2017 m. Sausio mėn. 17 d., Antradienis

VVSK ragina Vyriausybę stiprinti regioninę politiką

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) sausio 11 d. posėdyje nutarė paraginti Vyriausybę imtis konkrečių veiksmų, kurie užtikrintų ekonominių, socialinių skirtumų tarp Lietuvos regionų mažinimą.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai ir savivaldybių merai, buvo aptarta Europos Sąjungos fondų paramos lėšų panaudojimas regionuose 2007–2015 m. laikotarpiu. Taip pat apžvelgti fiksuojami akivaizdūs netolygumai tarp Lietuvos regionų. Gilintasi, kokiais strateginio planavimo dokumentais vadovaujantis yra planuojama ir įgyvendinama regionų plėtra Lietuvoje. Apsikeista nuomonėmis apie 2015 metų Valstybės kapitalo investicijų paskirstymą savivaldybių lygiu ir investicijų projektus.

Komiteto pirmininkas Povilas Urbšys išreiškė susirūpinimą dėl to, kad, nepaisant pastaraisiais metais įgyvendinamos regioninės politikos priemonių ir skiriamo didelio finansavimo, netolygumai tarp Lietuvos regionų auga. Komiteto posėdyje pripažinta, kad kol kas nėra aiškių atsakymų, kokios turėtų būti pagrindinės nacionalinės regioninės politikos formavimo ir įgyvendinimo Lietuvoje tobulinimo kryptys.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2016 m. Gruodis mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Vadovo tribūna

Apie praėjusius metus ir kitų metų planus kalbamės su Panevėžio meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Kokius svarbiausius šių metų darbus išskirtumėte?

Metai tikrai buvo išskirtiniai. Pernai turėjome analizuoti situaciją ir spręsti paveldėtas problemas. Šiemet jau turėjome galimybę įgyvendinti naujus projektus, sumanymus ir ta galimybe pasinaudojome.

Padaryta daug miesto infrastruktūros tvarkymo darbų: po daugelio metų pirmąkart atnaujinta tiek įvažų į daugiabučių kiemus ir įstaigas,rekonstruotaJ. Tilvyčio gatvė, vyko kiti gatvių tvarkymo darbai, naujintas gatvių apšvietimas, įrengtos naujos ir tvarkytos jau esančios vaikų žaidimų aikštelės, išmontuotos tos, kurios buvo pavojingos būklės.

Skaitykite: http://panevezys.lt/

2016 m. Gruodis mėn. 24 d., Šeštadienis

Sveikinu!

kaledi

2016 m. Gruodis mėn. 09 d., Penktadienis

Panevėžys atsinaujina: naujos erdvės pakels kartelę ir kitiems Lietuvos miestams

Panevėžys atsinaujina: naujos erdvės pakels kartelę ir kitiems Lietuvos miestams

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas teigia, kad atnaujintas centras turėtų reprezentuoti visą miestą ir tapti tikru magnetu ne tik paprastiems gyventojams, bet ir verslo atstovams: „Dabartinė miesto autobusų stotis ir jos prieigos yra viena labiausiai apleistų miesto vietų. Stoties būklė į akis krenta ir panevėžiečiams, ir miesto svečiams. Miestas prasideda nuo stoties. Pamatę ją, miesto svečiai susidaro pirmąjį įspūdį apie Panevėžį. Ji turi būti miesto vizitinė kortelė, todėl privalome ją tvarkyti jau dabar.“

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/panevezys-atsinaujina-naujos-erdves-pakels-kartele-ir-kitiems-lietuvos-miestams-231-724002

Skaitykite: http://www.15min.lt/

Panevėžys per kelerius metus pasiryžęs smarkiai pasikeisti – planuojama autobusų stoties ir jos prieigų kompleksinė rekonstrukcija, miesto vizitinėmis kortelėmis taps moderniai sutvarkyti Senvagės ir Skaistakalnio parkai. Specialistai teigia, kad novatoriški urbanistiniai ir architektūriniai sprendimai padės sukurti panevėžiečiams bei miesto svečiams svarbias vietas, o miesto portretą investuotojams darys patrauklesnį.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/panevezys-atsinaujina-naujos-erdves-pakels-kartele-ir-kitiems-lietuvos-miestams-231-724002
Panevėžys per kelerius metus pasiryžęs smarkiai pasikeisti – planuojama autobusų stoties ir jos prieigų kompleksinė rekonstrukcija, miesto vizitinėmis kortelėmis taps moderniai sutvarkyti Senvagės ir Skaistakalnio parkai. Specialistai teigia, kad novatoriški urbanistiniai ir architektūriniai sprendimai padės sukurti panevėžiečiams bei miesto svečiams svarbias vietas, o miesto portretą investuotojams darys patrauklesnį.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/panevezys-atsinaujina-naujos-erdves-pakels-kartele-ir-kitiems-lietuvos-miestams-231-724002

2016 m. Gruodis mėn. 07 d., Trečiadienis

Frakcija „KARTU“ pasmerkė P. Vadopolo pareiškimus

Panevėžio miesto Tarybos frakcija „Kartu“ išplatino politinę poziciją dėl kolegos Povilo Vadopolo nevaldomo antimaidaniško entuziazmo.

