Kuo mažiau menininkų bus savivaldybės Kultūros ir meno taryboje, tuo lengviau bus susitarti. Taip nusprendusi Panevėžio valdžia sumažino šios tarybos narių skaičių. Bet mero pasiųstų atstovų šioje taryboje nemažės. Ir ką gi tai reiškia?
„Panevėžyje nėra daug asocijuotų kūrėjų“, – šis tarybos Kultūros ir meno komiteto pirmininkės Vitalijos Vasiliauskaitės teiginys per tarybos posėdį privertė krūptelėti salėje sėdinčius kultūros srities politikus.
Kodėl nėra? Kur jie staiga pasidėjo?
Kultūros ir meno tarybą išties reikėjo iš naujo tvirtinti. Visi laukė, kad tai bus tik formalus reikalas – patvirtins tą pačią ar kiek pasikeitusios sudėties, ir viskas. Tačiau netikėtai valdantieji pasiūlo mažinti narių skaičių nuo 11 iki 9, kažkodėl labai pavėluotai, nuo kadencijos pradžios praėjus pusmečiui. Dar gražiau, kad komanda mažinama kultūros atstovų sąskaita, o ne mero – jis pasirinks, kaip ir anksčiau, 3 narius.
Praėjusios kadencijos meno taryboje dirbo dailininkų, fotomenininkų, architektų, tautodailininkų, teatro, rašytojų, muzikų sąjungų bei choreografų atstovai. Taryba svarbi tuo, kad taria bemaž lemiamą žodį skirstant ir kūrybines stipendijas, premijas.
Frakcijos „Kartu“ narys, ilgametis šokių ansamblio „Pynimėlis“ vadovas, choreografas Ričardas Bakanauskas per tarybos posėdį bandė pasiaiškinti Meno ir kultūros tarybos mažinimo reikalą. R.Bakanauskas nesuprato, kodėl išmetamas choreografų atstovas, juk jis atstovauja tūkstantinei miesto saviveiklininkų šokėjų armijai.
„Negaliu tylėti, nes kitos organizacijos turi gerokai mažiau narių. Kam taip aukštai šokti, kad nariai būtų tik iš asocijuotų sąjungų. Ar negalima paprasčiau, kad atstovautų miesto kūrėjams? Gal mažinama dėl to, kad būtų paskirti lojalūs valdžiai, tylintys, niekur „nesiknisantys“ žmonės?“ – klausė tarybos narys.
Skaitykite: http://panskliautas.lt/bus-daugiau-kiseniniu-pinigu-skirstytoju