Etnokultūra – podukros vietoje

Praėjusiame Panevėžio tarybos posėdyje buvo atmestas opozicijos atstovo Ričardo Bakanausko siūlymas patvirtinti etnokultūros programą prioritetine savivaldybės programa.

Šokių kolektyvo „Pynimėlis“ vadovas R.Bakanauskas siūlė, kad programa būtų finansuojama iš neformaliojo vaikų švietimo krepšelio lėšų. Jai lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto.

Pasirinkęs prioritetinio mokymo kryptį mokinys iš neformaliojo vaikų švietimo krepšelio lėšų gauna 17 eurų per mėnesį, o pasirinkusiems kitas programas – 15 eurų.

Miesto savivaldybė daugiausia dėmesio skiria Švietimo ir mokslo ministerijos įkurtam STEAM (mokslo, technologijos, inžinerijos, meno sričių ir matematikos tyrimų ir eksperimentų) centrui. Jis vienija gamtos mokslus, ekologiją, robotiką, menus, informacines technologijas. Etnokultūros jame nėra.

„Mes turime atsigręžti į savo šaknis, nes žmonės, nesuvokdami savo šaknų, nesijaučia tautos dalimi. Labai gaila, kad dabartinei miesto valdančiųjų daugumai šis tautos būties, išlikimo, tapatybės ir nacionalinės kultūros pagrindas pasirodė menkavertis ir nereikalingas“, – kalbėjo politikas.

Jis buvo įsitikinęs, jog projektas atmestas tik todėl, kad pasiūlytas opozicijos. Per beveik 2 tarybos darbo metus nė vienas opozicijos parengtas projektas nebuvo patvirtintas.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/etnokultura-podukros-vietoje-nuotraukos?fbclid=IwAR04oSwEz5e8-tDYcMAQRPU5oh0LPRnzmrdBOOzvQlhUAAORcggi9AIT2-E