Frakcijos KARTU pareiškimas dėl valdančiųjų partijų palaikymo R.M.Račkauskui

Panevėžio miesto merui R.M.Račkauskui pareikšti įtarimai dėl sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidento.

Susidariusi situacija Panevėžyje atvėrė opią žaizdą. Ne vienerius metus sporto atstovai kelia klausimą dėl sporto organizacijų finansavimo skaidrumo.

2019 m. nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų veiklos projektų finansavimui skirta 636 tūkst. Eurų. Iš jų beveik 80 procentų visų lėšų skirti privilegijuotiems sporto klubams: net 301 tūkst. Eurų skirta VšĮ krepšinio klubas „Lietkabelis“, dar 200 tūkst. Eur skirta VšĮ futbolo klubas „Panevėžys“.

Likusioms 41 organizacijai, kurių paraiškos atitiko projekto reikalavimus, skirta vos 135 tūkst. Eurų. 135 iš 636! 41 organizacijai skirta tik 20 procentų lėšų.

Paskutiniame 2019 metų tarybos posėdyje atimta galimybė pačioms bendruomenėms dalyvauti sveikatingumo projektinėje veikloje, spręsti ir prisiimti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą, nors “Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos paskirtis yra […] skatinti bendruomenės dalyvavimą sprendžiant sveikos gyvensenos” klausimus, visas finansavimas bus skiriamas per Visuomenės sveikatos biurą. Nors programa buvo patraukli ir populiari: sulaukdavo 70- 80 paraiškų, pagal šią programą finansavimą gaudavo 30-40 pareiškėjų (nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų…), valdantieji panaikino galimybę bendruomenei pačiai siūlyti idėjas kaip mieste skatinti sveikatingumą.

Tuo tarpu, kai kiti didieji miestai jungiasi prie Pasaulio svei­katos organizacijos sveikų miestų tinklo, propaguoja sveikos visuomenės idėją, mes pasigendame elementaraus skaidrumo lėšų sporto organizacijoms skirstyme, sveikatingumo skatinime, o ypatingai ne fragmentinio, bet strateginio žvilgsnio į sportą ir sveikatingumą Panevėžyje.

Absoliutus valdančioje daugumoje esančių partijų: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio palaikymas R.M.Račkauskui rodo, kad juos tenkina tokia situacija Panevėžio sporte ir jie nenori nieko keisti.

Kviečiame formuojant 2020 metų biudžetą išgirsti miesto bendruomenę ir atsiriboti nuo neskaidrių sprendimų.

Frakcija KARTU