Erika Kosej. Valdantieji tapo mero asmeninių ambicijų įkaitais

Opozicija po rugsėjį vykusio tarybos posėdžio teikė Viktorijos Polzunovaitės kandidatūrą į Etikos komisijos pirmininkus.

Meras sudarydamas paskutiniojo tarybos posėdžio darbotvarkę ignoravo opozicijos siūlymą ir nesuteikė tarybai galimybės balsuoti dėl opozicijos pateiktos kandidatūros. Taip paminamos opozicijos teisės.

Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės Valdymo ir Savivaldybių Komitetas teigia, kad įstatymas nenumato apribojimų savivaldybės tarybos opozicijai siūlyti tą pačią Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą pakartotinai, todėl tas pats kandidatas gali būti teikiamas savivaldybės tarybos opozicijos rašytiniu siūlymu dar kartą.

Nuo pat kadencijos pradžios sprendžiant klausimą dėl Etikos komisijos ir jos pirmininko skyrimo, susidarė įspūdis, kad valdančiajai daugumai priklausantys tarybos nariai yra tapę mero Ryčio Mykolo Račkausko asmeninių ambicijų įkaitais, per kuriuos suvedinėjamos sąskaitos su politiniais oponentais.

Jau tris kartus nepritarta opozicijos teiktai Viktorijos Polzunovaitės kandidatūrai į Etikos komisijos pirmininkus. Tai rodo didelį nepasitikėjimą opozicijos nariais ir jų vieningu sprendimui.

Maža to, opozicijos atstovė bandoma kompromituoti net per šeimos narius nepagrįstai juos juodinant ir šmeižiant.

Šie veiksmai rodo brutualų daugumos norą suvaržyti įstatymiškai opozicijai priklausančias teises.

Tokie valdančiosios daugumos darbo metodai prieštarauja teisės aktams, demokratijos principams ir moralės nuostatoms.