatytas galimas miesto seniūnijų modelis. Kokia konferencijoje dalyvavusių panevėžiečių pozicija šiuo klausimu?

Į konferenciją skaityti pranešimų ir pristatyti seniūnijų veiklos atvyko šios srities ekspertai: Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas prof. dr. Algirdas Astrauskas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas, M. Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto Viešojo administravimo instituto dėstytojas prof. dr. Saulius Nefas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. Ieva Petronytė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas. Džiaugiuosi, kad renginyje dalyvavę panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik išgirsti pranešėjų nuomones, bet ir gauti išsamius bei profesionalius atsakymus į juos dominančius klausimus.

Skaitykite: http://panevezys.lt/lt

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 75