„Socialdemokratų partijos ir Panevėžio miesto tarybos socialdemokratų frakcijos atstovo  Povilo Vadopolo vieši pasisakymai, iškreiptai interpretuojantys Maidano įvykius Ukrainoje, peržengia visas toleruotinas ribas. Su priešiškos Lietuvai valstybės vykdomos agresyvios užsienio politikos palaikymu negali būti taikstomasi. Todėl P. Vadopolo pareiškimus vienareikšmiškai vertiname kaip priešiškus nacionalinei valstybės politikai ir nacionaliniams interesams, griežtai pasisakome prieš prorusiškos propagandos skleidimą ir visuomenės, tame tarpe jaunų Lietuvos karių, klaidinimą."

Skaitykite: http://aina.lt/

2016 m. Lapkritis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Fotografijos galerijoje atidaryta S. Saladūno paroda

15110440_1223797854310326_7680357307227301771_oFotografijos galerijoje atidaryta Sauliaus Saladūno paroda „Kūnai“.

„Kūnas – tarsi dėžutė mintims, pastebėjimams, išgyvenimams pojūčiams, gėriui, ligoms, meilei, neapykantai“, – teigia S. Saladūnas. Menininkas pabrėžia, kad jo kūrybos objektas buvo ir tebėra ne konkretaus žmogaus vidinės savybės, o tik kūno linijos bei forma. Tačiau akivaizdu, kad šie darbai, bendrame jo kūrybos kontekste įprasmina kur kas daugiau, nei vien racionalistinės pasaulėžiūros įvaizdinimą.

Skaitykite: https://jp.lt/

2016 m. Lapkritis mėn. 15 d., Antradienis

Vytautas Radžvilas. Antisąjūdinės kontrrevoliucijos įšalas

Jau ketvirtį amžiaus Lietuvoje skamba raginimai nesigręžioti į praeitį ir žvelgti tik į ateitį. Raginantieji žvelgti tik į ateitį žino, ko nori: paversti patiklius savo klausytojus istorijos neišmanančiais ir - truputį pratęsime šį seną posakį - todėl lengvai valdomais vaikais. Kaip tik jie įtikinėja, kad praeitis yra tai, ko nebėra, nors ji niekada nedingsta, nes, pasak vienos iškilios mąstytojos, yra jėga, stumianti mus į ateitį. Žodžiais menkinant praeities pažinimo svarbą, iš tikrųjų vadovaujamasi G.Orvelo (G.Orwell) knygos išgarsintu principu, kas valdo praeitį, tas valdo ateitį. Juk pastangos ištrinti net palyginti nesenų įvykių atminimą yra ne kas kita kaip siekis valdyti praeitį, o su ja - ir dabarties bei ateities tikrovę.
2016 m. Lapkritis mėn. 05 d., Šeštadienis

KARTU

15032161_1109576259077675_8564748460476133287_n.jpg

Penktadienį, lapkričio 4d., Pilietinio judėjimo KARTU nariai pagerbė Panevėžio senosiose kapinėse palaidotus knygnešius, Lietuvos savanorius... Bronius Mažylis supažindino su čia palaidotų Lietuvai nusipelniusiu žmonių biografijomis, o Juozas Braidokas sušildė poezijos eilėmis. Prieš 60 metų pirmą kartą sovietiniais metais buvo viešai paminėtos Vėlinės. Tai vyko Kaune, kur palaidoti nepriklausomos Lietuvos karo lakūnai, kariai.

2016 m. Lapkritis mėn. 02 d., Trečiadienis

V. Rubavičius. Lietuvos atgimimas: naujas miražas ar darbų kelias?

Vytautas RubavičiusVisos – ir laimėjusios, ir pralaimėjusios partijos – sutaria, kad Lietuvos žmonės rinkimuose balsavo už permainas. Permainų žadama jau senokai – prieš kiekvienus rinkimus, – tačiau jų kaip nebuvo, taip nėra. Prezidentė taip pat daug žadėjo pirmą kartą eidama Prezidentūron, tačiau netrukus ir jos pažadai išgaravo.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/

2016 m. Spalis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

V. Sinica. Apie nugalėtojus ir pralaimėtojus

Visa internetų ir startupų Lietuva po rinkimų atsikėlė kaip per baisias pagirias. Pasipylė ekspertų ir šiaip pralaimėjusiųjų patyčios iš daugumos žmonių pasirinkimo. Su siaubu rezultatus sutiko ir jau pergalę šventęs ir visą Lietuvą ironiškomis bei kitokiomis šypsenomis apdovanojęs startupų Lietuvos premjeras Gabrielius Landsbergis. Pergalę galiausiai šventė valstiečiai, o tą daryti planavę konservatoriai liko su blogiausiu rezultatu per 12 metų.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/news/

<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 11 iš 74